Okładka książki Język dwulatka

KDC
poradniki
typ
papier
6,57 (113 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Tracy Hogg, Melinda Blau Język dwulatka KDC Warszawa 2003 okładka miękka 328 stronz okładki:Każde dziecko jest osobą mającą swój język, uczucia oraz niepowtarzalną, unikalną osobowość i jako takie zasługuje na szacunek.Tracy HoggTym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, zał

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Rita | 2013-10-24
Przeczytana: 09 października 2013

Zwykle nie kupuję poradników. Nie mam w domu ani jednej książki o tym jak się ubierać, zachowywać, dorabiać milionów i co jeść by być pięknym, młodym i szczęśliwym na wieki wieki wieków amen.
Na mojej półce są tylko dwie pozycje dotyczące problemów z dziećmi. Pierwszą kupiłam gdy córka miała niecałe półtorej roku. Drugą w ostatni weekend - syn właśnie za moment skończy siedemnaście miesięcy ... Tak, nawet idiota zauważy analogię.

W obu przypadkach decyzja była spontaniczna. A nuż znajdzie się ktoś mądry, kto powie mi wreszcie co zrobić z wyjącym bachorem. Za pierwszym razem nie wydarzył się żaden cud. Aliśka spokojnie dowyła do trzecich urodzin. Potem była chwila wytchnienia, a następnie wkroczyliśmy w etap pyskowania i oszukiwania. Teraz uwiodło mnie głośnie nazwisko "zaklinaczki dzieci". Co prawda sama wcześniej nie korzystałam z porad dotyczących niemowląt, ale słyszałam o nich wiele dobrego, więc pomyślałam, że zaryzykuję. Niech i na mnie spłynie geniusz Tracy Hogg. Niech mnie ośw...

Renulek | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

książka jest na pewno dla rodziców dwu-trzylatka bardzo pomocna w zrozumieniu pewnych zachowań dziecka. Pomaga zrozumieć, że dziecko nie jest z natury niegrzeczne i to jak się zachowuje nie jest całkowicie zależne od dziecka a w dużej mierze zależy od zachowania i nawyków rodziców.

Gosia | 2014-02-01
Na półkach: Dzieciowo, Przeczytane

Jak każdy poradnik i ten trzeba czytać z dystansem. Tracy Hogg u wielu rodziców wywołuje skrajne emocje. Ja uważam, że jeśli do jej porad podejdzie się zdroworozsądkowo, to można z niej wyciągnąć sporo przydatnych informacji. Sama jestem mamą dwulatka i w książce odnalazłam wiele opisów postępowania z dzieckiem, które już u nas funkcjonują, wiele takich, które będę chciała wdrożyć i kilka, z którymi nie do końca się zgadzam. Czasem denerwują zbyt długie studia poszczególnych przypadków - no ale to w końcu amerykańska autorka :-) Podsumowując, uważam, że książkę warto przeczytać. W końcu w zmaganiach z dwuletnimi szkrabami każda pomoc się przyda :-)

Kotkad | 2014-02-05
Przeczytana: 02 marca 2013

Kiedy moje starsze dziecko było blisko osiągnięcia drugiego roku życia a ja miałam w brzuchu kolejnego malucha postanowiłam sięgnąć po tę książkę. Czyta się lekko. Podobnie jak w przypadku "Języka niemowląt" wiele rad i pomysłów i jak zwykle część się sprawdziła a część nie. Jest to ciekawa lektura i na pewno rozszerzy nam trochę pogląd na kolejny etap macierzyństwa ale ja jak i w przypadku poprzedniej książki Tracy polecam dystans

Sylwana | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Warto by każdy rodzic zapoznał się z ta książką. Zwiera wiele ciekawych porad, otwiera oczy na wiele rzeczy, w przystępny sposób tłumaczy niektóre zachowania dziecka. Posiada także (niestety) niezwykle irytujące wyjaśnienia czy spostrzeżenia autorek. Momentami ciskałam nią w kąt i dłuugo, dłuuuugo nie chciałam do niej wrócić. To wszystko składnia rodzica do własnych przemyśleń - a o to przecież właśnie chodzi :))

Ogólnie jestem na TAK>

Moni | 2011-12-14
Przeczytana: 2010 rok

po lekturze "języka niemowląt" spodziewałam się czegoś więcej.. ale z drugiej strony - pierwsza książka tak uporządkowała naszą codzienność z dzieckiem i nauczyła odpowiedniego podejścia do niego, że problemy poruszane w "języku dwulatka" prawie nie wystąpiły...

Magda | 2013-05-14
Przeczytana: 2012 rok

Pomaga w rozwiązywaniu problemów z dwólatkiem i trzylatkiem, w czasie gdy mają bunt a ty wychodzisz z siebie i nie wiesz co już zastosowac aby było dobrze. Polecam sięgnąć po tą książkę a na pewno pomoże.

MagdaS81 | 2011-10-14
Przeczytana: 14 października 2011

Polecam każdej mamie chodziaczka. Wiele rad opisywanych przez autorkę sprawdziło się w praktyce, to nie strata a oszczędność czasu - poczytać i dowiedzieć się więcej o swoim dziecku :)

Dorota | 2012-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2012

Warto przeczytać. Bardzo przyjemna i inspirującą lektura. Oczywiście nie wszystkie rady autorki pasują wszystkim, ale można wybrać, co komu pasuje.

paulka24 | 2012-09-21
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

myśle, że przeczytanie tej ksiązki przyda się każedemu rodzicowi.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku