Język niemowląt

Okładka książki Język niemowląt
Melinda BlauTracy Hogg Wydawnictwo: Klub dla Ciebie poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Secrets of the baby whisperer
Klub dla Ciebie
2007-01-01
2007-01-01
83-89314-27-4
Marek Czekański
język niemowlęta dzieci noworodki pediatria

Okładka książki Język rodziny Melinda Blau, Tracy Hogg
Ocena 5,5
Język rodziny Melinda Blau, Tracy...

więcej Więcej

Mocno wyidealizowana, ale niektóre wskazówki naprawdę rzeczowe.

Dużo przykładów, trochę automarketingu oraz różnych tematów jak dla mnie pobocznych min. o brytyjskiej i amerykańskiej służbie zdrowia, choć innym mogą się przydać. Nie wpłynęło na ogólną wysoką ocenę tej pozycji.
Dla tych kilkudziesięciu wskazówek co twój noworodek czy niemowlak usiłuje tobie powiedzieć absolutnie wartych zapamiętania, sięgnąłem po ten poradnik i nie żałuję!

Świetny poradnik, pomaga zrozumieć niemowlaka.

Autorka poleca rozwiązania, które nie są zgodne z obecną wiedzą na temat psychiki i rozwoju niemowląt.
Zdecydowanie powinna zniknąć z listy pozycji popularnych w kręgach świeżo upieczonych rodziców, bo jest zwyczajnie szkodliwa dla dziecka oraz relacji w rodzinie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fenomenalna. Byłam do niej sceptycznie nastawiona, ale to co dzięki niej zyskałam przygotowując się do roli matki jest bezcenne.

Jak dla mnie rewelka! Ta książka jest napisana w tak ładny sposób, nie przypomina poradnika ( na które z resztą mam alergię). To taka opowieść, która niesie masę wartości. Czytając na przemian śmiałam się i płakałam ( pewnie spory udział miały tu hormony ciążowe). Myślę, że pewnie znajdą się rodzice, którym podejście Tracy się nie spodoba, jednak jak dla mnie to ona ma...

Jak to z poradnikami dla przyszlych mam z wieloma rzeczami sie zgadzam, a z wieloma nie. Znalazlam w niej duzo fajnych pomyslow, do ktorych o ile bede mogla to sie zastosuje, ale jak zwykle z przymrozeniem oka, no pressure :)

Nie mam porównania z innymi książkami-poradnikami. Ale ta mi się bardzo podobała. Była poparta przykładowymi rodzinami jakimi Tracy się opiekowała i można było wysunąć wnioski na swoje przyszłe macierzyństwo.
Tabelki jak karmić, układanie planu dnia, jeśli ktoś tego potrzebuje. Jak postępować z dzieckiem (wiadomo, że w praktyce to będzie ciężko, bo to Twoje dziecko będzie i...

Odradzam czytanie tej książki szczególnie jeśli to pierwsza lektura dot. macierzyństwa z jaką ktoś ma do czynienia. Łatwo uwierzyć we wszystko, co pisze autorka, a część proponowanych przez nią metod jest niezgodna z obecnymi zaleceniami i wiedzą na temat rozwoju dziecka (np. karmienie co 3h jest sprzeczne z zalecanym karmieniem na żądanie w pierwszych miesiącach życia)....

Książka Tracy Hogg to bestseller z lat 2000. Obecnie ma ona zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników, wszystko zależy od tego jakie podejście do rodzicielstwa ma dana osoba.

W pierwszej części książki (rozdziały I-III) zapoznajemy się z poglądami Tracy na temat opieki nad noworodkiem. Często akcentowana jest potrzeba okazywania dziecku szacunku oraz akceptacji jego...

1 027
  • Poradniki
  • Dziecko
  • 2019
  • 2014
  • 2018

Dodaj cytat z książki Język niemowląt