Za darmo. Przyszłość najbardziej radykalnej z cen

Seria: Punkty Przełomowe
Wydawnictwo: Znak Literanova
Free. The Future of a Radical Price
biznes, internet, marketing, sprzedaż
poradniki
Ag2S

Na tym, co za darmo, możesz nieźle zarobić. Chińskie podróbki markowych ubrań poprawiają wyniki sprzedaży w salonach Diora. To, że ludzie ściągają z sieci pirackie pliki MP3, nie szkodzi muzykom, ale jest dla nich jak najbardziej korzystne. Udostępnienie za darmo w internecie książki bestsellerowego autora zwiększyło jej sprzedaż w księgarniach. Jak to jest możliwe, wyjaśnia Chris...

Na tym, co za darmo, możesz nieźle zarobić.

Chińskie podróbki markowych ubrań poprawiają wyniki sprzedaży w salonach Diora.

Jak to jest możliwe, wyjaśnia Chris Anderson, autor bestsellerowego Długiego ogona. Nie tylko wyjaśnia - wprost radzi, jak zarobić na darmowych produktach, podpowiadając między innymi 50 konkretnych modeli biznesowych opartych na „za darmo”.

Gdy w 2007 roku grupa Radiohead opublikowała za darmo w internecie swój album In Rainbows, uznano to wydarzenie za punkt zwrotny w dziejach nie tylko kultury, ale przede wszystkim biznesu. Muzycy zrobili to samo co King Gillette, który zbudował przemysłowe imperium, rozdając za darmo maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami. Dziś Google daje zaś swoim użytkownikom za darmo wszystko, a firma i tak zarabia krocie.
Za darmo to zaskakujący i prowokujący podręcznik nowego modelu biznesu i marketingu.

Za darmo to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak działa biznes w epoce internetu.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Malgosia | 2014-10-07

Po trosze: podręcznik. Po trosze: filozoficzna odskocznia. Reasumując: frapująca treść.

Robert | 2011-12-02
Przeczytana: 20 listopada 2011

Czy Google działa rozsądnie dając za darmo użytkownikom oprogramowanie biurowe, wyceniane w pakiecie Microsoftu na kilkaset złotych. Czy artyści z Radiohead nie upadli na głowę rozpowszechniając jeden ze swoich albumów właściwie bez konieczności uiszczania żadnych opłat? Jaki cel miał autor tej książki na przekór wydawcom udostępniając ją za darmo w Internecie?? I czy w takim wypadku w ogóle da się jeszcze na czymś normalnie zarobić??

Świat w XXI wieku zdaje się stawać na głowie. Wszechobecny nadmiar produkcji i marnotrawstwo skutkuje dewaluacją dóbr jeszcze do niedawna drogich i uchodzących za ekskluzywne. Zjawisko najbardziej widoczne jest w Internecie, gdzie produkt cyfrowy mimo, że stanowi określoną własność intelektualną (najczęściej wysoko wycenianą) rozdawany niekiedy jest za darmo lub po kosztach marginalnych. Czyżby wielcy internetowi ‘gracze’ wiedzieli coś, o czym pojęcia nie mają zwykli śmiertelnicy? A może przeczuwają zbliżający się koniec świata i po prostu rozdają...

Damian | 2013-03-12
Przeczytana: 13 marca 2013

Spodziewałem się czegoś lepszego, zdecydowanie się zawiodłem. Autor nic nowego nie odkrywa, o czym mi wiadomo.

nie_szkodzi | 2013-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Znakomita książka z pogranicza ekonomii i psychologii konsumenta. Czyta się jak powieść, ciężko się oderwać. Mimo to uczy i zawiera mnóstwo przydatnych informacji. Absolutnie dla każdego, gorąco polecam/

Zzyciaksiazek | 2015-07-29
Przeczytana: wrzesień 2011

Czy da się zarobić na muzyce w czasach, gdy całe albumy, ba, nawet dyskografie zespołu można ściągać za darmo z Internetu? Czy prowadzenie portalu społecznościowego bez pobierania opłaty za uczestnictwo jest zasadne? Czy pisarz utrzyma się z zamieszczania najnowszej powieści w formacie PDF na swojej autorskiej stronie? Na te i inne pytania Chris Anderson odpowie – TAK.

Wydaje się to absurdalne, lecz autor „Za darmo” w przekonywujący sposób dowodzi, że ma to sens. Zwłaszcza w epoce, gdzie dostęp do produktów, usług i informacji jest banalnie prosty. Wystarczy kilka kliknięć myszką.

Więcej: http://zzyciaksiazek.blogspot.com/2011/10/jak-zarabiac-we-wspoczesnym-swiecie.html

uszas | 2013-09-23

Każdy kto prowadzi biznes w Internecie powinien przeczytać ta książkę... Powala

Dobry | 2011-12-12

Nenya | 2017-01-23