I my pójdziemy na kraniec świata

Cykl: Turnieje Boże (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Et nous irons au bout du monde
historyczna
joly_fh

"I my pójdziemy na kraniec świata" jest trzecią i ostatnią częścią cyklu powieści historycznych z okresu wypraw krzyżowych pt. "Turnieje Boże". Wilem d'Encausse, główny bohater powieści znów porzuca rodzinę i kraj ojczysty, by tym razem, obciążony tajemnicą dotyczącą templariuszy i wyrzucony z zakonu, wyruszyć na pielgrzymkę do Composteli, podczas której poznaje wielu ludzi kierujących się...

Wilem d'Encausse, główny bohater powieści znów porzuca rodzinę i kraj ojczysty, by tym razem, obciążony tajemnicą dotyczącą templariuszy i wyrzucony z zakonu, wyruszyć na pielgrzymkę do Composteli, podczas której poznaje wielu ludzi kierujących się najrozmaitszymi pobudkami w swej pielgrzymiej drodze. Droga do Composteli, pełna niebezpieczeństw, jest jednak drogą nadziei.

Tymczasem krzyżowcy z Zachodu walczą pod Toledo z Emirem Zielonym, krzyżowcy z Francji pustoszą Południe i palą katarów. Rusza też dramatyczna krucjata dzieci, by odzyskać Ziemię Obiecaną, a Filip August dzielnie stawia opór koalicji Anglików, Niemców i Flamandów.

Te burzliwe dzieje stanowią historyczne tło dla pielgrzymki Wilema d'Encausse, która kończy się tam, gdzie słońce każdego dnia zatapia się w morzu, czyli tytułowym, metaforycznie ujętym krańcu świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl/esensjopedia/obiekt.h...»

słoneczko | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Trzeci i ostatni tom trylogii o wyprawach krzyżowych.
Jak dla mnie najsłabszy.
Główny bohater Willem powieści porzuca rodzinę i kraj ojczysty, wyrusza na pielgrzymkę do Composteli.
Masakra katarów, opisana szczegółowo w drugim tomie.
Krucjata dziecięca w 1212. Jej uczestnikami były głównie dzieci francuskie i niemieckie które, przez samą czystość serca miały oswobodzić Ziemię Świętą z rąk muzułmanów. Wyprawa nie dotarła do Ziemi Świętej, a jej uczestnicy w większości zginęli lub stali się niewolnikami.
Ogółem cała trylogia warta przeczytania, szczególnie dla zainteresowanych wyprawami krzyżowymi i Templariuszami.
Papieże, biskupi i księża nie są w stanie zrozumieć, że
"Jeden jest tylko pośrednik między Bogiem i człowiekiem, Jezus Chrystus" - objawienie Maryjne w Medjugorie w 1981 roku.

koemata | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, Audio, Az w 2015
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

droga św. Jakuba, krucjata dziecięca, tajne akta Templariuszy, papieskie klątwy, codzienne życie na zamkach rycerskich, pogromy, wojna Filipa z Janem bez Ziemi

Tomasz | 2018-02-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook