Moja wizja

Okładka książki Moja wizja Agnieszka Litorowicz-Siegert, Agata Młynarska
Okładka książki Moja wizja
Agnieszka Litorowicz-SiegertAgata Młynarska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2017-04-01
2017-04-01
telewizja celebryci

zdecydownie lepsza od książek siostry. DObrze się czytało, dużo faktów i opisów tego jak sobie radził z problemami. Polecam. Fajna pozycja

Panią Agatę zawsze szanowałem jako dziennikarkę. Po przeczytaniu książki mam do niej więcej miłości, szacunku i zrozumienia. Historia telewizji, pracy dziennikarskiej, dorastania.

Świetna książka o wybitnej dziennikarce i człowieku. Oby więcej takich ludzi

Świetna książka o wybitnej dziennikarce i człowieku. Oby więcej takich ludzi

Agata Młynarska - osobowość znana z telewizji od lat. Niepodważalnie mądra osobowość. Również taki jest wywiad rzeka, którego jest bohaterką.
Nie będę pisała drobiazgowo o czym jest książka, bowiem każdy kto zna dorobek Agaty, może się tego domyślić.

Miala wizje, podświadomie wiedziała co chce robić w życiu, co ją fascynuje, pociąga, do jakiego świata chce dołączyć, ale dlugo szukała tego, w czym naprawdę się spełniała. Metodą prób i błędów - udało się.
Niesłychanie pokorna. Nigdy nie chciała, aby ją odbierano jako przybysza z lepszego świata. Wręcz widza, uważała za ważniejszego od siebie i dla niego dawała z siebie wszystko.
Ale pozycja ta, to nie tylko telewizja. Dużo jest o samej Agacie. O jej dzieciństwie, rodzinie, przyjaciołach, modzie, która panowała w tych już odległych czasach i co się z tym wiąże, jakie szczęście mieli ci, którzy dostawali paczki zza granicy.

Dobra książka dla tych, którzy z sentymentem zerkają w przeszłość, również na rodzące się, kielkujące początki wielu programów telewizyjnych.
Myślę, że młodsze pokolenie raczej po nią nie sięgnie, a nawet jeśli, to odbiór będzie całkiem odmienny.

To, że Agata Młynarska jest inteligentna i zdolna po ojcu, wiedziałem od dawna. Ten wywiad-rzeka tylko mnie w tym utwierdził. To książka o bardzo dobrej, wrażliwej, twórczej, przedsiębiorczej, niezależnej, aktywnej i świadomej siebie kobiety.
Po krótkiej opowieści o dzieciństwie i młodości następuje długa seria rozdziałów o miłości Młynarskiej do telewizji. Miłości odwzajemnionej, popartej sukcesami, wielkimi wydarzeniami i rozwojem dziennikarki. Co mi się bardzo podobało, to że Młynarska opowiada o sobie, skupia się na sobie. Nie jest to opowieść o jej sławnych i znanych rodzicach, ale o niej samej. O jej sukcesach, o jej porażkach, o jej wieloletniej terapii, dzięki której mogła pójść dalej.
Poza opowieścią o karierze, telewizji, radiu, wspaniałej i podziwianej przez panią Agatę Ninie Terentiew, są też rozdziały o jej "adoptowanych" dzieciach, działalności charytatywnej, o ojcu i trudnych rodzinnych relacjach, które doprowadziły Młynarską do psychoterapii, o pełni szczęścia po pięćdziesiątce i nowym małżeństwie, portalu onaonaona.com i o chorobach, z którymi się zmaga i będzie zmagać do końca życia.
To książka wspaniała. Ciepła, pełna optymizmu, ciekawości świata, odwagi, niekończących się pokładów energii do działania, miłości i miłosierdzia. Czyli tego, z czego złożona jest bohaterka, Agata Młynarska.

Polonistka. Nauczycielka (ale przez chwilę).

Przyznaję, że nie przepadałam za Agatą Młynarską, której było wszędzie i za dużo. Nie podobało mi się też wywlekanie prywatnych spraw.

Na kartach pracy przewijają się anegdoty i ciekawostki z życia córki wybitnego artysty i satyryka. Rozmowa jest bardzo optymistyczna. Ciekawa publikacja, również pod względem warsztatowym. Dopracowana w każdym calu.

Polonistka. Nauczycielka (ale przez chwilę).

Agata Młynarska - profesjonalizm, pasja i dobre serce w jednym. Toteż niniejszy wywiad również musiał być utrzymany w tej ciepłej, sympatycznej i przyjaznej atmosferze, jaką roztacza wokół siebie dziennikarka.

Bardzo dużo anegdot i nieznanych faktów z życia Agaty Młynarskiej, zilustrowanych dosyć bogatą kolekcją prywatnych fotografii. Dodatkowo - co mi się najbardziej podobało - kulisy telewizji "od kuchni". Książka w ogóle bardzo dobra od strony warsztatowej. Naprawdę przyjemna lektura, do pochłonięcia "na raz".

Rzadko sięgam po książki-wywiady... Czasu przeznaczonego na tę nie żałuję... Pani Agata okazała się mądrą, ambitną i szczerą osobą, ciekawie opowiadającą o przebiegu swojej kariery i taktownie o prywatnym życiu.

Jednym życiem Pani Agaty można obdzielić z pięć kobiet! Pracowita, inteligentna, kreatywna i z każdym rokiem coraz piękniejsza! Gratuluję!

Agata Młynarska to dziennikarka i prezenterka, która dopiero niedawno skradła moje serce. Polubiłam ją bardzo przy realizacji programu Świat się kręci, wcześniej jakoś za nią nie przepadałam. Szkoda, że Moja wizja ukazuje się dopiero teraz, bowiem prawdziwe oblicze Agaty Młynarskiej jest zupełnie inne, niż to wcześniejsze wykreowane na potrzeby małego ekranu. "Miała być kimś innym. "Telewizja? O nie!" - usłyszała, gdy ojciec odebrał telefon z propozycją, by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny - matura, a potem studia, najlepiej polonistyka. Prawie została nauczycielką, ale dogoniło ją przeznaczenie [...]" Jak to się stało? Jeśli jesteście ciekawi musicie przeczytać najnowszą propozycję Wydawnictwa Literackiego. Moja wizja to wspaniały wywiad rzeka, ozdobiony dużą ilością ciekawych zdjęć. Agata Młynarska rozmawia z Agnieszką Litorowicz - Siegert o wszystkim, co w jej życiu ważne. Opowiada o sobie, o swoich bliskich, przyjaciołach, sąsiadach, autorytetach oraz o wszystkich osobach, które spotkała w swoim życiu zawodowym. Jest to opowieść barwna, dowcipna i niezwykle interesująca. Mnóstwo w niej wątków, które zupełnie były mi nieznane. Dzięki temu bardziej uwierzyłam w pogodę ducha i ten uśmiech, który widoczny jest na okładce. Urzekło mnie, że Agata Młynarska mówi dużo i szczerze na temat swojego życia osobistego, ale nigdy nie przekracza granicy dobrego smaku. Zauroczył mnie również dystans dziennikarki oraz jej siła, potrzeba wolności i niezależności. Gdybym wiedziała o niej to, co wiem teraz po lekturze tej ksiażki chętniej oglądałabym wcześniejsze programy z jej udziałem. Jest to bowiem osoba piekielnie inteligentna, pracowita i zaradna. Trochę jak kot zawsze spada na cztery łapy. Potrafi wyciągnąć wnioski i ze swoich ewentualnych niepowadzeń czerpać siłę do dalszej drogi. Ciekawa świata i ludzi jest wierna swoim ideałom oraz osobom, którzy ją ukształtowali. Ma wielkie serce i ogromny chart ducha. Potrafi iść pod prąd i realizować swoje marzenia. Moja wizja to książka o dziennikarce oraz kobiecie pełnej pasji. Jest to także książka o telewizji, jej kulisach i ludziach, którzy ją tworzyli. Jest taka prawdziwa bowiem partnerką w rozmowie z Agatą Młynarską jest inna doświadczona dziennikarka, ale również jej przyjaciółka i osoba o podobnej energii. "Dzięki temu klimat książki jest wyjątkowy - to więcej niż wywiad rzeka. To głęboka rozmowa o życiu. Raz zabawna, raz poważna. W każdym momencie prawdziwa." To dzięki temu tę książkę czyta się jednym tchem. Polecam :-)

muflonek.blogspot.com

• Biografie, dzienniki wspomnienia i literatura faktu.
  • PRL
  • Przeczytane 2017
  • 52/2019
  • Dziennikarstwo

Dodaj cytat z książki Moja wizja

Video

Video