Język niemowląt

Autor:
tłumaczenie
Marek Czekański
Secrets of the baby whisperer
wydawnictwo
Klub dla Ciebie
83-89314-27-4
typ
papier
Agnieszka
6,73 (316 ocen i 61 opinii)

Opis książki

Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Po przeczytaniu tej publikacji nie będą już zagadką odpowiedzi na takie pytania, jak: - dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne? - skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią? - czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę,...

- dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne?
- skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią?
- czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wymuszało coś na mnie płaczem?
- czy noworodek powinien spać sam w łóżeczku?
- dlaczego moje dziecko potrafi płakać całą noc, a inne cudownie śpi?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
korcia | 2014-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2014

"Język niemowląt" to kolejny poradnik dla świeżo upieczonych rodziców. Ma on pomóc w zrozumieniu dziecka, odgadywaniu jego potrzeb.

Autorka dzieli niemowlaki na pięć typów: aniołki, średniaczki, wrażliwce, żywczyki i poprzeczniaki. Każdy z nich jest inny, każdy też wymaga innego traktowania. Oczywiście, jak łatwo odgadnąć, najłatwiejsze życie mają rodzice aniołka. Tracy Hogg zaleca wprowadzenie w życie maluszka i jego rodziców "łatwego planu", zgodnie z którym ustala się dla dziecka pory spania, karmienia i aktywności. Uwzględniony też został w nim czas na odpoczynek dla rodziców. Każdemu z tych zagadnień poświęcony został oddzielny rozdział. Autorka uczy, jak wdrożyć "łatwy plan" i jak oduczyć niemowlaka złych nawyków. Brzmi świetnie, ale czy tak jest faktycznie?

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane odczucia względem tej książki. Rozumiem, że regularny tryb życia wpływa pozytywnie na zachowania noworodka, tylko nie jest łatwo to wdrożyć. Poza tym w zaleceniach ze szpitala,...

Barbara | 2010-06-23
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: styczeń 2010

Nie zgodzę się z powyższą opinią (chodzi o rzekome podejście do sztucznego mleka). W tej kwestii nie zauważyłam, by autorka wyróżniała ten sposób karmienia. Wręcz przeciwnie. Ona jedynie stara się pomóc mamom, które z różnych powodów nie mogą karmić naturalnie i mają z tego powodu wyrzuty sumienia (znam z autopsji).

Ogólnie książka napisana lekkim językiem, bardzo przyjemnie się czyta, łatwo i szybko można znaleźć tematy, które nas ciekawią. Pomocna debiutującym mamom. Z ręką na sercu przyznaję, że dzięki tej książce udało mi się przezwyciężyć chaos macierzyński. A u samotnej matki to nie jest łatwa sprawa.

Aneta | 2011-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Nie wiem czy zastosuję się do zaleceń autorki. Mam mieszane uczucia.
Autorka poleca m.in.:
- nie nosić dziecka (jestem za noszeniem w chustach)
- karmić co 2,5-3h gdyż na żądanie dziecko rządzi nami (sądziłam że na żądanie to najlepsze dla dziecka, gdyż wie kiedy jest głodne)
- podawać smoczek (jestem przeciwniczką smoczków)
- odciągać nocny pokarm z piersi aby je podac póżnym wieczorek i w ten sposób dziecko ma przespać całą noc, a jak zakwili, podać mu smoczek bo głodne podobno nie będzie
Ogólnie stosować się do Łatwego Planu a więc prawie wszystko zaplanowane co do godz. Kobieta powinna odpocząć również w odpowiednich porach, jeśli dobrze pamiętam ok 13.
Ogólnie nie polecam książki.

Itka | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Książka Tracy Hogg napisana jest lekkim, prostym językiem, przez co jej lektura jest całkiem przyjemna. Mam nadzieję, że porady autorki okażą się skuteczne w rzeczywistości, bo w większości wydają się być całkiem rozsądne. Trzeba jednak pamiętać, że jest to poradnik napisany przez osobę żyjącą w innym kraju, gdzie model życia niekoniecznie musi być identyczny z naszym.

Bella | 2011-08-19
Przeczytana: 13 października 2011

Dopiero parę dni posiadam te książkę i parę chwil poświęciłam na jej czytanie. Jednym słowem mogę powiedzieć, ze mnie zachwyca. Wszystko o czym pisze Pani Hogg wydaje się proste, klarowne zrozumiałe. Moje dziecko jeszcze nie przyszło na świat. Nie wiem czy uda mi się wprowadzić jakieś zalecenia autorki w życie, ale polecam wszystkim mamą przyszłym i obecnym. Lektura jest niesamowita, obala mity i pomaga pokonać strach i dobrze się przygotować na narodziny dziecka. Mam nadzieję, że będę potrafiła zastosować się do niektórych rad. Na pewno zaglądać będę do niej często.

Kotkad | 2014-02-05
Przeczytana: 01 lipca 2011

Przeczytałam gdy w moim domu zapanował chaos czyli mój syn pierworodny, w niczym mi ta książka nie pomogła. Teraz w domu mam chaos numer dwa czyli drugi syn i z perspektywy wiem że książka ta zawiera wiele cennych wskazówek ale mimo podziału przez autorkę dzieci na różne osobowości i różne podejście do nich nadal nie wszystkie metody się sprawdzają. Wszystkie metody z tej książki upadły przy moim pierwszym synu, przy drugim podeszłam do tematu lekko i nawet nie miałam zamiaru metod Tracy stosować, z obserwacji wiem jednak że może właśnie mój drugi syn zmieściłby się w konwenansach książki. Reasumując lektura przyjemna choćby z tego powodu że autorka opisuje cały szereg dzieci i ich rodziców którzy nie radzą sobie z rzeczywistością i nagle nie czujemy się osamotnieni, nie można się jednak dać zwariować i na siłę wprowadzać metod bo może się to nie udać

MagdaS81 | 2010-09-14
Przeczytana: luty 2009

Polecam przyszłym mamom. Ksiązka jest bardzo przyjemna i zawiera kilka dobrych rad dla świeżo upieczonych rodziców, jak sobie radzić z prostymi sprawami, które czasem urastają do rangi katastrofy.
Parę tych rad sprawdziło się w przypadku mojej córeczki.

Dopisek: teraz mam już dwie córeczki - średniaczki żywcem z książki.
Polecam doczytać jeszcze "Język dwulatka".

doreenxs | 2013-10-20
Przeczytana: 2010 rok

Świeżo po przeczytaniu książki byłam zadowolona, że na nią trafiłam. Pomyślałam: Teraz już wiem co i jak. A potem przyszło życie i okazało się, że trzymanie się porad autorki wprawiało mnie we frustrację i bezsilność. W moim przypadku jej rady nie działały. Przyszłym mamą powiedziałabym słuchajcie swojego serca i matczynej intuicji a nie Tracy Hogg.

Tetiisheri | 2011-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: październik 2011

Po „Język niemowląt” Tracy Hogg i Melindy Blau sięgnęłam z prostego powodu. Spodziewam się swojego pierwszego maluszka i przerażona obowiązkami, jakie na mnie spłyną poszukiwałam lektury, która rzuciłaby światło na to jak opiekować się taką kruszynką. Doświadczone mamusie zachwycały się tą pozycją, bardzo ją polecały, więc bez wahania zamówiłam ją w księgarni internetowej.

W „Języku niemowląt” znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie podstawowe pytania w zakresie opieki nad noworodkiem i niemowlakiem. Wśród zagadnień poruszonych przez autorkę są między innymi pierwsza wizyta malca w domu, przewijanie, kąpanie, masaż, czy ubieranie. Co więcej, w poradniku pojawiły się też rozdziały związane z uczuciami małego człowieczka. Tracy Hogg analizuje przyczyny płaczu, podaje sposoby na rozpoznanie tych przyczyn, proponuje wyjścia z sytuacji.

Ponadto, autorka w rozdziałach swojego poradnika koncentruje się także na samych rodzicach, ich potrzebach, emocjach towarzyszącym pojawieniu się na...

Ewelina | 2011-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2011

Sięgnęłam poniekąd z konieczności, ale nie żałuję. Faktycznie książka napisana jest lekkim językiem, łatwym do zrozumienia. Autorka uczy Nas szacunku do dziecka, jako do istoty ludzkiej, która ma większą świadomość siebie i otoczenia, niż myślimy; Stara się przyswoić czytelnikowi najczęstsze problemy wynikające z niezrozumienia dziecka i radzi, jak im zapobiegać.
Dla mam, ale również i dla tatusiów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z rodzicielstwem, jest to wartościowa pozycja, która na pewno pomoże ogarnąć całe szaleństwo pod tytułem "mamy dziecko!".

Niektóre rady wydają mi się naciągane, "nawiedzone" jak to powiedziała moja pracodawczyni, ale to przecież tylko poradnik a nie instrukcja obsługi...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   jadłeś ARBUZA
  •   widziałeś DEPILOWANĄ kobietę
  •   napotkałaś EGZEKUTORA
  •   jadłaś KIEŁBASĘ
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku