telewizja, celebryci
Like_a_Storm

Miała być kimś innym. „Telewizja? O nie!” – usłyszała, gdy w rodzinnym domu ojciec odebrał telefon z propozycją, by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny – matura, a potem studia, najlepiej polonistyka. Prawie została nauczycielką, ale dogoniło ja przeznaczenie. Choć biegło zakosami. Wzięła udział w konkursie na prezenterów i została finalistką, ale pracy nie dostała, nie miała jeszcze skończonych studiów. Zadebiutowała w nowym dzienniku, ale program szybko zdjęto z anteny. Została prezenterką Dwójki, ale ktoś postanowił skreślić ją z grafika dyżurów... Jej droga to przebijanie się, przez „ale”.
Samodzielność i niezależność? Tak. Jednak w tyle głowy wciąż wpływ znanego ojca i rodzinnych zasad. Telewizyjna „niepodległość”? Tak, ale w granicach wyznaczonych przez charyzmatyczną szefową Ninę Terentiew. Kariera w Polsacie? Bez wątpienia. Jednak tęsknota za byciem na wizji, prowadzeniem własnego programu. Ciągle coś, co trzeba przewalczyć, udowodnić.
Moja wizja to zapis tej drogi i dowód, że Agata to przypadek szczególny. Brała udział w tworzeniu telewizji, która po roku 1989 rodziła się na nowo w wolnej Polsce. Z Jurkiem Owsiakiem współtworzyła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczestniczyła w telewizyjnych rewolucjach – powstaniu pasma „śniadaniowego” i wprowadzeniu na antenę spektakularnych show. Prowadziła największe telewizyjne koncerty i gale, uczyła się od mistrzów. Po uszy zanurzyła się w telewizyjnej pracy na Woronicza, zna życie, które kipiało w redakcjach, ale także na korytarzach i w przystudyjnych bufetach. Na wizji przeżywała wzloty i katastrofy. Miała pomysł na to, jak nie być sztywną „panią z telewizji” i własny przepis na wykorzystanie popularności. Pomagała innym, udowadniając, że telewizja ma nie tylko misję, ale także serce.
Ze wszystkich nagród na świecie najbardziej ceni sobie Order Uśmiechu, który przyznały jej dzieci.
To książka o niej – dziennikarce, spełnionej kobiecie. Która – jak twierdzi – najlepsze lata przeżywa teraz. Ale to przede wszystkim książka o telewizji, jej kulisach i ludziach ją tworzących. Szczerość musi mieć klasę. „Dziennikarz to nie ksiądz, a wywiad to nie spowiedź” – pada w tekście. I ta zasada obowiązuje.
Partnerką w rozmowie z Agatą jest Agnieszka Litorowicz-Siegert. Doświadczona dziennikarka – od lat w miesięczniku „Twój STYL”. Ale także przyjaciółka Agaty, osoba o podobnej energii. Dzięki temu klimat książki jest wyjątkowy – to więcej niż wywiad-rzeka. To głęboka rozmowa o życiu. Raz zabawna, raz poważna. W każdym momencie prawdziwa.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/moja-wizja-aga...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/moja-wizja-aga...»

allison | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA - książka ukaże się 25 maja 2017 r. nakładem Wydawnictwa Literackiego

Wywiad-rzeka z Agatą Młynarską to gratka dla jej fanów, ale i dla tych, którzy za nią nie przepadają. Po lekturze książki mogą bowiem zweryfikować swoją opinię. Tak jak ja to zrobiłam.

Po „Moją wizję” nie sięgnęłabym, gdyby nie zaproponowało mi jej Wydawnictwo Literackie. Pomyślałam sobie, że nic nie ryzykuję. A poza tym nigdy nie zawiodłam się na biografiach i książkowych rozmowach z tego wydawnictwa, więc postanowiłam spróbować.
I to był dobry wybór, bo całość dosłownie połknęłam jednym tchem. A potem szczerze odwzajemniłam uśmiech, z którym bohaterka książki patrzy na mnie z okładki.

O czym Agata Młynarska rozmawia z Agnieszką Litorowicz-Siegert? Oczywiście o sobie, swoich bliskich, rodzinie, przyjaciołach, sąsiadach, ale także o ludziach, z którymi zetknęła się podczas wieloletniej pracy w telewizji.
Wśród wielu nazwisk pojawiają się osoby doskonale znane. Szczególnie dużo...

Monika | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Lubię Agatę Młynarską. Jest w niej jakieś światło, dobra energia i życzliwość.

Ale do podobnych wywiadów zawsze podchodzę z pewną nieufnością. Nie do końca wierzę w świat przedstawiony, zwłaszcza jeśli jest jednostronnie optymistyczny.

W przypadku "Mojej wizji" - bardzo pozytywne zaskoczenie. Odpowiednie proporcje lukru i goryczki. Jak w życiu. Mądra, ciekawa rozmowa. Polecam bardzo i piszę od serca. Egzemplarz książki co prawda pożyczony, ale nie recenzencki ;-)

Monka | 2017-05-10
Przeczytana: 04 maja 2017

Agata Młynarska to dziennikarka i prezenterka, która dopiero niedawno skradła moje serce. Polubiłam ją bardzo przy realizacji programu Świat się kręci, wcześniej jakoś za nią nie przepadałam. Szkoda, że Moja wizja ukazuje się dopiero teraz, bowiem prawdziwe oblicze Agaty Młynarskiej jest zupełnie inne, niż to wcześniejsze wykreowane na potrzeby małego ekranu. "Miała być kimś innym. "Telewizja? O nie!" - usłyszała, gdy ojciec odebrał telefon z propozycją, by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny - matura, a potem studia, najlepiej polonistyka. Prawie została nauczycielką, ale dogoniło ją przeznaczenie [...]" Jak to się stało? Jeśli jesteście ciekawi musicie przeczytać najnowszą propozycję Wydawnictwa Literackiego. Moja wizja to wspaniały wywiad rzeka, ozdobiony dużą ilością ciekawych zdjęć. Agata Młynarska rozmawia z Agnieszką Litorowicz - Siegert o wszystkim, co w jej życiu ważne. Opowiada o sobie, o swoich bliskich, przyjaciołach, sąsiadach, autorytetach oraz o...

kermiii | 2017-06-26
hornel | 2017-06-27