Wyzwanie czytelnicze LC

Ja także żyłam! Korespondencja

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
rozmowa, listy, wspomnienia
Ag2S

„Ta książka opowiada o dwóch kobietach, które spotkały się w powojennej Europie, zaprzyjaźniły i przez jedenaście lat prowadziły rozmowę w ponad sześciuset listach. Rzadko mówiły tylko o sobie, zawsze były ciekawe aktualnej sytuacji i życia intelektualnego tej drugiej”. z „Przedmowy” Jensa Andersena i Jette Glargaard W korespondencji Astrid Lindgren i Louise Hartung toczy się nieustająca...

z „Przedmowy” Jensa Andersena i Jette Glargaard

W korespondencji Astrid Lindgren i Louise Hartung toczy się nieustająca rozmowa o życiu codziennym, pracy, marzeniach, literaturze, polityce, sztuce przyjaźni, a także o granicach miłości. Listy te są cennym dokumentem i portretem dwóch mądrych, samodzielnych i odważnych kobiet.

Książka została wzbogacona o blisko 30 unikatowych zdjęć.

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

małgorzata pyzik | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

„Długie lata życia ze świadomością, że codziennie można je stracić, dokładnie rzecz biorąc przyzwyczajanie się do śmierci jako wydarzenia do którego może dojść każdego dnia, nauczyło mnie nie odkładać ani nie zaniedbywać niczego, z czego z jakiegokolwiek powodu nie chciałabym w życiu rezygnować.”
L. Hartung

„Twierdzi Pani, że nic Pani o mnie nie wie, cóż, nie ma zbyt wiele tego, co warto o mnie wiedzieć. Sądzę, że większość moich przeżyć to doznania wewnętrzne.”
A. Lindgren

By móc odtworzyć historię, i ujrzeć prawdziwy obraz dalekiej przeszłości ogromnie ważna jest zachowana dokumentacja. Może ona być w różnej formie; pamiętników, ksiąg, kronik a przede wszystkim korespondencji. Właśnie ona daje nam wspaniały obraz na ówczesne życie, stosunki międzyludzkie, ukazuje społeczeństwo i pewne rządzące wtedy prawa. Bez wielu wymiany informacji, nie mielibyśmy pojęcia o życiu niezwykłych osób, czy też o wydarzeniach historycznych. Korespondencja między Astrid Lindgren a Louise Hartung,...

CUD-NATURY | 2019-01-15

Korespondencja między dwoma kobietami - Szwedką, która pisała po szwedzku i Niemką, która pisała po niemiecku, gdzie widać łączącą więź. Choć spotykały się rzadko to dzięki listom a w późniejszych czasie także rozmowom telefonicznym udało utrzymać ten niezwykły kontakt.

kinzetka | 2018-12-13
Przeczytana: 16 grudnia 2018