Okładka książki Język niemowląt

Język niemowląt

Autor:
tłumaczenie
Marek Czekański
Secrets of the baby whisperer
wydawnictwo
KDC
83-89314-27-4
typ
papier
Agnieszka
6,72 (272 ocen i 52 opinie)

Opis książki

Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Po przeczytaniu tej publikacji nie będą już zagadką odpowiedzi na takie pytania, jak: - dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne? - skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią? - czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wy...

- dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne?
- skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią?
- czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wymuszało coś na mnie płaczem?
- czy noworodek powinien spać sam w łóżeczku?
- dlaczego moje dziecko potrafi płakać całą noc, a inne cudownie śpi?

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
korcia | 2014-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2014

"Język niemowląt" to kolejny poradnik dla świeżo upieczonych rodziców. Ma on pomóc w zrozumieniu dziecka, odgadywaniu jego potrzeb.

Autorka dzieli niemowlaki na pięć typów: aniołki, średniaczki, wrażliwce, żywczyki i poprzeczniaki. Każdy z nich jest inny, każdy też wymaga innego traktowania. Oczywiście, jak łatwo odgadnąć, najłatwiejsze życie mają rodzice aniołka. Tracy Hogg zaleca wprowadzenie w życie maluszka i jego rodziców "łatwego planu", zgodnie z którym ustala się dla dziecka pory spania, karmienia i aktywności. Uwzględniony też został w nim czas na odpoczynek dla rodziców. Każdemu z tych zagadnień poświęcony został oddzielny rozdział. Autorka uczy, jak wdrożyć "łatwy plan" i jak oduczyć niemowlaka złych nawyków. Brzmi świetnie, ale czy tak jest faktycznie?

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane odczucia względem tej książki. Rozumiem, że regularny tryb życia wpływa pozytywnie na zachowania noworodka, tylko nie jest łatwo to wdrożyć. Poza tym w z...

Barbara | 2010-06-23
Na półkach: 000 - Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2010

Nie zgodzę się z powyższą opinią (chodzi o rzekome podejście do sztucznego mleka). W tej kwestii nie zauważyłam, by autorka wyróżniała ten sposób karmienia. Wręcz przeciwnie. Ona jedynie stara się pomóc mamom, które z różnych powodów nie mogą karmić naturalnie i mają z tego powodu wyrzuty sumienia (znam z autopsji).

Ogólnie książka napisana lekkim językiem, bardzo przyjemnie się czyta, łatwo i szybko można znaleźć tematy, które nas ciekawią. Pomocna debiutującym mamom. Z ręką na sercu przyznaję, że dzięki tej książce udało mi się przezwyciężyć chaos macierzyński. A u samotnej matki to nie jest łatwa sprawa.

Aneta | 2011-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Nie wiem czy zastosuję się do zaleceń autorki. Mam mieszane uczucia.
Autorka poleca m.in.:
- nie nosić dziecka (jestem za noszeniem w chustach)
- karmić co 2,5-3h gdyż na żądanie dziecko rządzi nami (sądziłam że na żądanie to najlepsze dla dziecka, gdyż wie kiedy jest głodne)
- podawać smoczek (jestem przeciwniczką smoczków)
- odciągać nocny pokarm z piersi aby je podac póżnym wieczorek i w ten sposób dziecko ma przespać całą noc, a jak zakwili, podać mu smoczek bo głodne podobno nie będzie
Ogólnie stosować się do Łatwego Planu a więc prawie wszystko zaplanowane co do godz. Kobieta powinna odpocząć również w odpowiednich porach, jeśli dobrze pamiętam ok 13.
Ogólnie nie polecam książki.

Itka | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Książka Tracy Hogg napisana jest lekkim, prostym językiem, przez co jej lektura jest całkiem przyjemna. Mam nadzieję, że porady autorki okażą się skuteczne w rzeczywistości, bo w większości wydają się być całkiem rozsądne. Trzeba jednak pamiętać, że jest to poradnik napisany przez osobę żyjącą w innym kraju, gdzie model życia niekoniecznie musi być identyczny z naszym.

Bella | 2011-08-19
Przeczytana: 13 października 2011

Dopiero parę dni posiadam te książkę i parę chwil poświęciłam na jej czytanie. Jednym słowem mogę powiedzieć, ze mnie zachwyca. Wszystko o czym pisze Pani Hogg wydaje się proste, klarowne zrozumiałe. Moje dziecko jeszcze nie przyszło na świat. Nie wiem czy uda mi się wprowadzić jakieś zalecenia autorki w życie, ale polecam wszystkim mamą przyszłym i obecnym. Lektura jest niesamowita, obala mity i pomaga pokonać strach i dobrze się przygotować na narodziny dziecka. Mam nadzieję, że będę potrafiła zastosować się do niektórych rad. Na pewno zaglądać będę do niej często.

doreenxs | 2013-10-20
Przeczytana: 2010 rok

Świeżo po przeczytaniu książki byłam zadowolona, że na nią trafiłam. Pomyślałam: Teraz już wiem co i jak. A potem przyszło życie i okazało się, że trzymanie się porad autorki wprawiało mnie we frustrację i bezsilność. W moim przypadku jej rady nie działały. Przyszłym mamą powiedziałabym słuchajcie swojego serca i matczynej intuicji a nie Tracy Hogg.

Tetiisheri | 2011-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: październik 2011

Po „Język niemowląt” Tracy Hogg i Melindy Blau sięgnęłam z prostego powodu. Spodziewam się swojego pierwszego maluszka i przerażona obowiązkami, jakie na mnie spłyną poszukiwałam lektury, która rzuciłaby światło na to jak opiekować się taką kruszynką. Doświadczone mamusie zachwycały się tą pozycją, bardzo ją polecały, więc bez wahania zamówiłam ją w księgarni internetowej.

W „Języku niemowląt” znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie podstawowe pytania w zakresie opieki nad noworodkiem i niemowlakiem. Wśród zagadnień poruszonych przez autorkę są między innymi pierwsza wizyta malca w domu, przewijanie, kąpanie, masaż, czy ubieranie. Co więcej, w poradniku pojawiły się też rozdziały związane z uczuciami małego człowieczka. Tracy Hogg analizuje przyczyny płaczu, podaje sposoby na rozpoznanie tych przyczyn, proponuje wyjścia z sytuacji.

Ponadto, autorka w rozdziałach swojego poradnika koncentruje się także na samych rodzicach, ich potrzebach, emocjach towarzyszącym pojawieniu się na świec...

Ewelina | 2011-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2011

Sięgnęłam poniekąd z konieczności, ale nie żałuję. Faktycznie książka napisana jest lekkim językiem, łatwym do zrozumienia. Autorka uczy Nas szacunku do dziecka, jako do istoty ludzkiej, która ma większą świadomość siebie i otoczenia, niż myślimy; Stara się przyswoić czytelnikowi najczęstsze problemy wynikające z niezrozumienia dziecka i radzi, jak im zapobiegać.
Dla mam, ale również i dla tatusiów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z rodzicielstwem, jest to wartościowa pozycja, która na pewno pomoże ogarnąć całe szaleństwo pod tytułem "mamy dziecko!".

Niektóre rady wydają mi się naciągane, "nawiedzone" jak to powiedziała moja pracodawczyni, ale to przecież tylko poradnik a nie instrukcja obsługi...

MagdaS81 | 2010-09-14
Przeczytana: luty 2009

Polecam przyszłym mamom. Ksiązka jest bardzo przyjemna i zawiera kilka dobrych rad dla świeżo upieczonych rodziców, jak sobie radzić z prostymi sprawami, które czasem urastają do rangi katastrofy.
Parę tych rad sprawdziło się w przypadku mojej córeczki.

Dopisek: teraz mam już dwie córeczki - średniaczki żywcem z książki.
Polecam doczytać jeszcze "Język dwulatka".

buka | 2011-01-04
Przeczytana: maj 2010

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tej książki. Słyszałam o niej dużo pochlebnych opinii i jako niedoświadczona mama sięgnęłam po nią. I chyba oczekiwałam zbyt wiele. O tytułowym "języku niemowląt" dowiedziałam się bardzo niewiele. Książka i owszem napisana prosto, przystępnym językiem, jednak wydaje się, że mówi o wszystkim i o niczym.

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku