Dziewczyna na każdy dzień

Okładka książki Dziewczyna na każdy dzień Camilla Morton
Okładka książki Dziewczyna na każdy dzień
Camilla Morton Wydawnictwo: Niebieska Studnia poradniki
2009-11-12
978-83-60979-13-6
Wojciech Usakiewicz
poradnik niezbędnik dziewczyny

To nie jest książka, która ma opowiedzieć historię. To książka, która jest zbiorem ciekawostek, porad, humorystycznych uwag autorki. Żadna ambitna lektura, nie nie, "lajfstajlowym" poradnikiem też bym tego nie nazwała, bo Camilla Morton nie mówi "rób to, co ja uznaję za słuszne, wtedy odniesiesz sukces".

1928

"Dziewczyna na każdy dzień" to książka, z którą na prawdę warto się zapoznać. Sięgnęłam po nią przez przypadek, szukając czegoś do czytania na święta i gdyby nie to, że trzeba czasem wyjść z domu i jeść nie oderwałabym się od niej. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ponieważ poprzednia książka tej autorki jakoś do mnie nie przemówiła.
W każdym razie mamy tu rozpisany rok praktycznie dzień po dniu, i przy każdej dacie jest zawsze coś ciekawego. Kiedy urodził się Henryk VIII i kiedy kazał ściąć swoją drugą żonę. Kiedy wyszedł album zespołu Queen czy Beatlesów. Kiedy umarł Einstein albo Mozart i wiele innych ciekawych faktów.
Ale ta książka to nie tylko daty to także świetne rady (często z przymrużeniem oka): jak zorganizować ślub i wesele (tak żeby nie zwariować),napisać dobre cv, rozkręcić swój własny biznes, co zabrać ze sobą jadąc na koncert czy jak dobrze wyglądać na czerwonym dywanie (koniecznie na gali Oskarów).
Na każdy miesiąc autorka proponuje nam też ciekawą lekturę (dodatkowa opisuje też autorów i podaje nam propozycję scenerii w jakiej możemy porozmawiać ze znajomymi o danej publikacji),pisze o ważnych kobietach albo przybliża nam historię różnego rodzaju obuwia.
Jak widać jest to książka, w której każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od zainteresowań. A kiedy do naprawdę dobrego tekstu zostaje dorzucona spora dawka humoru to wtedy nic więcej nie jest potrzebne do szczęścia.

W każdym razie mamy tu rozpisany rok...

Ta książka nie jest powieścią przygodową i nie znajdziemy w niej zagadki, tajemnicy czy pościgu. To zupełnie inny typ literatury. Ta książka jest dla Ciebie by umilić każdy dzień i chyba autorka stara się aby dziewczyna która ją czyta czuła się dobrze sama ze sobą. Moja ocena nie jest związana z odczuciami po przeczytaniu jej. Jest związana z porównaniem z książkami które mają fabułę. Tutaj jej nie ma co nie jest jej wadą, jednak radziłabym nie sięgać po nią osobom, które spodziewają się jakiejkolwiek akcji i treści typowo powieściowej.

• Poradniki
  • Na mojej półce
  • Muszę kupić ♫
  • Nie ma na Rajskiej
  • <2015

Dodaj cytat z książki Dziewczyna na każdy dzień