Język dwulatka

2003-01-01
2003-01-01

Okładka książki Język rodziny Melinda Blau, Tracy Hogg
Ocena 5,5
Język rodziny Melinda Blau, Tracy...
Okładka książki Język niemowląt Melinda Blau, Tracy Hogg
Ocena 6,4
Język niemowląt Melinda Blau, Tracy...

więcej Więcej

Jak dla mnie świetny poradnik! Otwiera oczy na wiele aspektów. A do tego czyta się lekko, bez natłoku czystej teorii. Historie z życia wzięte, sprawiają że nie Czujesz się osamotniony z problemem. Jedna z najlepszych książek o dzieciach jakie do tej pory czytałam. I nie tylko o dwulatkach.

Zabierając się za tą książkę spodziewałam się przeczytać dużo więcej teorii, z którymi osobiście się nie zgadzam. Zdaje się, że usłyszałam parę zdań na temat autorki i źle ją oceniłam. Książka podsunęła mi parę pomysłów na to jak postępować z córką tak, żeby nie ucierpiała na tym jej godność, a nasza relacja była jeszcze silniejsza. Znajdziecie tam bardzo dużo przykładów i...

Bardzo dobry poradnik

Trzecia część legendarnej Tracy Hogg. Tym razem tematyka dotyczy tzw. buntu dwulatka. Z książki dowiadujemy się, że nasze problemy związane z wychowaniem zdrowego malucha są normalne i poznajemy możliwości na rozwiązywanie tych problemów.

Tresura zamiast wychowania. Poglądy Tracy Hogg w wielu miejscach książki są co najmniej kontrowersyjne. Od karmienia piersią ( autorka uważa, że karmi się tylko tyle, ile to konieczne), poprzez spanie ( dziecko ma koniecznie spać samo, we własnej sypialni), aż po kwestie wychowawcze i pogląd, że niemowlęta i małe dzieci nami manipulują.
Dla rodziców, którzy wybrali...

Pozycja godna polecenia dla rodziców dwulatków. Mam nadzieję, że uda mi się wdrożyć zalecenia z książki

Autorka może i posiada wiedzę na ten temat, ale język książki dla mnie zbyt ciężkostrawny i rozdmuchany. Możnaby to samo napisać na połowie książki. Osobiście nie polecam.

Kilka ważnych rad dla młodych rodziców. Choć ostatecznie książka mnie nie zachwyciła.

Pierwsza książka pt."Język niemowląt" bardzo mi pomogła w ułożeniu córeczki. Na drugą przyszedł czas później, ale mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że wiele się tutaj powtarza. Warto sobie pewne rady i zalecenia przypomnieć, jednak pierwsza część daje dużo więcej. Tutaj mamy bardziej analizę psychologiczną, podejście do kształtującej się osobowości, a także odrębności...

Straszne lanie wody....
I wiecznie przypominanie jak w poprzedniej książce mówiła o niemowlętach... Sorry ale interesuje mnie co jest teraz czyli dwu latek. Zmarnowany czas i nic ciekawego się nie dowiedziałam

• Poradniki
  • Domowa biblioteczka
  • 2012
  • Dziecko
  • 2013

Dodaj cytat z książki Język dwulatka