Okładka książki Język dwulatka

KDC
poradniki
typ
papier
6,57 (113 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Tracy Hogg, Melinda Blau Język dwulatka KDC Warszawa 2003 okładka miękka 328 stronz okładki:Każde dziecko jest osobą mającą swój język, uczucia oraz niepowtarzalną, unikalną osobowość i jako takie zasługuje na szacunek.Tracy HoggTym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, zał

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Rita | 2013-10-24
Przeczytana: 09 października 2013

Zwykle nie kupuję poradników. Nie mam w domu ani jednej książki o tym jak się ubierać, zachowywać, dorabiać milionów i co jeść by być pięknym, młodym i szczęśliwym na wieki wieki wieków amen.
Na mojej półce są tylko dwie pozycje dotyczące problemów z dziećmi. Pierwszą kupiłam gdy córka miała niecałe półtorej roku. Drugą w ostatni weekend - syn właśnie za moment skończy siedemnaście miesięcy ... Tak, nawet idiota zauważy analogię.

W obu przypadkach decyzja była spontaniczna. A nuż znajdzie się ktoś mądry, kto powie mi wreszcie co zrobić z wyjącym bachorem. Za pierwszym razem nie wydarzył się żaden cud. Aliśka spokojnie dowyła do trzecich urodzin. Potem była chwila wytchnienia, a następnie wkroczyliśmy w etap pyskowania i oszukiwania. Teraz uwiodło mnie głośnie nazwisko "zaklinaczki dzieci". Co prawda sama wcześniej nie korzystałam z porad dotyczących niemowląt, ale słyszałam o nich wiele dobrego, więc pomyślałam, że zaryzykuję. Niech i na mnie spłynie geniusz Tracy Hogg. Niech mnie ośw...

Renulek | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

książka jest na pewno dla rodziców dwu-trzylatka bardzo pomocna w zrozumieniu pewnych zachowań dziecka. Pomaga zrozumieć, że dziecko nie jest z natury niegrzeczne i to jak się zachowuje nie jest całkowicie zależne od dziecka a w dużej mierze zależy od zachowania i nawyków rodziców.

Gosia | 2014-02-01
Na półkach: Dzieciowo, Przeczytane

Jak każdy poradnik i ten trzeba czytać z dystansem. Tracy Hogg u wielu rodziców wywołuje skrajne emocje. Ja uważam, że jeśli do jej porad podejdzie się zdroworozsądkowo, to można z niej wyciągnąć sporo przydatnych informacji. Sama jestem mamą dwulatka i w książce odnalazłam wiele opisów postępowania z dzieckiem, które już u nas funkcjonują, wiele takich, które będę chciała wdrożyć i kilka, z którymi nie do końca się zgadzam. Czasem denerwują zbyt długie studia poszczególnych przypadków - no ale to w końcu amerykańska autorka :-) Podsumowując, uważam, że książkę warto przeczytać. W końcu w zmaganiach z dwuletnimi szkrabami każda pomoc się przyda :-)

Kotkad | 2014-02-05
Przeczytana: 02 marca 2013

Kiedy moje starsze dziecko było blisko osiągnięcia drugiego roku życia a ja miałam w brzuchu kolejnego malucha postanowiłam sięgnąć po tę książkę. Czyta się lekko. Podobnie jak w przypadku "Języka niemowląt" wiele rad i pomysłów i jak zwykle część się sprawdziła a część nie. Jest to ciekawa lektura i na pewno rozszerzy nam trochę pogląd na kolejny etap macierzyństwa ale ja jak i w przypadku poprzedniej książki Tracy polecam dystans

Sylwana | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Warto by każdy rodzic zapoznał się z ta książką. Zwiera wiele ciekawych porad, otwiera oczy na wiele rzeczy, w przystępny sposób tłumaczy niektóre zachowania dziecka. Posiada także (niestety) niezwykle irytujące wyjaśnienia czy spostrzeżenia autorek. Momentami ciskałam nią w kąt i dłuugo, dłuuuugo nie chciałam do niej wrócić. To wszystko składnia rodzica do własnych przemyśleń - a o to przecież właśnie chodzi :))

Ogólnie jestem na TAK>

Moni | 2011-12-14
Przeczytana: 2010 rok

po lekturze "języka niemowląt" spodziewałam się czegoś więcej.. ale z drugiej strony - pierwsza książka tak uporządkowała naszą codzienność z dzieckiem i nauczyła odpowiedniego podejścia do niego, że problemy poruszane w "języku dwulatka" prawie nie wystąpiły...

Magda | 2013-05-14
Przeczytana: 2012 rok

Pomaga w rozwiązywaniu problemów z dwólatkiem i trzylatkiem, w czasie gdy mają bunt a ty wychodzisz z siebie i nie wiesz co już zastosowac aby było dobrze. Polecam sięgnąć po tą książkę a na pewno pomoże.

MagdaS81 | 2011-10-14
Przeczytana: 14 października 2011

Polecam każdej mamie chodziaczka. Wiele rad opisywanych przez autorkę sprawdziło się w praktyce, to nie strata a oszczędność czasu - poczytać i dowiedzieć się więcej o swoim dziecku :)

Dorota | 2012-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2012

Warto przeczytać. Bardzo przyjemna i inspirującą lektura. Oczywiście nie wszystkie rady autorki pasują wszystkim, ale można wybrać, co komu pasuje.

paulka24 | 2012-09-21
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

myśle, że przeczytanie tej ksiązki przyda się każedemu rodzicowi.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica