Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską

Wydawnictwo: KE Liber
Ewa Chodakowska, zdrowie
zdrowie, medycyna
olciak84

„Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską” - pierwsza książka Ewy Chodakowskiej, najpopularniejszej polskiej trenerki personalnej, która eksperymentując na sobie, a z czasem na tysiącach kobiet, stworzyła unikalny program treningowy, którym zrewolucjonizowała kobiecy fitness i szturmem zdobyła rzesze zwolenniczek. Znana z „Pytania na śniadanie” TVP2, gdzie jako „Trenerka całej Polski” prezentuje autorskie programy treningowe. Jej programy ćwiczeń wydane w formie płyt DVD okazały się bestsellerami rynkowymi osiągając zawrotne rezultaty sprzedaży. W rok zdobyła ponad 200 tysięcy fanów na Facebooku, rejestrując 1,5 mln wizyt tygodniowo, co pozwoliło jej zdobyć 5 miejsce w światowym rankingu najpopularniejszych sportowców Starcount.com. Codziennie do jej grupy fanów dołącza około dwóch tysięcy osób.

Kobiety ćwiczące wraz z Ewą Chodakowską, przechodzą szybką i niewiarygodną metamorfozę, której efektami dzielą się na Facebooku i w programach telewizyjnych.

Nie jest jedynie trenerką, zaraża optymizmem i pasją oraz pomaga zmienić życie dziesiątkom tysięcy kobiet.

Książka dedykowana jest wszystkim kobietom bez względu na wiek i została opracowana w odpowiedzi na ich potrzeby. Wyraża holistyczną filozofię Ewy Chodakowskiej opartą na założeniu, że aktywność fizyczna i jej pozytywne rezultaty przyczyniają się do rozwoju duchowego, emocjonalnego oraz umysłowego. Ewa Chodakowska poprzez motywację, trening i racjonalne odżywianie krok po kroku prowadzi kobiety do osiągnięcia spektakularnej przemiany zewnętrznej i wewnętrznej, która jest środkiem do osiągnięcia równowagi i szczęścia.

Książka zawiera kompleksowy program miesięcznej metamorfozy z podziałem na poszczególne dni: 30 dni, 30 treningów po 30 minut, 30 jadłospisów. W książce znajduje się motywacja na każdy dzień, praktyczne porady dietetyczne i wskazówki treningowe oraz zdjęcia trenerki prezentującej ćwiczenia, opatrzone szczegółowym opisem.

Książka w formacie B5, wydana na pięknym papierze, bogato ilustrowana fotografiami, z miejscem na własne notatki z każdego zrealizowanego dnia programu, pozwoli każdej kobiecie wypróbować i stosować metodę Ewy Chodakowskiej na co dzień oraz zmieniać pozytywnie całe swoje życie, zgodnie z ideą autorki: „Piękne ciało to stan umysłu”.

Współautorem książki jest Lefteris Kavoukis, najbliższy współpracownik Ewy Chodakowskiej, prywatnie jej partner, trener personalny, redaktor współpracujący magazynów SHAPE i MENSHEALTH, prezes firmy bebio.pl.

źródło opisu: http://keliber.pl/product.php?id_product=165

źródło okładki: http://keliber.pl/product.php?id_product=165

Velsharess | 2013-04-20

Dieta ułozona w zasadzie nie wiadomo przez kogo, przepisy smaczne ale sam jadlospis nieprzemyslany. Niektore skladniki sa albo drogie, albo trzeba zuzyc cale opakowanie po otwarciu. Nie ma dokladnych wytycznych co do przygotowania posilku, wiec nie wiadomo ile dokladnie piersi z kury przyrzadzic, czy piec czy smazyc itd. itd.
Cwiczenia to jakis dowcip, trzeba przekartkowywac cala ksiazke podczas treningu, co w rezultacie zamienia trening na posiedzenie w bibliotece. A poza tym nie bardzo wiem co myslec o cwiczeniach z osoba ktora nawet nie ukonczyła AWF. Ewa podała w TV ze dieta zajał sie dietetyk (nie wiadomo kto?) a cwiczenia ukladal jej facet. Wiec w takim razie mam "zmienic swoje zycie" z osoba ktora napisala jedynie wstep i zakonczenie?
Polecam Jillian Michaels. Rezultaty sa niesamowite.

kooooooot | 2013-04-11

Grzechem było nie kupić tej książki. Dzień bez treningu dniem straconym :)Książkę oceniam bardzo pozytywnie. Jest czytelna, pięknie zilustrowana,mamy miejsce na nasze notatki, na każdy dzień mamy notkę motywacyjną. Ciekawy jadłospis, który może inspirować. W całej książce mamy oczywiście miesięczne menu, i szczerze wątpię aby ktoś codziennie postępował wobec niego.Ponieważ, na moje oko jest po prostu w skali miesięcznej, bardzo drogo. Ale za to, przy każdym przepisie zobaczymy kopalnie wiedzy.Dowiemy się, jakie witaminy możemy znaleźć w poszczególnych warzywach, owocach, na co wpływają itp. Natomiast co do ćwiczeń, my fanki programów Ewy,większość ich doskonale znamy z płyt.Oczywiście znajdziemy zupełnie nieznane, jednak jak dla mnie jest tego za mało.Na duży plus, szczegółowo opisane wykonywanie poprawne ćwiczeń, oraz wyszczególnienie mięśni angażowanych przy ćwiczeniach.W każdym razie polecam,sama jestem przykładem działania tych programów.Efekty spektakularne, więc dziewczyny,...

Natalia | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Od wczoraj zaczęłam ćwiczyć z panią Ewą Chodakowską. Właśnie jej książka pozwala mi, na to, żeby poukładać sobie wszystkie ćwiczenia i diety w jednym miejscu. Również motywuje mnie do dalszej pracy.
Polecam.

Melocotón | 2014-01-18

Wzrusza mnie, kiedy czytam w recenzjach, że książka jest beznadziejna, Chodakowska nie skończyła nawet AWFu (bo oczywiście każdy, kto skończył tę uczelnię jest profesjonalnym trenerem, taaaaaa), a w ogóle dziki ryż jest za drogi (co nie przeszkadza większości piszącym wydać dziennie 12 zł na papierosy na przykład).
Bo to znaczy, że ktoś napisał recenzję tylko dlatego, że nie podobają mu się emocjonalne wyskoki autorki (mnie też nie) i ma typową polską mentalność pt. a dowalę jej, bo co to ma być, żeby ona taki sukces odniosła, krowa jedna. I jego recenzja nie ma wtedy nic wspólnego z książką.

A ta jest znakomita i bardzo przydatna dla osób zapracowanych, które naprawdę chciałby coś zrobić dla poprawy swojej kondycji i zdrowia. Przede wszystkim jest dużo miejsca na notatki, czyli kontrolę własną, przepisy i jadłospisy są ułożone bardzo dobrze (z zachowaniem wszelkich zasad zdrowego żywienia; poukładane tak, żeby można było wg nich zrobić zakupy), a ćwiczenia są skuteczne,...

Madi | 2013-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2013

Przepisy owszem wyglądają na smakowite,niektóre nawet zaczęłam robić,ale żeby trzymać się ich tak wg książki,to dla zwykłego zjadacza chleba,który ma pracę,dzieci-którym trzeba ugotować coś innego,oraz dużo innych obowiązków ,to jest to nie realne.
Pół dnia trzeba spędzić na szukaniu produktów -w "Biedronce "wszystkiego się nie dostanie,a drugie pół dnia na przygotowanie.
Ćwiczenia wg mnie też powinny być na jednej kartce,na 1dzień,a nie szukać gdzieś tam z tyłu i to z różnych kolorów.
Lubię Panią Ewę,podoba mi pomysł na książkę,ale uważam ,że trzeba ją jeszcze dopracować.

Kasiulek | 2013-04-03
Przeczytana: kwiecień 2013

Któż nie słyszał o Ewie Chodakowskie? Powstał swego rodzaju fenomen Ewy, czy to źle czy dobrze nie mnie oceniać.
Z Ewą spotkałam się po raz pierwszy w zeszłym roku jesienią kiedy siostra podrzuciła mi płytkę z ćwiczeniami: skalpel, kiler itp. Później zaczęłam ją oglądać w TV, na Youtubie. Ma ona tyle samo przeciwników co zwolenników. Ci pierwsi zarzucają jej, że przecież nie zrobiła nic nowego, nie ona wymyśliła te ćwiczenia, ale kto komu bronił ułożyć tak ćwiczenia w 30 minutowym bloku, aby pracowały wszystkie partie ciała i wydzielało się mnóstwo endorfin? Czysta zazdrość przez nich przemawia. Zwolennicy to Ci których Ewka porwała (m.in. ja) którzy z nią ćwiczą i widzą efekty, czasami wręcz spektakularne co pokazują zdjęcia na jej fanpage`u na FB.
Gdy zaczęłam robić z nią skalpele po jakimś czasie trochę monotonnie się zrobiło, ale za chwilkę pojawiła się nowa płytka z nową serią ćwiczeń- i tu już jest większy Power, pot leci strumieniami. Było nam chyba mało i Ewa razem z...

Monika | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Takiego rodzaju książki nie muszę chyba przeczytać od deski do deski, żeby móc ją zaznaczyć jako przeczytaną. Jak się można domyślić, nie zrobiłam tego. Przepisy zawarte w książce na pewno są ciekawe, jednak w domu mam taki ogrom książek kucharskich, że te proponowane przez panią Chodakowską nie zwalają z nóg.
Nieprzemyślana kwestia ćwiczeń, nie wiem czemu nie zostały zamieszczone po każdym dniu, przecież stron byłaby taka sama ilość, a na pewno ułatwiłoby to życie.

MoznaPrzeczytac | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

Odkąd studiuję dietetykę zmieniło się moje spojrzenie na własny tryb życia. Zaczęłam zwracać uwagę na to co, jak i kiedy jem oraz jakie miejsce w moim życiu ma aktywność fizyczna. Zazwyczaj sceptycznie nastawiona do poradników zaczęłam sięgać po nie, by zweryfikować je ze swoją wiedzą – ewentualnie na odwrót. Kiedy po kilku miesiącach medialnej propagandy Ewy Chodakowskiej oraz setkach pozytywnych komentarzy w jej kierunku natknęłam się na książkę Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską, nie było innej możliwości -musiałam sprawdzić, jak trenerka poradziła sobie z debiutem książkowym.

Na temat Chodakowskiej zdania są skrajne. Jedni ją wielbią i twierdzą, że dzięki niej osiągnęli sukces w zrzucaniu wagi i modelowaniu sylwetki, inni zarzucają jej przerost formy nad treścią i częstowanie kobiet nieprawidłowo wykonywanymi ćwiczeniami. Niepodważalnie jednak udało jej się osiągnąć jedno -kobiety podłapały nową narzuconą modę. Zmobilizowały się do działania, zaczęły wydawać pieniądze na...

Karo | 2014-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2014

Podręcznik jak spiąć cztery litery i udowodnić sobie, że - można. Nie mam zastrzeżeń co do Ewy. Jestem z tej grupy ludzi, którzy wolą ją czytać niż słuchać czy oglądać, więc dla mnie strzał w dziesiątkę. Co by tutaj dużo pisać? Ewa zawarła w tej książce wszystkie informacje, które powinno się wiedzieć, ograniczając tą wiedzę do maksymalnego minimum.

Wprowadzenie? Jest. Wskazówki? Są. PRZYKŁADOWY jadłospis? Jest. Ćwiczenia? Są. Instrukcje step-by-step do wykonywania ćwiczeń? Są.

Jest mi szkoda tych, którzy na siłę doszukują się błędów i próbują oczernić Ewę, a nie potrafią dostrzec w tym swojej winy. Ile słyszało się że "Ja z nią nie ćwiczę, bo boli mnie krzyż/kręgosłup lub inne partie?" Polecam czytanie ze zrozumieniem, bo znaczy to o tym, że nie dostosowałeś/łaś się do instrukcji przedstawionej w sposób łopatologiczny.

No pain, no gain.
Polecam.

Izabela | 2013-11-27

Jak dla mnie to bardzo przeciętna książka.
Przepisy mogą być, aczkolwiek niektóre składniki nie należą do najtańszych i łatwo dostępnych.
Zestawy ćwiczeń są, nawet fajne....ale żeby zacząć z tego korzystać to trzeba najpierw zapamiętać na której kartce jakie ćwiczenie i ile razy trzeba powtórzyć.
Jeden wielki galimatias.
Ja żałuję, że ją kupiłam.
Bez rewelacji!!!