Dziewczyna na każdy dzień

A Girl for all Seasons
978-83-60979-13-6
poradniki
Natalia

Camilla Morton, przyjaciółka Johna Galliano i Manola Blahnika, autorka bestselleru "Jak chodzić na wysokich obcasach" zabiera nas tym razem w podróż po krainie ducha, choć piękno ciała jak zwykle nie jest jej obojętne. Przewodnik w postaci praktycznych i dowcipnych kartek z kalendarza to książka, którą każda młoda dziewczyna powinna na wszelki wypadek mieć pod ręką - prawdziwe kompendium wiedzy o świecie. Dowiesz się z niego, jak najlepiej spędzić wolny czas (weekend w Paryżu, poranek z książką, a może wieczór na balu maskowym?), z kim się tylko przyjaźnić, a za kogo wyjść za mąż (i ile to będzie kosztowało), jak się dobrze prezentować w każdej sytuacji i jak wyjść z opresji obronną ręką (stosując rozmaite diety, korzystając z porad astrologów i podglądając życie wybitnych osobistości). Nauczysz się, jak budzić podziw i szacunek pozostając sobą - zalotną młodą kobietą.

LesFleursduMal | 2016-05-01
Przeczytana: 2010 rok

To nie jest książka, która ma opowiedzieć historię. To książka, która jest zbiorem ciekawostek, porad, humorystycznych uwag autorki. Żadna ambitna lektura, nie nie, "lajfstajlowym" poradnikiem też bym tego nie nazwała, bo Camilla Morton nie mówi "rób to, co ja uznaję za słuszne, wtedy odniesiesz sukces".

alex2586 | 2012-01-09
Przeczytana: 07 stycznia 2012

"Dziewczyna na każdy dzień" to książka, z którą na prawdę warto się zapoznać. Sięgnęłam po nią przez przypadek, szukając czegoś do czytania na święta i gdyby nie to, że trzeba czasem wyjść z domu i jeść nie oderwałabym się od niej. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ponieważ poprzednia książka tej autorki jakoś do mnie nie przemówiła.
W każdym razie mamy tu rozpisany rok praktycznie dzień po dniu, i przy każdej dacie jest zawsze coś ciekawego. Kiedy urodził się Henryk VIII i kiedy kazał ściąć swoją drugą żonę. Kiedy wyszedł album zespołu Queen czy Beatlesów. Kiedy umarł Einstein albo Mozart i wiele innych ciekawych faktów.
Ale ta książka to nie tylko daty to także świetne rady (często z przymrużeniem oka): jak zorganizować ślub i wesele (tak żeby nie zwariować), napisać dobre cv, rozkręcić swój własny biznes, co zabrać ze sobą jadąc na koncert czy jak dobrze wyglądać na czerwonym dywanie (koniecznie na gali Oskarów).
Na każdy miesiąc autorka proponuje nam też ciekawą lekturę...

vocalistka | 2011-02-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka nie jest powieścią przygodową i nie znajdziemy w niej zagadki, tajemnicy czy pościgu. To zupełnie inny typ literatury. Ta książka jest dla Ciebie by umilić każdy dzień i chyba autorka stara się aby dziewczyna która ją czyta czuła się dobrze sama ze sobą. Moja ocena nie jest związana z odczuciami po przeczytaniu jej. Jest związana z porównaniem z książkami które mają fabułę. Tutaj jej nie ma co nie jest jej wadą, jednak radziłabym nie sięgać po nią osobom, które spodziewają się jakiejkolwiek akcji i treści typowo powieściowej.

Marta Chruszczewska | 2016-11-07
Sylwia1984 | 2016-10-03