Przepis na rower

Okładka książki Przepis na rower Robert Penn
Okładka książki Przepis na rower
Robert Penn Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
It's all about the bike. The pursuit of happiness on two wheels
Galaktyka
2012-01-01
2012-01-01
Jacek Żuławnik
rower

Kristo - krótko.
Nawet średnio zorientowanym osobom w budowie roweru może udzielić się pasja autora w poszukiwaniu idealnych komponetów do wymarzonej maszyny. Krok po kroku elokwentny Penn składa po całym świecie razem z nami, amatorami wymarzony rower. Przeceniona w markecie książeczka okazała się jedną z najlepszych pozycji kolarskich o historii i budowie szosówek, szkoda tylko, że odrobinę rozczarowuje końcowy efekt, który można odnaleźć w necie.

Kristo - krótko.

Świetna pozycja! Sporo nawiązań do ciekawostek ze świata kolarstwa, historii roweru, tego jak ewoluował. Książka przede wszystkim o wielkiej pasji do roweru. Polecam raczej osobom, dla których rower może być czymś tak niezwykłym i takim dziełem, jak dla miłośników zegarków np. automaty Patek Philippe. Gdyby nie fakt, że nie uważam za zbyteczne zakupu takich rzeczy jak tensometr czy świetnych części Chris King - pewnie aż tak mocno nie zaciekawiła by mnie lektura, a czasami być może nudziła gdybym jako początkujący rowerzysta zaczytywał się w tym co to jest offset ;).

Rewelacyjna książka dla pasjonatów rowerowych i tych co dopiero się wkręcają w dwa kółka.
Dla kogoś kto rozkręca się w poznawaniu rowerowych tajników pomoże rozeznanie w rowerowych częściach i to o najlepszej jakości. Do tego historia roweru przedstawiona w bardzo przystępny sposób. Nie przypuszczałam, że książka o częściach rowerowych może tak wciągnąć. Nie spodziewałam się, że przy składaniu swojego wymarzonego roweru można odbyć wycieczkę po całym świecie i będzie to wycieczka bardzo ciekawa, w która zabierze was autor.
Przy okazji też poda na tacy kilka rowerowych ciekawostek. Jak dla mnie trafia do ulubionych :)

Lektura obowiązkowa dla każdego zapalonego rowerzysty. Ta książka jest przesiąknięta 'klimatem', historią i milionem smaczków, które sprawią wiele radości starym wyjadaczom a młodych porządnie wyedukują w rowerowej materii. To najlepsza rowerowa książka, jaką znam.

O książce wiedziałem, ale nie była warta 30zł. Pewnego dnia wygrzebałem ją w koszu w hipermarkecie za 9zł. Po przeczytaniu stwierdzam że warta była nawet 100zł. Absolutnie obowiązkowa dla cyklistów jak i sportowców. W zasadzie nie dzieje się w niej dużo, ale jest napisana cholernie dobrze i wciąga od początku do końca.

Gdybym przeczytał opis z tyłu, który mówi, że gość składa sobie rower, na pewno bym tej książki nie kupił. Na szczęście dostałem ją w prezencie i zaskoczyła mnie jak pasjonująco można opowiadać o rodzajach spawów ramy, wciągnąłem się od pierwszych stron i dosłownie wchłonąłem tę pozycję. To w zasadzie kompendium wiedzy o rowerze i jego historii, świetnie opowiedziane! Lektura obowiązkowa dla każdego cyklomaniaka, ale i przeciętny zjadacz roweru też będzie zadowolony.

• Sport
  • Kolarstwo i rower
  • MUSZĘ koniecznie przeczytać
  • Przeczytane - 2016-2019
  • Przeczytane w 2016

Dodaj cytat z książki Przepis na rower