Kruchy fundament

W.A.B.
2018-06-06
2018-06-06
literatura polska

Zdrada to dynamit, który niszczy rodzinne szczęście

Ciekawy obyczaj. Postaci wyraziste z charakterem, wciągająca fabuła. polecam

Ciekawy obyczaj. Postaci wyraziste z charakterem, wciągająca fabuła. polecam

W moim odczuciu to mocna książka. Lubię takie historie, które nie pozwalają o sobie zapomnieć w ciągu dnia, a ta do takich należała. Dominujący jest tu motyw zdrady i jej wpływu na rodzinę, a zwłaszcza dzieci. Do tego moc emocji, histerii, rozmyślań bohaterów. Od razu sięgam po następną część.

Książka fajna w odbiorze , Było trochę tragedii . Ale chyba już nie chce mi się czytać dalszych części o tej rodzinie. No bo co tam w tych dalszych częściach może być odkrywczego ?

Historia Nowaków Małżeństwa Małgorzaty i Krzysztofa z pozoru wygląda na udane,idealne jej mąż Krzysztof jest wziętym,dobrym,czułym i opiekuńczym adwokatem,a Małgorzata to błyskotliwa,piękna,mądra,wierna,oddana matka i żona czwórki wspaniałych,kochanych dzieci.
Małżeństwo ich to jedynie pozory,co stwarzają w małżeństwie na pokaz,a w rzeczywistości małżeństwo nie istnieje Nowaków.
We firmie prawniczej Krzysztof mąż Małgorzaty pracuje pojawią się w jego pracy młoda,ładna dziewczyna Monika,mężczyzna wdaje się w romans z pracownicą,zachodzi ona z nim w ciążę.
Krzysztof prowadzić zaczyna podwójne życie i na dwa do domy.
Pełna zakłamania,kłamstwa,obłudy,fałszu w małżeństwie u Nowaków w rodzinie było,nie byli szczęśliwi i nie było szczęścia u nich,czuli się nieszczęśliwi i nie kochali się wogóle to była fikcja w ich małżeństwie.
Najbardziej skrzywdzony poczuł się czteroletni syn Nowaków cierpiał bardzo mocno przez to,że rodzice nieszczęśliwi byli,zadali cierpienie chłopcu przeżył on to najmocniej z rodzeństwa.
Pełno tu w książce emocji wywarła na mnie ta powieść,dobrze napisana,a fabuła ciekawa ksiązki,zarys postaci i rys świetny bohaterów,charakter ich różny jest,bohaterowie świetnie nakreśleni,wspaniałe pióro autorki.
Wzruszałam się czytając tą książkę łzy leciały mi z oczu,poruszyła mnie niesamowicie.
Z zapartym tchem przeczytałam cudowną,emocjonującą książkę.

Bardzo mocna książka. Ciężko się oderwać od niej przeżywając emocje, rozterki bohaterów. Na pewno treść zostanie w pamięci na dłużej. Gratuluje autorce - dla mnie książka jest świetna.

Książka dająca dużo do myślenia. Dużo pytań i właściwie brak odpowiedzi na nie bo każdy czytelnik powinien sam zadecydować jaka jest jego odpowiedz. Odwieczne pytanie czy można poświęcić wszystko i wszystkich dla swojego szczęścia. Czy własne szczęście zwalnia od odpowiedzialności? Jaka jest granica poświęcenia? Czy z pewnych względów lepiej zachować porządek świata? Czy można budować szczęście na swoim nieszczęściu? Czy można z pewnych względów żyć w kłamstwie a właściwie czy da się tak żyć? Czy prawda zawsze jest dobra, a może lepiej żyć w niewiedzy? Czy szczęście to rzeczywiście szczęście, czy może tylko ułuda?
Na te wszystkie pytania nie ma w książce odpowiedzi. Dla mnie najważniejsze przesłanie tej opowieści zawsze trzeba być niezależnym finansowo i emocjonalnie, nie uzależniać się w żadnym stopniu od drugiej osoby. Polecam ludziom stojącym na zakręcie życiowym.

Ciekawa...wciągająca historia. Nieoczywista, mimo że wydawałoby się, że typowa.

Ciekawa...wciągająca historia. Nieoczywista, mimo że wydawałoby się, że typowa.

Jedna z lepszych książek jakie czytałam od długiego czasu. Wciąga w swój świat.

Jedna z lepszych książek jakie czytałam od długiego czasu. Wciąga w swój świat.

Bardzo szybko się czyta powieść wciągająca, po pierwszej stronie chcesz poznać dalsze losy tej rodziny ,przeczytałam obie części ale pierwsza bardziej zapada w pamiec .

Życiowa książka... Przeczytałam w ekspresowym tempie.

Życiowa książka... Przeczytałam w ekspresowym tempie.

• Ebooki
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Kruchy fundament

Video

Video