Padam na twarz

978-83-61524-28-1
Paddam, twarz
Inne
Beata

"Ciąża była niczym dziewięćdziesięciominutowy masaż w porównaniu z moim obecnym życiem". "Kiedy wróciłam do domu ze szpitala, czułam się jak piękna królowa w samym centrum zainteresowania. Czekały na mnie bukiety kwiatów, które przysyłano, w miarę jak rozchodziły się wieści o narodzinach dziecka. Czułam się tak, jakbym dokonała czegoś niezwykle wyjątkowego. Ale przez ostatnie parę tygodni kwiaty przestały przychodzić, a telefony umilkły. Narzeczony wrócił do pracy, a gazeta wciąż pojawiała się na progu, jakby nic się nie zmieniło. Jestem na urlopie macierzyńskim i powinnam nawiązywać więź z noworodkiem. Zasadniczo nienawidzę swojego życia... Kim ja jestem? Jak się tu znalazłam? Co się stało z moim życiem? Bo to na pewno nie jest moje życie!". "Padam na twarz jest przezabawnym, szokująco szczerym, niezwykle dokładnym i nieco bluźnierczym spojrzeniem na to, co się dzieje, gdy radość twojego życia zjawia się w domu, a następnie całkowicie go anektuje". "The Chronicle Herald" Witając z radością swoją kruszynkę Rowan (zwaną też Tyrankiem), Rebecca Eckler zastanawia się, czy już nadszedł czas, by się cieszyć tym obiecywanym "najlepszym, co cię mogło spotkać". Nie spodziewała się, że zamieni obcisłe dżinsy na workowate dresy, ani że porzuci marzenia o twardym śnie lub upojnym seksie z Narzeczonym... Rebecca Eckler jest jedną z najpopularniejszych kanadyjskich dziennikarek. Jej artykuły ukazywały się w "The New York Times", "Elle", "Fashion" i "Los Angeles Times". Często pisuje do kanadyjskiego tygodnika "Maclean's". Jej porady trafiały do kącika dla zakochanych ("Rady dla zakochanych") w "National Post". Obecnie co tydzień redaguje kolumnę dla rodziców w "The Globe and Mail", kanadyjskiej gazecie o ogólnokrajowym zasięgu. Jej pierwsza książka Wpadka została opublikowana w dziewięciu krajach. Mieszka z Narzeczonym, dzieckiem Rowan (DZIEWCZYNKĄ!) i King Charles spanielem, Rubym. Nie planuje zamążpójścia ani urodzenia kolejnego dziecka, ani też przygarnięcia jeszcze jednego psa. Przenigdy! A przynajmniej jeszcze nie teraz...

Grażyna | 2011-03-15
Przeczytana: 15 marca 2011

Miły przerywnik po cięższych lekturach, polecam młodym matką-książka nie zajmuje wiele czasu

Paulina | 2010-10-16

Czytałam książkę jadąc pociągiem na upragnione wakacje. Kilkugodzinna podróż minęła mi tak szybko i bardzo miło. Przed lekturą nie zdawałam sobie sprawy jak życie z małą istotką może wywrócić do góry nogami całe dotychczasowe życie. Każde wyjście do restauracji czy w inne miejsce publiczne było dla głównej bohaterki wyzwaniem. Pomimo wszystko, pomimo ciężkich dni nadal kochała swoje dziecko. Lubię książki pisane w stylu pamiętnika i ta autorstwa R. Eckler - również przypadła mi do gustu.

Onilom | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Kontynuacja "Wpadki" o życiu Beck z Narzeczonym i Tyrankiem (Rowan). Książka na jeden wieczór lub dwa. Jako odmóżdżasz lub "poprawiacz humoru". Na miły wieczór lub nudny wykład. Lekka, ale nie wybitna.
Nie porywa, jednakowoż śmieszy, a to jest jej chyba największą zaletą.

Cytaty:

"Młode dziewczyny, które głoszą wszem i wobec, że nie są pewne, czy rzeczywiście chcą mieć dzieci, mówią to tak naprawdę na wszelki wypadek, gdyby pewnego dnia okazało się, że nigdy nie będą miały dzieci. W ten sposób zawsze mogą twierdzić, że od wieków zapowiadały, że nie chcą dziecka."

"Dzieci są bardziej odporne, niż sobie wyobrażałam. Czasami, kiedy córka upada i uderza o coś głową, czekam, aż zacznie wrzeszczeć i płakać tak głośno, że usłyszy opieka społeczna i przyjdzie, by ją zabrać. Ale choć wali głową tak, aż echo niesie się po całym domu, przysięgam, że chyba się śmieje. Może walnąć głową w róg szklanego...

Kinga | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Cała "prawda" o macierzyństwie, bez lukru, bez ściemy! Uwielbiam! Lektura dla każdego faceta-ojca obowiązkowa :D

Bariusja | 2014-08-21
Przeczytana: marzec 2014

Książka rewelacyjna. Dostałam ją od przyjaciółki podczas Baby Shower II. Zaraz po jej przeczytaniu kupiłam następne pozycje tej autorki i nie żałuję.
Książka w komiczny sposób pokazuje życie matki tuż po porodzie; depresję, zmiany w wyglądzie i życie z małym tyrankiem.
Polecam :)

Ally | 2015-03-26

Samo życie, samo życie; ) Czytając książkę niejednokrotnie śmiejąc się w głos myślałam :"ooo mam dokładnie tak samo". Bardzo zabawna, pisana lekkim piórem w sam raz dla młodych matek na początku ich drogi ;)

Agnieszka | 2015-02-13
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Czytało się lekko, wielokrotnie śmiałam się pod nosem czując, że mam podobne odczucia, jednak nie podobała mi się stylistyka. Być może jest to wina tłumacza, ja jednak poziom literacki oceniłabym na poziomie harlekinów. Pozycja raczej dla kobiet, które instynkt macierzynski poczuły dopiero po urodzeniu dziecka ;-) Fajny pomysł na present dla młodej mamy, ale takiej, która ma niezbyt wygórowane upodobania literackie.

szafirek | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Książka idealna na długie jesienne wieczory - przyjemna, zabawna i wciągająca.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lubie budyn.

Monika | 2012-06-19