Padam na twarz

Okładka książki Padam na twarz Rebecca Eckler
Okładka książki Padam na twarz
Rebecca Eckler Wydawnictwo: Vesper poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Paddam to the face
Vesper
2009-01-01
2009-01-01
Ewa Helińska
Paddam twarz

2037

Przebrnęłam, bo trudno to nazwać czytaniem. I -szczerze- nie podzielam zachwytów nad książką. Może to i miało być śmieszne, ale dla mnie - żałosne. Żadnemu dziecku nie życzę takiej mamusi, a cóż dopiero takki. Kasa, to nie wszystko.

Lekka lektura, szybko i przyjemnie się czyta. Raczej dla osób zainteresowanych tematem macierzyństwa, która opowiada o codziennych trudach z nieznanym, nierozgarniętej kobiety. Wydaje mi się, że wiele osób znajdzie w niej jakieś cechy swojego charakteru.

Cała "prawda" o macierzyństwie, bez lukru, bez ściemy! Uwielbiam! Lektura dla każdego faceta-ojca obowiązkowa :D

Samo życie, samo życie; ) Czytając książkę niejednokrotnie śmiejąc się w głos myślałam :"ooo mam dokładnie tak samo". Bardzo zabawna, pisana lekkim piórem w sam raz dla młodych matek na początku ich drogi ;)

Czytało się lekko, wielokrotnie śmiałam się pod nosem czując, że mam podobne odczucia, jednak nie podobała mi się stylistyka. Być może jest to wina tłumacza, ja jednak poziom literacki oceniłabym na poziomie harlekinów. Pozycja raczej dla kobiet, które instynkt macierzynski poczuły dopiero po urodzeniu dziecka ;-) Fajny pomysł na present dla młodej mamy, ale takiej, która ma niezbyt wygórowane upodobania literackie.

Książka rewelacyjna. Dostałam ją od przyjaciółki podczas Baby Shower II. Zaraz po jej przeczytaniu kupiłam następne pozycje tej autorki i nie żałuję.
Książka w komiczny sposób pokazuje życie matki tuż po porodzie; depresję, zmiany w wyglądzie i życie z małym tyrankiem.
Polecam :)

Polecam :)

Kontynuacja "Wpadki" o życiu Beck z Narzeczonym i Tyrankiem (Rowan). Książka na jeden wieczór lub dwa. Jako odmóżdżasz lub "poprawiacz humoru". Na miły wieczór lub nudny wykład. Lekka, ale nie wybitna.
Nie porywa, jednakowoż śmieszy, a to jest jej chyba największą zaletą.

Cytaty:

"Ciąża była niczym dziewięćdziesięciominutowy masaż w porównaniu z moim obecnym życiem"

"Młode dziewczyny, które głoszą wszem i wobec, że nie są pewne, czy rzeczywiście chcą mieć dzieci, mówią to tak naprawdę na wszelki wypadek, gdyby pewnego dnia okazało się, że nigdy nie będą miały dzieci. W ten sposób zawsze mogą twierdzić, że od wieków zapowiadały, że nie chcą dziecka."

"Dzieci są bardziej odporne, niż sobie wyobrażałam. Czasami, kiedy córka upada i uderza o coś głową, czekam, aż zacznie wrzeszczeć i płakać tak głośno, że usłyszy opieka społeczna i przyjdzie, by ją zabrać. Ale choć wali głową tak, aż echo niesie się po całym domu, przysięgam, że chyba się śmieje. Może walnąć głową w róg szklanego stolika i nie uronić ani jednej łzy. A potem najmniejsze zderzenie ze ścianą powoduje, że wyje jak Ozzy Osbourne w swoim najlepszym twórczym okresie. Cały czas to powtarzam: w zachowaniu mojego dziecka nie ma żadnej prawidłowości."

"Skąd wiesz, że twój związek zaczynają trapić kłopoty? Gdy twój facet mówi, że jest zbyt zmęczony na seks z tobą. To odpowiednik kobiecego: "Boli mnie głowa", czyli kłamstwo."

Nie porywa, jednakowoż śmieszy, a to jest jej chyba największą zaletą.

Cytaty:

Książka idealna na długie jesienne wieczory - przyjemna, zabawna i wciągająca.

Książka idealna na długie jesienne wieczory - przyjemna, zabawna i wciągająca.

Lubie budyn.

Lubie budyn.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świetna

świetna

• Przeczytane 2013
  • Regalik
  • Przeczytane 2012
  • Moje

Dodaj cytat z książki Padam na twarz