Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Gdańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
Róża_Bzowa

Drugi tom serii Trylogia Gdańska. Po biografii Jana Heweliusza , tym razem opowieść o innym słynnym Gdańszczaninie, Danielu Farenheicie, jego życiu, pracy naukowej i tajemnicy jego śmierci. W dodatku Młodego Naukowca opisy licznych doświadczeń tłumaczących zjawiska związane z temperaturą.

Ilustrowała Agata Dudek

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2011

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/cieplo-zimno-zagadka-fahrenheita

bellaizka | 2019-09-30
Przeczytana: 30 września 2019

Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale bardzo ciekawa historia. Gdyby tak właśnie uczyć jej w szkole to wyniki byłyby znacznie lepsze.

Wrona | 2017-09-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 09 września 2017

Ilustracje ciekawe, treść przystępnie napisana, nienużąca, ale również nieszczególnie zaskakująca. Czytało się bardzo szybko, całość zdająca się być całkiem... no, sympatyczna, ale przez niewielką ilość tekstu chyba nie umiem wystawić pełnomocnej opinii, haha.

Evik | 2015-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 maja 2015

Ciekawa książka z wątkiem kryminalnym (a nawet dwoma) w tle.
Daniel Fahrenheit dość wcześnie stracił rodziców. Prawdopodobnie zostali otruci. To jest jedna tajemnica, którą ma wyjaśnić pewien notariusz.
Pasją Daniela była temperatura. Aby zajmować się tym, co lubi musiał przeciwstawić się woli wuja i uciekł z domu. Przez pewien czas był poszukiwany z tego powodu.
Daniel Fahrenheit umarł dość wcześnie, w wieku 50 lat, Dlaczego? To jest druga zagadka do rozwikłania.

Ciekawa jest sama historia i droga do powstania termometru, który precyzyjnie mierzy temperaturę.

Graczkaktóragra | 2014-06-13

Do książki sięgnęłam po zobaczeniu sztuki na ten temat. Bardzo podobało mi się i przedstawienie i sama powieść. Polecam.