Język dwulatka

Klub dla Ciebie
poradniki

Okładka książki Język rodziny Tracy Hogg, Melinda Blau
5,5
Język rodziny Tracy Hogg, Melinda...
Okładka książki Język niemowląt Tracy Hogg, Melinda Blau
6,4
Język niemowląt Tracy Hogg, Melinda...

Trzecia część legendarnej Tracy Hogg. Tym razem tematyka dotyczy tzw. buntu dwulatka. Z książki dowiadujemy się, że nasze problemy związane z wychowaniem zdrowego malucha są normalne i poznajemy możliwości na rozwiązywanie tych problemów.

Tresura zamiast wychowania. Poglądy Tracy Hogg w wielu miejscach książki są co najmniej kontrowersyjne. Od karmienia piersią ( autorka uważa, że karmi się tylko tyle, ile to konieczne), poprzez spanie ( dziecko ma koniecznie spać samo, we własnej sypialni), aż po kwestie wychowawcze i pogląd, że niemowlęta i małe dzieci nami manipulują.
Dla rodziców, którzy wybrali...

Pozycja godna polecenia dla rodziców dwulatków. Mam nadzieję, że uda mi się wdrożyć zalecenia z książki

Autorka może i posiada wiedzę na ten temat, ale język książki dla mnie zbyt ciężkostrawny i rozdmuchany. Możnaby to samo napisać na połowie książki. Osobiście nie polecam.

Kilka ważnych rad dla młodych rodziców. Choć ostatecznie książka mnie nie zachwyciła.

Pierwsza książka pt."Język niemowląt" bardzo mi pomogła w ułożeniu córeczki. Na drugą przyszedł czas później, ale mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że wiele się tutaj powtarza. Warto sobie pewne rady i zalecenia przypomnieć, jednak pierwsza część daje dużo więcej. Tutaj mamy bardziej analizę psychologiczną, podejście do kształtującej się osobowości, a także odrębności...

Straszne lanie wody....
I wiecznie przypominanie jak w poprzedniej książce mówiła o niemowlętach... Sorry ale interesuje mnie co jest teraz czyli dwu latek. Zmarnowany czas i nic ciekawego się nie dowiedziałam

Nie uważam, żeby była jakaś jedna, niezawodna metoda wychowywania dzieci. Jednakże edukowanie się w tym zakresie i szukanie pomocy u różnych źródeł, może okazać się korzystne. Choć sama dzieci nie posiadam, to uważam, że ta książka zasługuje na to, by poświęcić jej kilka wieczorów. Oczywiście, nie musimy się zgadzać ze wszystkim co jest w niej zawarte i nie wszystko musi...

Mam przed sobą "Język dwulatka" słynnej "zaklinaczki dzieci". Swoim podejściem do ich wychowania, Hogg wielkie grono zwolenników, choć oczywiście znaleźli się i tacy, którzy twierdzą, że "Tracy chrzani bez sensu". Ja mam mieszane uczucia, ale nie to jest dziś clou sprawy. Dodam, że konkretnie trzymam w ręku wydanie z 2003 roku, co jest bardzo istotne, ponieważ tym razem nie...

Świetna książka pomagająca zrozumieć świat dwulatka.Autorka bardzo ciepło pisze o maluszkach i z dużą dozą wyrozumiałości odnosi się do rodzicielskich błędów.Polecam wszystkim rodzicom i opiekunom, którym trudno przebrnąć przez ten trudny okres w życiu dziecka.

• Poradniki
  • 2012
  • Domowa biblioteczka
  • Niedoczytane
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Język dwulatka