Okładka książki Język dwulatka

KDC
poradniki
typ
papier
6.57 (111 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Tracy Hogg, Melinda Blau Język dwulatka KDC Warszawa 2003 okładka miękka 328 stronz okładki:Każde dziecko jest osobą mającą swój język, uczucia oraz niepowtarzalną, unikalną osobowość i jako takie zasługuje na szacunek.Tracy HoggTym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, zał

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Rita | 2013-10-24
Przeczytana: 09 października 2013

Zwykle nie kupuję poradników. Nie mam w domu ani jednej książki o tym jak się ubierać, zachowywać, dorabiać milionów i co jeść by być pięknym, młodym i szczęśliwym na wieki wieki wieków amen.
Na mojej półce są tylko dwie pozycje dotyczące problemów z dziećmi. Pierwszą kupiłam gdy córka miała niecałe półtorej roku. Drugą w ostatni weekend - syn właśnie za moment skończy siedemnaście miesięcy ... Tak, nawet idiota zauważy analogię.

W obu przypadkach decyzja była spontaniczna. A nuż znajdzie się ktoś mądry, kto powie mi wreszcie co zrobić z wyjącym bachorem. Za pierwszym razem nie wydarzył się żaden cud. Aliśka spokojnie dowyła do trzecich urodzin. Potem była chwila wytchnienia, a następnie wkroczyliśmy w etap pyskowania i oszukiwania. Teraz uwiodło mnie głośnie nazwisko "zaklinaczki dzieci". Co prawda sama wcześniej nie korzystałam z porad dotyczących niemowląt, ale słyszałam o nich wiele dobrego, więc pomyślałam, że zaryzykuję. Niech i na mnie spłynie geniusz Tracy Hogg. Niech mnie ośw...

Renulek | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

książka jest na pewno dla rodziców dwu-trzylatka bardzo pomocna w zrozumieniu pewnych zachowań dziecka. Pomaga zrozumieć, że dziecko nie jest z natury niegrzeczne i to jak się zachowuje nie jest całkowicie zależne od dziecka a w dużej mierze zależy od zachowania i nawyków rodziców.

Gosia | 2014-02-01
Na półkach: Dzieciowo, Przeczytane

Jak każdy poradnik i ten trzeba czytać z dystansem. Tracy Hogg u wielu rodziców wywołuje skrajne emocje. Ja uważam, że jeśli do jej porad podejdzie się zdroworozsądkowo, to można z niej wyciągnąć sporo przydatnych informacji. Sama jestem mamą dwulatka i w książce odnalazłam wiele opisów postępowania z dzieckiem, które już u nas funkcjonują, wiele takich, które będę chciała wdrożyć i kilka, z którymi nie do końca się zgadzam. Czasem denerwują zbyt długie studia poszczególnych przypadków - no ale to w końcu amerykańska autorka :-) Podsumowując, uważam, że książkę warto przeczytać. W końcu w zmaganiach z dwuletnimi szkrabami każda pomoc się przyda :-)

Kotkad | 2014-02-05
Przeczytana: 02 marca 2013

Kiedy moje starsze dziecko było blisko osiągnięcia drugiego roku życia a ja miałam w brzuchu kolejnego malucha postanowiłam sięgnąć po tę książkę. Czyta się lekko. Podobnie jak w przypadku "Języka niemowląt" wiele rad i pomysłów i jak zwykle część się sprawdziła a część nie. Jest to ciekawa lektura i na pewno rozszerzy nam trochę pogląd na kolejny etap macierzyństwa ale ja jak i w przypadku poprzedniej książki Tracy polecam dystans

Sylwana | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Warto by każdy rodzic zapoznał się z ta książką. Zwiera wiele ciekawych porad, otwiera oczy na wiele rzeczy, w przystępny sposób tłumaczy niektóre zachowania dziecka. Posiada także (niestety) niezwykle irytujące wyjaśnienia czy spostrzeżenia autorek. Momentami ciskałam nią w kąt i dłuugo, dłuuuugo nie chciałam do niej wrócić. To wszystko składnia rodzica do własnych przemyśleń - a o to przecież właśnie chodzi :))

Ogólnie jestem na TAK>

Moni | 2011-12-14
Przeczytana: 2010 rok

po lekturze "języka niemowląt" spodziewałam się czegoś więcej.. ale z drugiej strony - pierwsza książka tak uporządkowała naszą codzienność z dzieckiem i nauczyła odpowiedniego podejścia do niego, że problemy poruszane w "języku dwulatka" prawie nie wystąpiły...

Magda | 2013-05-14
Przeczytana: 2012 rok

Pomaga w rozwiązywaniu problemów z dwólatkiem i trzylatkiem, w czasie gdy mają bunt a ty wychodzisz z siebie i nie wiesz co już zastosowac aby było dobrze. Polecam sięgnąć po tą książkę a na pewno pomoże.

MagdaS81 | 2011-10-14
Przeczytana: 14 października 2011

Polecam każdej mamie chodziaczka. Wiele rad opisywanych przez autorkę sprawdziło się w praktyce, to nie strata a oszczędność czasu - poczytać i dowiedzieć się więcej o swoim dziecku :)

Dorota | 2012-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2012

Warto przeczytać. Bardzo przyjemna i inspirującą lektura. Oczywiście nie wszystkie rady autorki pasują wszystkim, ale można wybrać, co komu pasuje.

paulka24 | 2012-09-21
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

myśle, że przeczytanie tej ksiązki przyda się każedemu rodzicowi.

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku