Kocie ścieżki

2022-01-01
2022-01-01
36 min.

Okładka książki Ruda Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Ruda Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Mania i czarodziejska bania Marianna Janczarska, Józef Wilkoń
Mania i czarod... Marianna Janczarska...

Okładka książki Magiczna podróż Flory Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Magiczna podró... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Wzorowe Jajo Jory John, Pete Oswald
Wzorowe Jajo Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Tak bardzo cze... Polly Dunbar, Eoin ...

Przyjemna, krótka lektura. Nic jej nie brakuje.

Przyjemna, krótka lektura. Nic jej nie brakuje.

Urocza książeczka dla dzieci o tym, jakimi ścieżkami chadzają małe koty.

Urocza książeczka dla dzieci o tym, jakimi ścieżkami chadzają małe koty.

Bardzo przyjemna książka, o małych kotkach, które zaczynają poznawać świat na zewnątrz. Początkowo są bardzo zadowolone z tego, że muchy, dżdżownice, ptak, kura się ich boją...
Mają świat za coś pięknego, dopóki nie wpadają w tarapaty, ale wtedy z pomocą pojawia się kocia mama, która nie zastanawiając się staje w obronie swoich dzieci!

Prześliczna książeczka dla przedszkolaków w duecie autorskim ojca i syna – Piotra i Józefa Wilkonia.
Światowa sława. Bawiły i dalej bawią kolejne pokolenia.
Chyba nie trzeba nikomu ich przedstawiać. Znają ich nasi dziadkowie, rodzice , my a teraz już nasze pociechy.

Książeczka poświęcona jest kotom, takim zwykłym podwórzowym. A może właśnie nie takim przeciętnym, tylko naszym pięknym europejskim dachowcom , których jest notabene coraz mniej.
Dlatego ta książeczka staje coraz bardziej cenna.

Kocia mama Micia urodziła trzech synków. Dokładnie trzy cudowne pasiaki jak na reklamie Whiskasu : Kocmołucha, Micka , Klarka.
Skąd wzięły się ich imiona , przeczytacie sami.

Micia zajmowała się jak mogła najlepiej swoimi maluchami. Nie odstępowała na krok. Tata kociaczków chodził na polowania , dostarczał żywność i znikał na cały tydzień.
Kociaczki rosły i stawały się coraz bardziej samodzielne. Już nie spały cały czas wtulone w mamę.
Zaczynały się bawić, brykać, gonić. Polowały na wstążki, sznurki i własne ogonki.
Ale ile tak można? Niecodzienną zabawą, którą sobie urządzały było polowanie na pająka, gdy ten pojawiał się na podłodze. Szybko jednak znikał za obrazem.

Aż pewnego dnia Micia zabrała je na prawdziwe polowanie na podwórko. Na powietrzu oślepiło je słońce, ale było przynajmniej na czym oko zawiesić. Kotki były zachwycone i poczuły się dużo pewniej. Szczególnie spodobało im się to ,że wszystkie stworzonka uciekały przed nimi w popłochu. Muchy odfrunęły z miski, dżdżownica schowała się w ziemi. Jedynie ważka trwała w zawieszeniu, ale kociakom nie udało się tak wysoko doskoczyć do niej.
Spróbowały więc upolować wróbla. Wszystkie trzy wlazły na sam szczyt jabłonki , aby go dopaść.
Wróbel spryciarz odleciał. A kotki? Już z taką werwą jak wchodziły , to raczej w drugą stronę na dół nie potrafiły zejść. Akurat mamy w tym momencie nie było i po kolei zaczęły spadać na ziemię.
Jednemu nawet udało się miękkie lądowanie na kurze, która przestraszyła się i usiadła na płocie.
Kociaki ciekawskie coraz bardziej. Skoro udał się lot z jabłonki , to co za sztuka wejść na płot.
Jak pomyślały, tak zrobiły.
Były coraz bardziej pewne siebie.

Kogo jeszcze wystraszyły na zielonej łące?
Dlaczego uważały , że życie jest piękne?
Czy ktoś spróbował również zapolować na małe kotki?
Czy wyszły bez szwanku z tej przygody?
Czy spotkały się jeszcze ze swoją mamą?

O tym wszystkim przeczytacie w tej wspaniałej książeczce. Pooglądacie świetne ilustracje wraz dziećmi. Obrazki są tak realistyczne, że kotki wydają się jak prawdziwe. Nie ma żadnych sztucznych upiększeń. Doskonale zachowana mimika pyszczków. Ilustracje są dynamiczne w całym tego słowa znaczeniu. Odlotowa kocia przygoda.

Warto dzieciaki zabrać na wieś, tam gdzie jeszcze można spotkać takie wesołe kotki, urodzone w naturze w stodole i pokazać w realu jak cudownie dokazują.
Oczywiście można zobaczyć też w hodowlach w mieszkaniu, ale są to już koty rasowe i nie mają tej dzikości i sprytu w sobie ,co nasze rodzime.

Ogólne przesłanie jest takie , że każda mama zawsze dba i troszczy się o swoje dzieci.
A dzieci z kolei chcą iść do przodu, są ciekawe świata , nie widzą żadnych przeszkód, są naiwne, nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa.
Jak widać dotyczy to nie tylko ludzi ,ale i zwierząt.

Światowa sława. Bawiły i dalej bawią kolejne pokolenia.

Poznajcie sympatyczną opowieść o odwadze i o poznawaniu świata. Kocia mama i jej kociaki zapraszają do wspólnej zabawy.
Kotka Micia ma trzech synków. Nadszedł czas, kiedy maluchy zaczynają się już trochę nudzić w domu. Czas poznać prawdziwy świat. Kociaki hasają po podwórku za ważką, wspinają się na drzewo za wróblem, gonią mysz, a potem królika w trawie. Trafią też na kogoś, kogo będą same się bać. Kto to taki?
To bardzo ciepła historia, która dodaje dzieciom odwagi, zachęca do odkrywania tego, co dookoła nich, blisko, ale również tego co jest dalej. Pokazuje jednocześnie troskę rodziców i to, że zawsze można na nich polegać.
Fantastyczny duet stworzył wyjątkową bajkę dla dzieci. Niby taką codzienną, zwyczajną. Bo niby jaka magia kryje się w domu i na jego podwórzu? A jednak wyjątkową, która na długo zapada w pamięć.
Polecam szczególnie maluchom i przedszkolakom. Jest przepięknie napisana, zilustrowana i równie ładnie wydana.

• Dla szkrabów
  • Kkk
  • Przygodowe
  • PRZECZYTANE 2023
  • Przeczytane Kubusiowi i Mai
  • #szeroko pojęte dzieci
  • Dzieciarnia :-)

Dodaj cytat z książki Kocie ścieżki