Nazywam się... Fryderyk Chopin

Seria: Nazywam się...
Wydawnictwo: Media Rodzina
jagarkar

Książka Nazywam się Fryderyk Chopin autorstwa Aleksandry Zgorzelskiej i zilustrowana przez Józefa Wilkonia ukazuje się w serii "Nazywam się…", w której sławni ludzie opowiadają o swoim życiu i o tym, czego dokonali. Taka koncepcja serii sprawia, że bohaterowie mówią w pierwszej osobie i zwracają się bezpośrednio do czytelnika. Bohater opowiada o swoim dzieciństwie, kochających rodzicach, o...

Bohater opowiada o swoim dzieciństwie, kochających rodzicach, o domu, który rozbrzmiewał muzyką, o pierwszych swoich kontaktach z klawiaturą, o występach przed warszawską publicznością, a wszystko to odnosi do historii Polski, która przecież wówczas nie istniała na mapie. I dalej płynie opowieść o komponowaniu, studiach, o koncertach, podróżach, które miały pozwolić mu na rozwijanie talentu.
Ale widzimy nie tylko genialnego pianistę i kompozytora, który cały czas szuka swojej drogi. Poznajemy też człowieka, który kocha, a potem cierpi z miłości. Zdaje się, że słyszymy słowa, ale i piękną muzykę. A portrety Chopina, rysunki Warszawy, sal koncertowych, dworów dopełniają obrazu.
Książka ma też wartości edukacyjne, jako że na końcu zamieszczone jest kalendarium, które obejmuje fakty z życia Chopina oraz ważniejsze wydarzenia historyczne czy kulturalne.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2010

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Agnieszka | 2018-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2018

To kolejna wyjątkowa książka z tej serii, o wielkim Polaku, arcy-zdolnym kompozytorze i pianiście. Wielkim patriocie, piszącym o swojej ojczyźnie i ubolewającym nad jej losem. Kochanym i docenianym artyście największej miary, Fryderyku Chopinie.

Dokładnie, bardzo zrozumiale opisane życie niezwykłego talentu muzycznego. Autorzy uwypuklili jego miłość do życia, do rodziny, do ludzi ale przede wszystkim do ojczyzny. Z ciekawymi ilustracjami.

Fryderyka Chopina nie trzeba rekomendować i anonsować, bo to najbardziej znany na świecie kompozytor. Jego muzyka jest tak finezyjna, że budzi zachwyt i wyzwanie dla wykonawców i słuchaczy. Jego wybitne utwory upajają i przyciągają na koncerty rzesze fanów.

Czytając tą książkę przeniosłam się w czasy współczesne Chopinowi, wielkich ludzi i wydarzeń. Patrzyłam jego oczami na kochającą się rodzinę, ból utraty najmłodszej siostry, entuzjazm do nauki i samorozwoju. Uczestniczyłam w koncertach na salonach warszawskich, wiedeńskich i paryskich....

Sandra Jasona | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Fryderyk Chopin – rodzina, cudowne dziecko, studia, wyjazd na emigrację, Austria, Francja, najsłynniejsze kompozycje
Pozostałe tomy nie odbiegają od mojego zachwytu. Seria bardzo dobra, dla dzieciaków zainteresowanych historią, ale nie tylko. Myślę, że dobry początek przy omawianiu lektur, malarstwa, czy na lekcje religii/etyki.

Joanna | 2016-05-10
Na półkach: Przeczytane, Szału nie ma

Taki ciekawy życiorys, a opisany jakoś tak nieciekawie. Znajdziemy tu dużo informacji, ale gdybym sięgnęła po to w wieku 14 lat, nie miałabym ochoty dalej poznawać Chopina. A szkoda by było.