Język dwulatka

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Tracy Hogg, Melinda Blau Język dwulatka KDC Warszawa 2003 okładka miękka 328 stronz okładki:Każde dziecko jest osobą mającą swój język, uczucia oraz niepowtarzalną, unikalną osobowość i jako takie zasługuje na szacunek.Tracy HoggTym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, zał

• Salon Wiosenny
  • Alicja w krainie czasów
  • Uroki
  • Skucha
  • Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
  • Szkielet białego słonia
  • Dwóch panów z branży
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Pasterska korona

Grzech nasz codzienny
Dominik Dán

7,14 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
fiona | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Świetna książka pomagająca zrozumieć świat dwulatka.Autorka bardzo ciepło pisze o maluszkach i z dużą dozą wyrozumiałości odnosi się do rodzicielskich błędów.Polecam wszystkim rodzicom i opiekunom, którym trudno przebrnąć przez ten trudny okres w życiu dziecka.

Renata | 2014-12-01
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam
Przeczytana: 27 listopada 2014

Po raz kolejny przekonuję się, że bariera kulturowa powoduje, iż podczas czytania książki o macierzyństwie napisanej przez Angielkę, zadaję sobie pytanie w jej rodzimym języku: "WTF?"
No bo cóż rzec na propozycję tresury i stosowania "trików" wobec dziecka, wprowadzania pokarmów stałych w wieku 5 miesięcy i jedzenia grochu w tymże czasie oraz rezygnacji z karmienia piersią.
Autorka proponuje konkretne rozwiązania (łącznie z infantylnym tekstem, jaki rodzic ma kierować do dziecka) na niepożądane zachowania, np. żeby dziecko nie płakało po wyjściu mamy do pracy, co zrobić jeśli dziecko nie chce jeść lub jeśli chce jeść, tyle że za dużo itd.
Czytając książkę ma się wrażenie, że autorka pisze do kobiet o obniżonej zdolności logicznego myślenia i myślenia w ogóle, a co gorsze, o dzieciach, które można wytresować i podporządkować sobie.
Nie muszę dodawać, że tekst okraszony jest opowiastkami "z własnego doświadczenia autora", czyli jedynymi słusznymi, co mnie nad wyraz irytuje we...

Kotkad | 2014-02-05
Przeczytana: 02 marca 2013

Kiedy moje starsze dziecko było blisko osiągnięcia drugiego roku życia a ja miałam w brzuchu kolejnego malucha postanowiłam sięgnąć po tę książkę. Czyta się lekko. Podobnie jak w przypadku "Języka niemowląt" wiele rad i pomysłów i jak zwykle część się sprawdziła a część nie. Jest to ciekawa lektura i na pewno rozszerzy nam trochę pogląd na kolejny etap macierzyństwa ale ja jak i w przypadku poprzedniej książki Tracy polecam dystans

Sylwia | 2016-03-10

Mam przed sobą "Język dwulatka" słynnej "zaklinaczki dzieci". Swoim podejściem do ich wychowania, Hogg wielkie grono zwolenników, choć oczywiście znaleźli się i tacy, którzy twierdzą, że "Tracy chrzani bez sensu". Ja mam mieszane uczucia, ale nie to jest dziś clou sprawy. Dodam, że konkretnie trzymam w ręku wydanie z 2003 roku, co jest bardzo istotne, ponieważ tym razem nie skupię się na treści książki, ale na jej okładce. Od razu wyjaśniam, nie piętnuję słabszych okładek dla rozrywki oraz nie interesuję się w niestosowny sposób ciałami dzieci. Mimo to, coś zakłuło mnie w oczy. Spójrzcie uważnie. Niby nic takiego, ale robi się trochę niesmacznie. Zastanawiam się, dlaczego właśnie to zdjęcie dziewczynki powędrowało na okładkę? Pewnie czas gonił, rynek czekał i ktoś nie zauważył, że jest coś nie tak z fotografią. Na pewno tak właśnie było, ale niesmak pozostaje. A wisienką na okładce jest zdanie "moja mama mnie rozumie". W takim razie, gdzie jest tata? Chyba, że tata to jakiś tępy...

Rita | 2013-10-24
Przeczytana: 09 października 2013

Zwykle nie kupuję poradników. Nie mam w domu ani jednej książki o tym jak się ubierać, zachowywać, dorabiać milionów i co jeść by być pięknym, młodym i szczęśliwym na wieki wieki wieków amen.
Na mojej półce są tylko dwie pozycje dotyczące problemów z dziećmi. Pierwszą kupiłam gdy córka miała niecałe półtorej roku. Drugą w ostatni weekend - syn właśnie za moment skończy siedemnaście miesięcy ... Tak, nawet idiota zauważy analogię.

W obu przypadkach decyzja była spontaniczna. A nuż znajdzie się ktoś mądry, kto powie mi wreszcie co zrobić z wyjącym bachorem. Za pierwszym razem nie wydarzył się żaden cud. Aliśka spokojnie dowyła do trzecich urodzin. Potem była chwila wytchnienia, a następnie wkroczyliśmy w etap pyskowania i oszukiwania. Teraz uwiodło mnie głośnie nazwisko "zaklinaczki dzieci". Co prawda sama wcześniej nie korzystałam z porad dotyczących niemowląt, ale słyszałam o nich wiele dobrego, więc pomyślałam, że zaryzykuję. Niech i na mnie spłynie geniusz Tracy Hogg. Niech mnie...

Renulek | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

książka jest na pewno dla rodziców dwu-trzylatka bardzo pomocna w zrozumieniu pewnych zachowań dziecka. Pomaga zrozumieć, że dziecko nie jest z natury niegrzeczne i to jak się zachowuje nie jest całkowicie zależne od dziecka a w dużej mierze zależy od zachowania i nawyków rodziców.

Gosia Kowalczewska | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowo

Jak każdy poradnik i ten trzeba czytać z dystansem. Tracy Hogg u wielu rodziców wywołuje skrajne emocje. Ja uważam, że jeśli do jej porad podejdzie się zdroworozsądkowo, to można z niej wyciągnąć sporo przydatnych informacji. Sama jestem mamą dwulatka i w książce odnalazłam wiele opisów postępowania z dzieckiem, które już u nas funkcjonują, wiele takich, które będę chciała wdrożyć i kilka, z którymi nie do końca się zgadzam. Czasem denerwują zbyt długie studia poszczególnych przypadków - no ale to w końcu amerykańska autorka :-) Podsumowując, uważam, że książkę warto przeczytać. W końcu w zmaganiach z dwuletnimi szkrabami każda pomoc się przyda :-)

Kasia | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Pierwszą książkę pani Hogg traktowałam zbyt dosłownie i oczekiwałam od mojego maluszka, że będzie wzorcowy, a od siebie, że powinnam być idealna i znać swoje dziecko od pierwszych chwil. Bzdury. Po zaakceptowaniu swoich wad, swoich niedociągnięć i po prostu faktu, że popełniam błędy i mam takie prawo, sięgnęłam po część drugą. Ale teraz wiem już, ze wszystkie te porady pani Hogg trzeba dostosować do siebie, patrzeć na nie przez palce i wyciągnąć sobie to co odpowiada Twojemu stylowi wychowania. Bo nie jest to książka-panaceum. To po prostu książka z poradami.

MagdaS81 | 2011-10-14
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 października 2011

Polecam każdej mamie chodziaczka. Wiele rad opisywanych przez autorkę sprawdziło się w praktyce, to nie strata a oszczędność czasu - poczytać i dowiedzieć się więcej o swoim dziecku :)

Sylwana | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Warto by każdy rodzic zapoznał się z ta książką. Zwiera wiele ciekawych porad, otwiera oczy na wiele rzeczy, w przystępny sposób tłumaczy niektóre zachowania dziecka. Posiada także (niestety) niezwykle irytujące wyjaśnienia czy spostrzeżenia autorek. Momentami ciskałam nią w kąt i dłuugo, dłuuuugo nie chciałam do niej wrócić. To wszystko składnia rodzica do własnych przemyśleń - a o to przecież właśnie chodzi :))

Ogólnie jestem na TAK>