falka

Główny bohater tej książki – Wiktor – wybiera się w podróż do miejsca, z którego niegdyś uciekł. Jest to jedna z nadmorskich miejscowości. Klimat wybrzeża sprzyja snuciu opowieści o niezwykłych zdolnościach tytułowego Sztukmistrza. Powoli odkrywamy tajemnicę jego przeszłości. Poznajemy też problemy młodego pokolenia, które sięga po używki i w ten sposób zgłębia możliwości własnego ciała i umysłu. "Sztukmistrz" Macieja Trawnickiego to książka o poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące wielu z nas pytania: Kim jesteśmy? Gdzie jest nasze miejsce na ziemi? Jakie są skutki dokonywanych przez nas wyborów? Historia ta jest magicznym spojrzeniem na zwykły świat, a losy jej bohaterów są równie zaskakujące, jak życie.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/694%20-%20Sztukmistrz

źródło okładki: http://wfw.com.pl/images/books/694/yOfQEXrc6Nx9Wu.jpg

Magdalena | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, :)), 2013-2017
Przeczytana: 11 maja 2014

Czterdziestojednoletni Wiktor nie może ustać w jednym miejscu. Targany chęcią znalezienia odpowiedniej przestrzeni do życia, szuka jednocześnie sensu istnienia. Po brutalnym morderstwie żony, w jednej chwili świat Wiktora legł w gruzach. Nie radząc sobie z problemami życia codziennego, opuścił swoją córkę, Jaśminę i wyruszył w podróż. Dziewczynie było bardzo trudno dorastać bez rodziców. Wpadła w towarzystwo, w którym używki wpisane są w codzienność. Postawa mężczyzny wskazuje na to, że jest egoistą, ponieważ przedkłada swój ból nad potrzeby bliskich.

Mężczyzna tuła się, by odnaleźć to, co niewidzialne, by znaleźć prawdziwy sens istnienia. Podczas tych wędrówek Wiktor pokazuje napotykanym ludziom sztuczkę - kładzie się na ostrzach gwoździ, które zostały wbite w deskę. Ciało mężczyzny ma niezwykłe zdolności do samoregeneracji, a w dodatku jest odporne na ból. Co więcej, Wiktor jest obdarzony przez autora, Macieja Trawnickiego, innymi nadludzkimi umiejętnościami - ma moc...

falka | 2012-10-27
Ewelina86 | 2016-10-11