Łódzkie pory roku

Wydawnictwo: Czytelnik
Łódź, Tuwim,
wiedzima

Wspomnienia siostry Juliana Tuwima, Ireny, mają niepoślednią wagę dokumentu, ponieważ autorka odtwarza bardzo sugestywnie atmosferę łódzkiego domu Tuwima przy ul. Andrzeja, kreśląc niby zwykłe, a jednak charakterystyczne obrazki życia rodzinnego.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

źródło okładki: http://literacki24.pl/

dota85 | 2017-09-15
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Ciekawe spojrzenie na Łódź. Szkoda tylko, że najmniej w tej książce Ireny Tuwim, która bardziej opisywała swojego brata Juliana niż samą siebie.

SanaeAiko | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Książeczka, pełna wrażliwości i sentymentalizmu. Autorka opisuje nam swoje wspomnienia z dzieciństwa, ciekawie przedstawia nam różne zakamarki osobowości ważnych dla niej osób z tego okresu życia, tak, że samemu nawet można poczuć tesknotę za nimi albo popaść w nastrój sentymentalny po prostu. Wprowadza nas w swoje mieszkanie w Łodzi tak, że możemy poczuć jakbyśmy tam byli, a także z wielką pasją opowiada o pierwszym zetknięciu się z prawdziwą i piękną przyrodą. Krótka, ale jak bogata w uczucia, emocje, smutne i wesołe, książka!

agata | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Bardzo piękna, sentymentalna i osobista książka. Wspaniale przybliża atmosferę życia w dawnej Łodzi. Dzięki niej poznajemy codzienne życie Juliana Tuwima- niecodziennego poety.

emulsja | 2016-06-07
ZaczytanaMarzycielka | 2016-04-27