Przepis na rower

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Galaktyka
It's all about the bike. The pursuit of happiness on two wheels
rower
sport
Delur

Przepis na rower to relacja z podróży, której celem jest zaprojektowanie i skonstruowanie roweru marzeń. Po drodze Robert Penn zgłębia kulturę, naukę i historię roweru. Od Stoke-on-Trent, gdzie w rzemieślniczym warsztacie budują dla niego ramę, przez Kalifornię, ojczyznę roweru górskiego, gdzie Robert szuka idealnego koła, po Portland, Mediolan i Coventry, miejsc narodzin współczesnego roweru - w każdym punkcie podróży snuje opowieść o miłości do jazdy na rowerze. To historia o doskonałych częściach – takich, które wyznaczają standardy niezawodności, kunsztu i piękna. Książka opowiada o tym, jak rower zmienił bieg ludzkich dziejów, począwszy od wynalazku „rumaka ludu” po jego rolę w emancypacji kobiet, i od inżynierskiego geniuszu koła ze szprychami po nieprzemijający urok wyścigu Tour de France. To opowieść o tym, dlaczego jeździmy na rowerze i czemu ta prosta maszyna nadal ma tak wielkie znaczenie w naszym życiu.

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Cezarek | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Świetna pozycja! Sporo nawiązań do ciekawostek ze świata kolarstwa, historii roweru, tego jak ewoluował. Książka przede wszystkim o wielkiej pasji do roweru. Polecam raczej osobom, dla których rower może być czymś tak niezwykłym i takim dziełem, jak dla miłośników zegarków np. automaty Patek Philippe. Gdyby nie fakt, że nie uważam za zbyteczne zakupu takich rzeczy jak tensometr czy świetnych części Chris King - pewnie aż tak mocno nie zaciekawiła by mnie lektura, a czasami być może nudziła gdybym jako początkujący rowerzysta zaczytywał się w tym co to jest offset ;).

Marzena | 2017-02-10
Przeczytana: 03 lutego 2017

Rewelacyjna książka dla pasjonatów rowerowych i tych co dopiero się wkręcają w dwa kółka.
Dla kogoś kto rozkręca się w poznawaniu rowerowych tajników pomoże rozeznanie w rowerowych częściach i to o najlepszej jakości. Do tego historia roweru przedstawiona w bardzo przystępny sposób. Nie przypuszczałam, że książka o częściach rowerowych może tak wciągnąć. Nie spodziewałam się, że przy składaniu swojego wymarzonego roweru można odbyć wycieczkę po całym świecie i będzie to wycieczka bardzo ciekawa, w która zabierze was autor.
Przy okazji też poda na tacy kilka rowerowych ciekawostek. Jak dla mnie trafia do ulubionych :)

Marcin Wejderski | 2016-07-01
Przeczytana: kwiecień 2016

Lektura obowiązkowa dla każdego zapalonego rowerzysty. Ta książka jest przesiąknięta 'klimatem', historią i milionem smaczków, które sprawią wiele radości starym wyjadaczom a młodych porządnie wyedukują w rowerowej materii. To najlepsza rowerowa książka, jaką znam.

Duncan | 2016-03-01

O książce wiedziałem, ale nie była warta 30zł. Pewnego dnia wygrzebałem ją w koszu w hipermarkecie za 9zł. Po przeczytaniu stwierdzam że warta była nawet 100zł. Absolutnie obowiązkowa dla cyklistów jak i sportowców. W zasadzie nie dzieje się w niej dużo, ale jest napisana cholernie dobrze i wciąga od początku do końca.

Marcin | 2013-03-08
Przeczytana: 03 lutego 2013

Gdybym przeczytał opis z tyłu, który mówi, że gość składa sobie rower, na pewno bym tej książki nie kupił. Na szczęście dostałem ją w prezencie i zaskoczyła mnie jak pasjonująco można opowiadać o rodzajach spawów ramy, wciągnąłem się od pierwszych stron i dosłownie wchłonąłem tę pozycję. To w zasadzie kompendium wiedzy o rowerze i jego historii, świetnie opowiedziane! Lektura obowiązkowa dla każdego cyklomaniaka, ale i przeciętny zjadacz roweru też będzie zadowolony.