Papierowe marzenia

Wydawnictwo: Znak Literanova
Lost December
literatura piękna
Ag2S

Każdy zasługuje na drugą szansę Mówi się, że czasami najlepszą rzeczą, jaka nas spotyka w życiu, jest dar drugiej szansy, abyśmy nareszcie zrobili to, co powinniśmy byli zrobić za pierwszym razem. Luke miał bardzo wiele: kochającego ojca, wspaniały dom, duże pieniądze, zaplanowaną przyszłość. Gdyby ktoś mu kiedyś powiedział, że wyrzeknie się tego wszystkiego, nie uwierzyłby. A jednak tak...

Każdy zasługuje na drugą szansę

Luke miał bardzo wiele: kochającego ojca, wspaniały dom, duże pieniądze, zaplanowaną przyszłość. Gdyby ktoś mu kiedyś powiedział, że wyrzeknie się tego wszystkiego, nie uwierzyłby. A jednak tak się stało. Podjął złe decyzje, poznał nieodpowiednich ludzi. Nie rozumiał, czym naprawdę jest miłość.

≈≈≈
Stare przysłowie głosi, że gdyby nie ciemność, nigdy nie poznalibyśmy światła. Luke na własnej skórze przekonał się o prawdziwości tych słów. Czy kręte i niebezpieczne ścieżki jego życiowych wyborów zaprowadzą go w końcu do domu?

≈≈≈

Papierowe marzenia to nowa powieść Richarda Paula Evansa uznana przez czytelników za jedną z najlepszych i najbardziej poruszających w jego dorobku. Tym razem autor bestsellerowych Stokrotek w śniegu i Kolorów tamtego lata opowiada historię o miłości i przebaczeniu, na które nigdy nie jest za późno.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Anonimka | 2019-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Książka przepiękna! W sumie sama nie wiedziałam do jakiej kategorii ją zaliczyć więc wybrałam obyczaj choć romans też w niej jest zawarty.

Jednak najbardziej pokazana jest miłość ojca do syna i vice versa. Współczesna opowieść o synu marnotrawnym, którego zgubiło złe towarzystwo i rozrzutność, który opuścił własnego ojca kiedy ten najbardziej go potrzebował. Życie dało chłopakowi w kość dzięki czemu zrozumiał, że pieniądze nie są najważniejsze tylko rodzina, najbliżsi. A to wszystko dzięki ludziom, których napotkał na swojej drodze- ludzi biednych, bezdomnych, ciężko zarabiających na swoje utrzymanie. I właśnie tacy ludzie pomogli mu wyjść z przysłowiowego 'dołka', w który sam się wpakował. Żeby się podnieść trzeba najpierw upaść... I o tym właśnie jest ta opowieść.

POLECAM!!!

Zaczytana | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Warta przeczytania. Autor pokazuje jak mozna szybko spaść na dno z tego jak sie wczesniej było bardzo zamężnym a takze jak wydarzenia życiowe uczą pokory człowieka. Uwielbiam Evansa a ta ksiazka jest naprawde świetna!

Monika | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Piękna, wzruszająca powieść o miłości ojcowskiej i synowskiej, o próbach, jakim ta miłość została poddana, o dobroci okazywanej obcym ludziom, powieść o tym, że "karma" wraca. "Papierowe marzenia" nawiązują do biblijnej przypowieści o "Synu marnotrawnym".
Luke, syn potentata w branży kserograficznej od najmłodszych lat przyzwyczajany był do pracy w rodzinnej firmie. Ojciec pokazywał mu, że kierowanie prężnie działającym przedsiębiorstwem, to nie tylko zyski, ale również ludzkie podejście do pracowników. Niestety, okres studiów, to czas, w którym Luke padł ofiarą "fałszywych przyjaciół", dla których sprzeniewierzył nauki ojca. Szybko przetrwonił wielkie pieniądze, stał się bezdomnym. Na szczęście spotkał człowieka, który pomógł mu się podnieść, nakarmił, dał pracę. Luke zrozumiał, że bogactwo, to nie tylko szeroki gest i przepuszczanie wielkich pieniędzy na przyjemności, ale przede wszystkim dawanie radości innym.
Możliwe, że jest to powieść przewidywalna i infantylna, ale uczy...

Monika | 2018-12-04
Na półkach: Przeczytane, *Pożyczone, 2018

Książka z początku wydawała mi się nudna, ALE to tylko pozory!!! Bardzo ciekawa interpretacja przypowieści o synu marnotrawnym. Nie sądziłam ze biblijny wątek może być przedstawiony wtak fantastyczny sposób. Gorąco polecam.

Kaja | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Uwielbiam książki Evansa, ponieważ pokazują one życiowe trudy, z którymi nie jeden człowiek się zmagał. Porusza naprawdę istotne tematy a jednocześnie pozwala spojrzeć na pewne sytuacje z innej perspektywy. ♥️

Luke był człowiekiem, który miał wszystko. Jego kochający ojciec, który chciał dla niego jak najlepiej zadbał nawet o jego przyszłość. Niestety Luke wyrzekł się wszystkiego. Postanowił żyć na własny rachunek w skutek czego stracił wszystko. Czy już wtedy przekonał się, iż pieniądze szczęścia nie dają czy wydarzyło się coś więcej? Czy po tym wszystkim Luke spotkał się ze ojcem? Jakie były jego dalsze losy oraz co tak naprawdę sprawiło, iż stracił wszystko? O tym dowiecie się czytając tę wspaniałą książkę.

Osobiście uważam, iż każdemu należy się druga szansa niezależnie od tego co zrobił. Jednak aby nastąpiła poprawa musi zrozumieć co zrobił źle. Myślę, że do każdego z nas karma wraca. Zarówno ta zła jak i ta dobra. Jednakże sami musimy zastanowić się nad swoim życiem i...

Zaczytanaola90 | 2018-10-12

Pierwsza książką którą przeczytałam w nowym roku była książka Paula Richarda Evansa- Papierowe marzenia. Pochłonęłam ją w całości w parę dni. Pokazuje jak człowiek próbuje odnaleźć siebie i swoje miejsce w życiu. Podejmuje decyzje które nie zawsze są słuszne.

Luke główny bohater książki pomimo niezbyt trafnych decyzji życiowych, które prowadzą go w złe towarzystwo i ogromne kłopoty, dostaje drugą szansę. Stara się naprawić błędy które popełnił i odzyskać to co stracił. Czy mu się udało? Czy zyskał coś jeszcze? Przekonajcie się sami.

Polecam!

xpaulax3 | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Wzruszająca opowieść o przebaczaniu. Wciągająca, łapiąca za serce i dająca momentami do myślenia. Myślę, że warto!

Małgorzata Margas | 2018-08-16

Szybkie czytanie, przewidywalne zakończenie. Na dwa wieczory.

Rose91 | 2018-08-14
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Historia ojca i syna. Co niesie za sobą bogactwo, jak szybko pieniądze znikają przy dobrej zabawie?
Poprzeplatane cytatmi jak zwykle u Pana Evansa, o docenianiu tego co się ma o poznaniu prawdziwej wartości lecz dopiero po stracie. O zranionych uczuciach i drugiej szansie.
Ciekawa historia w której wiele się dzieje w której sytuacja szybko się zmienia i to diametralne.

Natasza | 2018-07-07
Przeczytana: maj 2018

Książka z przesłaniem w tle....
Luke mając bardzo bogatego ojca stał się właścicielem sporej gotówki. Wraz z przyjaciółmi oraz dziewczyną ruszają na podbój świata. Żyją lekko i rozrzutnie. Śpiąc w hotelach najwyższej klasy, uprawiając hazard i dobrze się bawiąc zapominają o najważniejszym... Szacunku wobec drugiej osoby. Kiedy okazuje się, że Luke stracił wszystkie pieniądze jego przyjaciele odchodzą od niego. Dziewczyna z którą zamierzał związać się na całe życie również go zostawia....
I tak z dnia na dzień milioner staje się bezdomnym, który ląduje w rynsztoku. Mając wszystko nagle nie ma nic . Czy mimo przeciwności losu uda mu się odbić od dna ?
....................................Polecam książkę.............................................