Profiteer
9772084119121
A--

Pod koniec XXIV wieku ludzkość zasiedliła znaczne połacie kosmosu. Do Konfederacji Terrańskiej należy osiemdziesiąt trzy z osiemdziesięciu czterech skolonizowanych przez człowieka planet. Ostatni bastion „wolności” i największy producent broni w Galaktyce – anarchistyczny Bakunin – od niepamiętnych czasów odmawia przyłączenia się do reszty skolonizowanych światów, a na jego powierzchni nigdy nie było rządu ani podatków.
Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Konfederacja wyciąga ręce po planetę, która może odgrywać znacznie większą rolę w międzygwiezdnej polityce, niż to się wydaje. ZRW, zbrojne ramię wywiadu najpotężniejszej frakcji politycznej, wysyła na Bakunina oddziały wojska, stawiając na ich czele swojego najlepszego człowieka, pułkownika Klausa Dachama. Celem staje się Godwin Arms and Armaments, korporacja kierowana przez niejakiego Dominica Magnusa.
Magnus nie wie jeszcze, że atak pozorujący wrogie przejęcie jego firmy to wstęp do szeroko zakrojonej inwazji, a przeciwnikiem, z którym staje w szranki, jest jego… znienawidzony brat.
Znakomita powieść science fiction zaliczana do największych osiągnięć modnego ostatnio nurtu anarchokapitalistycznego. Intrygi polityczne, operacje wojskowe, obce cywilizacje – wszystko to tworzy idealne tło dla wartkiej kryminalno-fantastycznej opowieści, w której czytelnik jest zaskakiwany od pierwszej do ostatniej strony.

ISSN 2084-1191

źródło opisu: www.wydawnictwo-almaz.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-almaz.pl

| 2012-11-12
Przeczytana: 03 listopada 2012

Silaqui | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

zuzankawes | 2012-11-28

„Nie ma dobrych lub złych. Są zwycięzcy i przegrani

Andrew S. Swann, a właściwie Steven Swiniarski (brzmi swojsko, prawda?) jest pisarzem, w którego dorobku znajdują się liczne powieści, głównie z gatunku fantasy (będzie ich blisko 20), choć na jego koncie znaleźć można i space operę i trylogię militarną. W Polsce debiutował opowiadaniem „Śmierć w Bawarii”, które ukazało się w miesięczniku „Nowa Fantastyka” (9/2010). Znany jest nam również z dwóch dotychczas wydanych tomów trylogii fantasy, której akcja osadzona została w średniowiecznej Europie, między innymi na terenie Polski („Wilczy miot” i „Wilczy amulet”).
Ta kolekcja zwiększa się właśnie o serię ”Wrogie przejęcie” z pierwszym jej tomem zatytułowanym „Spekulant”.
„Wrogie przejęcie” to klasyczna space opera, w której dzieje się wiele. Mamy tu do czynienia z wojną toczącą się pomiędzy Konfederacją ZRW a firmą Godwin Arms and Armaments. Walką na wyczerpanie przeciwnika i na totalne jego wybicie. Za całą intrygą ukryci są...

Tomasz Dworowy | 2018-01-06
limonkaie | 2016-07-07