Okręt przeklętych

Tłumaczenie: Szymon Żuchowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rycerze Sycylii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
La nef des damnés
978-83-7414-950-1
przygodowa
lullaby

Podróż „Sycylii", okrętu, na którego pokładzie płyną Hugo z Tarsu i jego podopieczny Tankred, ma właśnie dobiec końca. Niestety, pasażerowie nie dotrą do celu. Najpierw przeszkodzi im straszliwy w skutkach sztorm, później zaatakują ich piraci. Po krwawej walce Hugo i Tankred trafią na wyspę, która skrywa odizolowany od świata klasztor cystersów. Czy tutejsi zakonnicy oddają się tylko modlitwie? Jakie mają tajemnice? I do kogo należy „głos, który zabija"? Przeklęty okręt to trzecia już część cyklu Rycerze Sycylii. I trzecie śledztwo prowadzone przez średniowiecznych detektywów.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1388&v=_tw%20data...»

Isadora | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

"Okręt przeklętych" to - po "Ludziach wiatru" i "Dzikich wojownikach" - trzecia część cyklu "Rycerze Sycylii". Tym razem para średniowiecznych detektywów (na zasadzie bardzo luźnego skojarzenia przywodząca na myśl bohaterów "Imienia róży" Umberto Eco: Wilhelma z Baskerville i Adso z Melku) - młodego Tankreda z Anaor, dziedzica króla Rogera Sycylijskiego oraz jego mentora Hugona z Tarsu, podróżuje po niespokojnych wodach Morza Śródziemnego. Są pasażerami okrętu przewożącego skarb darowany królowi Sycylii przez Henryka II Plantageneta, zaś towarzyszą im geograf Aflawiusz, mnich Dreu, którego celem jest wysepka Cabo Ros i położony na niej klasztor cystersów, gdzie ma on utworzyć skryptorium oraz normandzka szlachcianka Eleonora z Fierville, obiecana sycylijskiemu hrabiemu za żonę. Na miejsce przeznaczenia eskortuje ich doborowa gwardia berserków jarla Magnusa Czarnego w służbie angielskiego króla, jednak morska podróż obfituje w niebezpieczne przygody. Nagły sztorm rozdziela oba...

NataliaKatarzyna | 2013-01-03
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Bardzo czekałam na to, aż ta powieść pojawi się na polskim rynku i ją gdzieś dorwę. A to dlatego, że bardzo polubiłam głównych bohaterów.
Osadzona w średniowieczu akcja, nutka tajemniczości i zwroty akcji sprawiają, że Okręt przeklętych, tak jak dwie poprzednie części czyta się po prostu migusiem. Przy tym cała historia okazała się napisana w taki sposób, że nie gubiłam się w niej jak rodzina odrywała mnie od lektury wzywając do obowiązków przedświątecznych. Dlatego też domniemam, że powyższa powieść idealnie nada się na dobrą lekturę do różnego rodzaju środków komunikacji miejskiej;p. Muszę przyznać, że kilka razy pozytywnie się zaskoczyłam podczas czytania - a to być może dlatego, że mój umysł był również zajęty myśleniem o przygotowaniu do świąt;p
Moim zdaniem Okręt przeklętych to lekka i przyjemna lektura, która pozwala oderwać się od codziennych obowiązków i szarych myśli zaprzątających nam głowę - nawet jeżeli chodzi o przygotowanie świątecznych potraw. Pani Moore może nie...

Kosz_z_Książkami | 2015-11-14

„Hugo z Tarsu i Tankred z Anaor odkrywają kolejną tajemnicę.” – krótki zwiastun trzeciego tomu cyklu zwiódł mnie tak skutecznie, że nie mogłem oderwać się od lektury. Tym razem obietnice zawarte w tym jednym zdaniu kryją w sobie niesamowitą historię. Czy kolejny tom hucznie zapowiadanej serii okaże się klapą, czy też nie? Czy porównanie z ponadczasowym klasykiem było tylko sprytnym wabikiem, czy przemyślanym zagraniem? Czy nasi bohaterowie poradzą sobie z przemianami i czyhającym złem? Jeżeli pragniecie otrzymać odpowiedzi na powyższe pytania, to serdecznie zapraszam do lektury „Okrętu Przeklętych” od wydawnictwa WAB.

W trzeciej części cyklu „Rycerze Sycylii” obsada głównych bohaterów pozostaje bez zmian. Przygody ponownie przeżywamy z Panem z Tarsu oraz z paniczem Tankredem. Zmiany jakie zachodzą na tym polu są raczej kosmetyczne, gdyż głównym obszarem metamorfozy jest wnętrze bohaterów. Fizycznie nie zmieniają się prawie całkiem, jeżeli nie bierzemy pod uwagę starzenia się, ran...

Basisko | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Płakać chcę, wyć niemiłosiernie nad zagmatwanym i jakże trudnym losem bohaterów, przedstawionym w taki sposób, że czytelnik utożsamia siebie z kolejnymi postaciami i ich perypetiami, również uczuciowymi.
Więcej na ten temat pisać nie należy, gdyż każde słowo może zdradzić za wiele :p
Książka jest lekka, a zarazem pełna napięcia, stanowi swego rodzaju oderwanie od świata codziennego. Autorka potrafi zaskakiwać i trzymać w napięciu i niepewności do właściwego momentu rozwiązania kolejnych zagadek.
Tak na minutę po skończeniu książki - polecam gorąco, ale pod warunkiem, że "połknie się" wszystkie części po kolei, gdyż jest kilka fragmentów i postaci ściśle wiążących poszczególne tomy powieści :)

Asheila | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Kolejna, trzecia już, część cyklu rycerze Sycylii. Nasi bohaterowie podróżujący na Sycylię wpływają na morze Śródziemne. Nie dość że ściga ich żądny zemsty Diabeł z Seudre, to jeszcze od razu trafiają na sztorm by zaraz potem stoczyć walkę z ogromnym okrętem tamtejszych piratów i na koniec wpaść w pułapkę. Słowem dzieje się dużo, akcja wartka, czyta się szybko i przyjemnie, choć z obawą o życie bohaterów. Hugo kolejny raz przenika intrygę swoim doskonałym umysłem, choć tym razem znajduje również coś czego się nie spodziewa ... na szczęście czeka na mnie już kolejna część, bo bym mnie ciekawość zjadła :)

ewawkaloszach | 2016-09-18

Najbardziej krwawa część powieści - III z kolei - i chyba też (w moim odczuciu) najmniej ciekawa. Ciekawość świata i ludzkiego ciała mieszają się między bohaterami.W mojej ocenie fabuła nieco wymuszona poprzednimi częściami. Niby kontynuacja a jednak jest wyczuwalny brak pomysłu. Nie, nie czyta się źle, ale już w połowie byłam rozczarowana znajomością zakończenia. Przyznać należy jednak, że osoby Tankreda (ucznia) i Hugo z Tarsu (mistrza) są postaciami ciekawymi i warto przeczytać wszystkie części. Polecam.

Anna | 2016-03-19

Trzecia część cyklu z klimatem, którą świetnie się czyta.

zuzankawes | 2012-11-18

Mroczne sekrety

Kolejna odsłona przygód Tankreda i Hugo, czyli mistrza i jego ucznia, znanych z cyklu Rycerze Sycylii. Cała seria stworzona przez Viviane Moore, fotoreporterkę urodzoną w Hongkongu, liczy sobie 7 tomów. „Okręt przeklętych” w tym zestawieniu zajmuje pozycję numer 3 i jak pozostałe części należy do sagi o Normanach. W samej Francji książka rozeszła się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, a popularność zyskała również w krajach anglojęzycznych i we Włoszech.
Viviane Moore debiutowała w 1997 roku. W swoim literackim dorobku ma poza Rycerzami Sycylii, 9-cio tomową sagę o błędnym rycerzu Galeranie z Lesneven, trylogię celtycką, cykl powieści rozgrywających się we współczesnej Japonii oraz powieści sci-fi.
Niech nie martwią się osoby, które nie czytały poprzednich części cyklu „Rycerzy…”. Nie ma to znaczenia, pomimo iż fabularnie powieść połączona jest z poprzednimi częściami, bo Tankred i Hugo wracają do dawniejszych wydarzeń, jednak nie mają one znaczenia na tyle...

Jeti | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Dziś skończyłem trzecią część przygód Tankreda i Hugona ;) Napiszę to jednym zdaniem. Lubisz Średniowiecze, Lubisz kryminał, Lubisz Mroczne Sekrety ....... Musisz czytać tą serię !!!!! POLECAM :)

Marta | 2016-04-28
Przeczytana: 2016 rok

Dalsze losy Hugona z Tarsu i jego ucznia. Czyta się lekko i przyjemnie, czekam na czwartą część.