Arka Noego

Okładka książki Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Okładka książki Arka Noego
Józef WilkońPiotr Wilkoń Wydawnictwo: Media Rodzina opowieści dla młodszych dzieci
31 str. 31 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Media Rodzina
2022-02-09
2022-02-09
31 min.

Okładka książki Ruda Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Ruda Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Mania i czarodziejska bania Marianna Janczarska, Józef Wilkoń
Mania i czarod... Marianna Janczarska...
Okładka książki Kocie ścieżki Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Kocie ścieżki Józef Wilkoń, Piotr...

Okładka książki O fretce, która dała się porwać wiatrowi Marta Guśniowska, Marta Kurczewska
O fretce, któr... Marta Guśniowska, M...
Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...
Okładka książki Zmiataj Louise Greig, Julia Sarda
Zmiataj Louise Greig, Julia...
Okładka książki To, co najcenniejsze Astrid Desbordes, Pauline Martin
To, co najcenn... Astrid Desbordes, P...

W przyjemny sposób opowiedziana biblijna historia o arce Noego. Ilustracje rewelacyjne.
Bardzo polecam.

Bardzo polecam.

Arka Noego, to historia inspirowana opowieścią biblijną, która w odświeżonej formie, z ilustracjami Józefa Wilkonia, została wydana przez Media Rodzina.

Przedstawia losy Noego, któremu pewnej nocy przyśnił się sen o wielkiej powodzi. Mężczyzna uwierzył w to co zobaczył, dlatego szybko zabrał się do pracy, aby wspólnie z rodziną i zwierzętami zbudować ogromną łódź, która pomieści jego oraz po parze zwierząt z każdego gatunku. Gdy prace były na finiszu, zaczął padać ulewny deszcz, który lał nieprzerwanie przez wiele dni.

Zwierzęta nie były zbyt zadowolone i marudziły, ale Noe potrafił je wtedy przywołać do porządku. Historia posiada niezmienioną fabułę, więc jak wiadomo, deszcz w końcu przestaje padać, a podróż arką zostaje zakończona, ku wielkiej radości wszystkich pasażerów…

Uważam, że niezależnie od poziomu religijności, historia Noego jest barwna, warta czytania z dzieckiem, ponieważ wnosi wiele wartości. Noe był człowiekiem pełnym wiary w własne przekonania i dążył do celu nie przejmując się opinią innych. Podróż zwierząt nie należała do komfortowych, na pewno nie raz pytały się „daleko jeszcze?”, zmagając ze zniechęceniem i trudnościami, ale jednocześnie zachowując nadzieję, że zły los się odmieni. Dlatego można w niej dostrzec dydaktyzm, ale jest on subtelny i niewymuszony.

Ilustracje Wilkonia posiadają unikalny styl, nieco mroczny, który oddaje klimat długich, deszczowych dni oraz ciągnących się godzin… Zwierzęta posiadają wiele cech ludzkich oraz zdolność mówienia, dlatego wiadomo, że na siebie fukają, marudzą, smucą oraz cieszą. Nie brakuje również wplecionego humoru.

Książka posiada kilka-kilkanaście zdań na stronie, dlatego myślę, że będzie odpowiednia dla czytelników 4+.

Zwierzyniec na falach.

"Arka Noego" to kolejna powieść autorstwa duetu Panów Wilkoniów: ojca Józefa oraz syna Piotra. Ich poprzednia książka, "Leopantera. Historia pewnej miłości", podbiła w ubiegłym roku serca wielu czytelników - najnowsza pozycja autorstwa wspomnianego duetu na wszelkie szanse na to, aby powtórzyć ten sukces.

Chyba każdy z nas zna historię Noego, któremu Bóg nakazał zbudować arkę, by ocalić zwierzęta przed potopem. Jak Noe zdołał umieścić na pokładzie tak różne zwierzęta jak nosorożec i paw, żyrafa i pelikan? Jak radziły sobie zwierzaki, zdane na swoje towarzystwo przez czterdzieści dni? Skąd Noe wiedział, że potop minął? Dowiemy się tego z barwnej i pełnej humoru opowieści, która zachwyci wszystkie dzieci i ich rodziców.

"Arka Noego" jako biblijna historia przedstawiona została przez autorów bardzo wiernie, jednak bez nachalnego narzucania odbiorcy religijnych prawideł. Panowie Wilkoń przedstawili po prostu dobrze znaną opowieść i uczynili to przystępnie, przejrzyście i z humorem, który bardzo dobrze uzupełnia znane nam z Biblii treści (i w niczym ich nie umniejsza - warto tę informację dodać z myślą o osobach wrażliwych na tle religijnym).

Książeczka jest przepięknie zilustrowana i to jest jej niewątpliwy plus. Obrazowe ilustracje znakomicie dopełniają tutaj treść, co jest niezwykle ważne w przypadku lektur dedykowanych dzieciom - w przypadku małego odbiorcy obraz znaczy bowiem tyle samo (jeśli nie więcej),co słowo pisane. Całość będzie przepięknie się prezentować na niejednej dziecięcej półce.

Polecam!

Dziękuje Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

#arkanoego #dladzieci #ksiazkidladzieci #mediarodzina #józefwilkoń #piotrwilkoń #cosnapolce #booksforkids #dlanajmłodszych

Zwierzyniec na falach.

Chyba każdy z nas zna historię Noego,...

Myślę, że każdy z nas zna historie Noego, który na polecenie Boga, zbudował arkę, by ocalić zwierzęta przed potopem. Dzięki tej książce możemy zapoznać dzieci z tą opowieścią. Choć nie powiem różni się trochę od wersji, którą my znamy. Zwierzęta tutaj zachowują się troszkę jak ludzie. Kłócą się między sobą i przepychają, bo każdy z nich chce być pierwszy na statku. Historia jest pełna humoru, więc u niejednego dziecka wywoła uśmiech na twarzy. Nie mogę nie wspomnieć o pięknych ilustracjach, które mnie zachwyciły

O Noe i jego Arce słyszał zapewne każdy, więc streszczać książki nie muszę, a że to pozycja dla najmłodszych dodam tylko, napisana jest bardzo łatwo i przystępnie, tekstu też nie jest dużo, więc każdy maluch zrozumie historię i nie będzie się nudzić.
W tej opowieści zwierzęta zyskują ludzkie zachowania. Awanturują się, przepychają, każdy chce być pierwszy na arce by uniknąć powodzi. Jednak, żeby dostać się do środka, muszą najpierw pomóc Noemu w budowie.
Każdy musi pracować.
Oczywiście powódź się kończy, zwierzęta schodzą na ląd i są szczęśliwe i nie muszą się już bać.

To co podoba mi się najbardziej to ilustracje.
Piękne i zarazem proste, wykonane przez znanego ilustratora Józefa Wilkonia.
W książkach dla dzieci zwracam dużą uwagę na oprawę graficzną, ponieważ to ona przyciąga maluchy i ta książka taka właśnie jest. Od razu rzuca się w oczy i chce się ja brać do ręki.

Razem z córką czytałyśmy i przeglądaliśmy książkę prawie godzinę, bo trzeba każdy szczegół i każde zwierzę omówić.

Bardzo fajna i ładnie wydana książka dla najmłodszych.
Moje dziecko zajęło się nią dosyć długo, więc duży plus, ponieważ nie każda książka potrafi zatrzymać dziecko na dłużej.
Myślę, że nie raz będziemy wracać do tej historii i cudnych ilustracji.

Najlepszą rekomendacją dla książki, jest to, że potrafi zaciekawić i zainteresować małego czytelnika.
Polecam, warto mieć w domowej biblioteczce.

Historię Noego, który uratował świat przed potopem zna chyba każdy dorosły. Fantastyczną wersję dla dzieci autorstwa Piotra Wilkonia, z ilustracjami Józefa Wilkonia wydało Wydawnictwo @mediarodzina
Książka jest niezwykła. Znana od wieków opowieść przekazana jest w bardzo nowatorski sposób. Noe ma sen. Zbliża się potop. Trzeba zbudować arkę i zebrać do niej wszystkie zwierzęta. Pomaga mu w tym niezawodna biała gołębica. Kiedy czarne chmury pojawiają się na niebie zwierzęta pchają się do arki. Są krzyki i awantury. Wtedy Noe zaprowadza porządek i każdy dostaje swoje miejsce. Historia arki Noego, jak znamy z kart Biblii, mimo wielu przeszkód kończy się dobrze. Tak samo i w naszej książce. Potop ustaje, zwierzęta z Noem schodzą na ląd, pojawia się najpiękniejsza tęcza.. podsumowując to naprawdę dobra książka. Zwierzęta mają wiele cech ludzkich: kłócą się, boją, cieszą i dziękują. Co dodaje książce wiele humoru i ułatwia zrozumienie trudnej sytuacji. Podczas czytania córka aktywnie pokazywała zwierzątka i je nazywała. Oprócz fajnie podanej historii znajdziecie tutaj przepiękne ilustracje, którym warto poświęcić dłuższą chwilę. Książka bardzo mnie urzekła.

• Aaa
  • PRZECZYTANE 2022