Archeolog

L'arqueoleg
978-83-11-12408-0
przygodowa
dasio72

Klasztor w Montserrat pod Barceloną, rok 1910. Zakonnik Bonaventura Ubach wyrusza w podroż do Ziemi Świętej i Mezopotamii w poszukiwaniu eksponatów do organizowanego w klasztorze muzeum. Zakonnik chce również stworzyć ilustracje do katalońskiego wydania Biblii i w związku z tym zamierza w czasie tej podroży porównać opisy z prawdziwymi sceneriami. Tymczasem z Kairu wyruszy jego śladem człowiek należący do tajemniczej sekty Strażników, którego ostatecznym celem będzie wprowadzenie mnicha z Montserrat w zasadzkę. Jego podroż zamienia się w odyseję przeszkód i niebezpieczeństw.

Pasjonująca powieść przygodowa, której głównym bohaterem jest postać istniejąca naprawdę - benedyktyn Bonaventura Ubach - twórca tzw. Biblii z Montserrat i Muzeum Biblijnego Wschodu, znajdującego się w klasztorze i stworzonego w 1911 roku. Powieść jest podróżą w czasie, która wciąga

czytelnika od początku do końca.

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

Krzysztof Ruszkiewicz | 2015-03-22

Historia archeologa, brata zakonnego, którego imienia nawet nie będę pamiętał. To piękna, ciekawa opowieść, myślę że warto czasem usiąść i przeżyć coś takiego. W pogoni za marzeniem często napotykamy wiele problemów, ludzie dookoła też nie zawsze są nam przychylni. Braciszek pokazuje w czasie podróży pare patentów, które jak sądze są dobre i ponad czasowe. Ugięcie karku, zawziętość, trwałe dążenie do wybranych celów a czasem szybka weryfikacja planów to podstawa. Pozytywne myślenie przede wszystkim. Traktowanie nowych, innych ludzi jako kogoś wartego naszej uwagi daje nam dodatkowych sojuszników.
Trasa jaką wybrał nasz bohater nie jest łatwa, zwłaszcza w czasach opowiadanych przez książkę. Kultura, krajobrazy, sztuka przedstawiana przez autora to coś fascynującego.
Jak zwykle polecam.

elsauria | 2016-10-21

dosyć proste opowiadanie o przygodach mnichów chcących odwiedzić miejsca biblijne. Jednak nie na tyle wciągająca aby z niecierpliwością przekręcić kolejną stronę. Moim zdaniem ciekawa lektura na długie zimowe samotne wieczory. Do chwili aż drugi zimowy wieczór nie będzie samotny.

Dariusz Latawiec | 2016-08-31
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Ksiazka miesz kilka pozornie niekompatybilnych watkow, wmieszajac w tlo biblijne przypowiesci. Bardzo milo wspominam. Siegne po nia drugi raz z przyjemnoscia

baggio1 | 2014-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Zrezygnowałem po tym jak przez parę stron bohaterowie bardzo szalonej podróży (jak wszystkie poboczne postacie zapewniają) próbują się wymigać od wynajęcia 3 za miast 4 wielbłądów bo ich na to nie stać.
Odradzam.

Maggie | 2017-01-31