Język niemowląt

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
tłumaczenie
Marek Czekański
Secrets of the baby whisperer
83-89314-27-4
Agnieszka

Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Po przeczytaniu tej publikacji nie będą już zagadką odpowiedzi na takie pytania, jak: - dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne? - skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią? - czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę,...

- dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne?
- skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią?
- czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wymuszało coś na mnie płaczem?
- czy noworodek powinien spać sam w łóżeczku?
- dlaczego moje dziecko potrafi płakać całą noc, a inne cudownie śpi?

• Być jak Erica

7,51 (433 ocen i opinii)
Malarka gwiazd
Amelia Noguera

7,71 (7 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Wyśnione miejsca
Brenna Yovanoff

7,34 (67 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
korcia | 2014-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2014

"Język niemowląt" to kolejny poradnik dla świeżo upieczonych rodziców. Ma on pomóc w zrozumieniu dziecka, odgadywaniu jego potrzeb.

Autorka dzieli niemowlaki na pięć typów: aniołki, średniaczki, wrażliwce, żywczyki i poprzeczniaki. Każdy z nich jest inny, każdy też wymaga innego traktowania. Oczywiście, jak łatwo odgadnąć, najłatwiejsze życie mają rodzice aniołka. Tracy Hogg zaleca wprowadzenie w życie maluszka i jego rodziców "łatwego planu", zgodnie z którym ustala się dla dziecka pory spania, karmienia i aktywności. Uwzględniony też został w nim czas na odpoczynek dla rodziców. Każdemu z tych zagadnień poświęcony został oddzielny rozdział. Autorka uczy, jak wdrożyć "łatwy plan" i jak oduczyć niemowlaka złych nawyków. Brzmi świetnie, ale czy tak jest faktycznie?

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane odczucia względem tej książki. Rozumiem, że regularny tryb życia wpływa pozytywnie na zachowania noworodka, tylko nie jest łatwo to wdrożyć. Poza tym w zaleceniach ze szpitala,...

adorable | 2016-04-28
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Pierwsze dziecko to rewolucja w każdej rodzinie. Nawet jeżeli przyszli rodzice przekonują wszystkich dookoła, że ich życie nadal będzie płynęło tym samym torem, a maleństwo będzie musiało dostosować się do wcześniej ustalonych reguł, to najczęściej zmieniają zdanie, kiedy tylko dzieciątko pojawia się na świecie. Już po porodzie okazuje się, że to dziecko zaczyna być kierownikiem całej rodziny, a wszelkie plany ulegają diametralnym zmianom. Jest to normalna kolej rzeczy, jednak warto pamiętać, że rodzice to też ludzie, a ich potomstwo nie może zanadto zawładnąć całym domem, ponieważ przyniesie to więcej szkód niż pożytku.

Tracy Hogg to dyplomowana pielęgniarka i położna, która poprzez swoje doświadczenia i obserwacje pomaga rodzicom w zrozumieniu potrzeb dziecka. "Język niemowląt" uświadomił mi parę sensownych kwestii, niekiedy utwierdzając mnie w przekonaniu, że moje instynktowne zachowania mają...

Barbara | 2010-06-23
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: styczeń 2010

Nie zgodzę się z powyższą opinią (chodzi o rzekome podejście do sztucznego mleka). W tej kwestii nie zauważyłam, by autorka wyróżniała ten sposób karmienia. Wręcz przeciwnie. Ona jedynie stara się pomóc mamom, które z różnych powodów nie mogą karmić naturalnie i mają z tego powodu wyrzuty sumienia (znam z autopsji).

Ogólnie książka napisana lekkim językiem, bardzo przyjemnie się czyta, łatwo i szybko można znaleźć tematy, które nas ciekawią. Pomocna debiutującym mamom. Z ręką na sercu przyznaję, że dzięki tej książce udało mi się przezwyciężyć chaos macierzyński. A u samotnej matki to nie jest łatwa sprawa.

Aneta | 2011-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Nie wiem czy zastosuję się do zaleceń autorki. Mam mieszane uczucia.
Autorka poleca m.in.:
- nie nosić dziecka (jestem za noszeniem w chustach)
- karmić co 2,5-3h gdyż na żądanie dziecko rządzi nami (sądziłam że na żądanie to najlepsze dla dziecka, gdyż wie kiedy jest głodne)
- podawać smoczek (jestem przeciwniczką smoczków)
- odciągać nocny pokarm z piersi aby je podac póżnym wieczorek i w ten sposób dziecko ma przespać całą noc, a jak zakwili, podać mu smoczek bo głodne podobno nie będzie
Ogólnie stosować się do Łatwego Planu a więc prawie wszystko zaplanowane co do godz. Kobieta powinna odpocząć również w odpowiednich porach, jeśli dobrze pamiętam ok 13.
Ogólnie nie polecam książki.

Itka | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Książka Tracy Hogg napisana jest lekkim, prostym językiem, przez co jej lektura jest całkiem przyjemna. Mam nadzieję, że porady autorki okażą się skuteczne w rzeczywistości, bo w większości wydają się być całkiem rozsądne. Trzeba jednak pamiętać, że jest to poradnik napisany przez osobę żyjącą w innym kraju, gdzie model życia niekoniecznie musi być identyczny z naszym.

Kotkad | 2014-02-05
Przeczytana: 01 lipca 2011

Przeczytałam gdy w moim domu zapanował chaos czyli mój syn pierworodny, w niczym mi ta książka nie pomogła. Teraz w domu mam chaos numer dwa czyli drugi syn i z perspektywy wiem że książka ta zawiera wiele cennych wskazówek ale mimo podziału przez autorkę dzieci na różne osobowości i różne podejście do nich nadal nie wszystkie metody się sprawdzają. Wszystkie metody z tej książki upadły przy moim pierwszym synu, przy drugim podeszłam do tematu lekko i nawet nie miałam zamiaru metod Tracy stosować, z obserwacji wiem jednak że może właśnie mój drugi syn zmieściłby się w konwenansach książki. Reasumując lektura przyjemna choćby z tego powodu że autorka opisuje cały szereg dzieci i ich rodziców którzy nie radzą sobie z rzeczywistością i nagle nie czujemy się osamotnieni, nie można się jednak dać zwariować i na siłę wprowadzać metod bo może się to nie udać

Bella | 2011-08-19
Przeczytana: 13 października 2011

Dopiero parę dni posiadam te książkę i parę chwil poświęciłam na jej czytanie. Jednym słowem mogę powiedzieć, ze mnie zachwyca. Wszystko o czym pisze Pani Hogg wydaje się proste, klarowne zrozumiałe. Moje dziecko jeszcze nie przyszło na świat. Nie wiem czy uda mi się wprowadzić jakieś zalecenia autorki w życie, ale polecam wszystkim mamą przyszłym i obecnym. Lektura jest niesamowita, obala mity i pomaga pokonać strach i dobrze się przygotować na narodziny dziecka. Mam nadzieję, że będę potrafiła zastosować się do niektórych rad. Na pewno zaglądać będę do niej często.

MagdaS81 | 2010-09-14
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: luty 2009

Polecam przyszłym mamom. Ksiązka jest bardzo przyjemna i zawiera kilka dobrych rad dla świeżo upieczonych rodziców, jak sobie radzić z prostymi sprawami, które czasem urastają do rangi katastrofy.
Parę tych rad sprawdziło się w przypadku mojej córeczki.

Dopisek: teraz mam już dwie córeczki - średniaczki żywcem z książki.
Polecam doczytać jeszcze "Język dwulatka".

doreenxs | 2013-10-20
Przeczytana: 2010 rok

Świeżo po przeczytaniu książki byłam zadowolona, że na nią trafiłam. Pomyślałam: Teraz już wiem co i jak. A potem przyszło życie i okazało się, że trzymanie się porad autorki wprawiało mnie we frustrację i bezsilność. W moim przypadku jej rady nie działały. Przyszłym mamą powiedziałabym słuchajcie swojego serca i matczynej intuicji a nie Tracy Hogg.

Jadzia | 2012-10-04
Na półkach: Wychowanie, Przeczytane
Przeczytana: 03 października 2012

Tu i ówdzie przymykałam oko, ale poradnik jest świetny!
Czytając poniższe opinie zastanawiam się czy czytałam tę samą książkę.

1. Pochwała mleka modyfikowanego?! Jaka pochwała? Autorka broni prawa do wyboru sposobu karmienia argumentując i jedną, i drugą decyzję. Przy tym wyraźnie podkreśla, że jednak choćby najmniejsza ilość pokarmu kobiecego jest lepsza od jej braku.

2. Autorka poleca nie nosić dziecka?
Autorka tłumaczy jak nie ograniczać tym dziecka, jak rozumieć to co dziecko chce nam przekazać. Też jestem za noszeniem w chustach, noszę swoją córeczkę tak jak nosiłam synka i rady Tracy Hogg uważam za bardzo rozsądne.

3. Wprowadzając ramowy plan dnia wcale nie trzeba biegać za dzieckiem ze stoperem w ręku. Autorka uczula, żeby zdać się na intuicję i żeby być elastycznym. Wskazuje całe mrowie czynników, które mogą wpłynąć na malucha.
Jeśli pozwoli się dziecku na załapanie swojego rytmu (to rodzic ma się dostosować do potrzeb malucha) wtedy zegarek nie jest potrzebny bo...

Na półkach