Ostatnia nuta

Wydawnictwo: Hachette Polska
The Final Note
muzyka, obietnica, wypadek
literatura piękna

Ethan podczas muzycznych studiów w Wiedniu poznaje Annę i zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Pobierają się i mają nadzieję, że spędzą ze sobą każdą chwilę życia, wspólnie się starzejąc. Ethan obiecuje żonie, że na pierwszą rocznicę ślubu skomponuje dla niej piosenkę... Rzeczywistość okazuje się o wiele trudniejsza. Ethan pracuje jako kompozytor dżingli reklamowych w dużej...

Ethan obiecuje żonie, że na pierwszą rocznicę ślubu skomponuje dla niej piosenkę... Rzeczywistość okazuje się o wiele trudniejsza. Ethan pracuje jako kompozytor dżingli reklamowych w dużej agencji. Pochłonięty pracą ma coraz mniej czasu dla rodziny i zapomina o swoim przyrzeczeniu złożonym w dniu ślubu.
Kiedy Anna ulega poważnemu wypadkowi, a lekarze nie dają jej dużych szans na przeżycie, Ethan wspomina wszystkie wspólne chwile - nagle odkrywając, że wciąż nie powstała piosenka dla Anny, którą obiecał jej przed laty. Czy nie jest za późno, by ją stworzyć?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/milne-kevin-alan/p,osta...»

wiolagg66 | 2014-08-16

Wspaniała książka,każdy powinien ją przeczytać!
Ta historia jest tak boleśnie życiowa,że aż płakać się chce...

Ale zakończenie... naprawdę zaskakuje :)

GORĄCO POLECAM !!!

Kasiek | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Ciepła i przyjemna lektura. Do końca nie wiadomo jakie będzie zakończenie. Są momenty, w których zakręci się łezka. Książka o wielkiej miłości, pogoni za pieniądzem i wybaczaniu.

Asia | 2018-02-19
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe, 2018
Przeczytana: 17 lutego 2018

Do przeczytania namówiła mnie moja Mama, tak pewnie nie trafiła by ta powieść w moje ręce. Ale cieszę się z tego spotkania. "Ostatnia nuta" to idealna książka, aby uświadomić nam jak ciężko jest zapracować na swoje szczęście, a jak szybko możemy je stracić. Jak niektóre decyzje i wybory życiowe wpływają na naszą przyszłość. Czasami wydaje się nam, że dobrze robimy, że wybraliśmy najlepsze rozwiązanie, ale niestety okazuje się, że się najzwyczajniej pomyliliśmy.
Nie będę ukrywać, że pierwsza połowa książki była dość nudna i monotonna. Dopiero później zasłużyła na moją uwagę. Nie jest to powieść, która wyróżnia się dynamiką, ale za to ma w sobie coś, co idealnie nadaje się na leniwe, niedzielne popołudnie. Czy ją polecam? To zależy. Jeżeli ktoś czeka na niezapomniane wrażenia i sporo emocji, to tu tego nie znajdzie. Jest to ta powieść, co raczej zmusza nas do głębokiej refleksji.

Muminka | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piękna opowieść o miłości. Młody Amerykanin Bright koncertuje na gitarze dziadka zwanej Karl we Wiedniu i Salzburgu i spotyka miłość swojego życia, piękną Annaliese Burke. oczarowany dziewczyną chce z nią zwiedzać miasto, nawet w towarzystwie przyzwoitiki- Magdy. dziewczyny studiują historię sztuki i objaśniają mu przepych Wiednia. Umawia się z Anną ale ta wkrótce jedzie dalej. Na gitarze gra nie tylko klasykę, ale i Queenów. Niespodziewanie po drodze powrotnej z Berlina dziewczyna go odwiedza, żądając by odwiedził ją w Moscow w stanie Idaho. Dalej typowa historia miłosna, z zaręczynami i ślubem. Muzyk obiecuje żonie skomponować dla niej piosenkę w pierwszą rocznicę. Niestety korporacyjny świat pochłania go o wiele za bardzo, i zapomina o swojej obietnicy. małżonkowie zaczynają się od siebie oddalać, zwłaszcza że trzykrotnie AnnaLiese poroniła. Kiedy w=reszcie rodzą się im bliźniaczki, starsza Faith umiera tego samego dnia. Najgorsze, że po paru latach wydarza się wypadek, a Anna...

beatka18 | 2014-02-16

naprawde świetna książka którą warto przeczytać,miłość jaka sie często nie zdarza,a zakończenie wzruszające i prawdziwy happy end, szkoda że nie ma więcej książek tego autora

Dominika | 2014-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2014

Przepiękna opowieść o miłości. Jestem nią oczarowana i zachwycona. A momentami nawet pojawiła się łza w moich oczach.
Po raz drugi sięgam po książkę tego autora i ponownie jestem pod wrażeniem. Gorąco polecam!!!

KarolinaM | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Zacznę od tego, że książkę kupiłam już dawno temu, po czym pewnego wieczoru zaczęłam czytać i cóż...zasnęłam. Tak-niestety zasnęłam i bardzo tego żałuje ponieważ odłożyłam ją a historia w niej przedstawiona jest niezwykła. Mimo nużącego i powolnego początku po przeczytaniu ostatniej strony stwierdzam, że książka jest niesamowita!Przebrnąwszy przez ciężki(jak dla mnie)początek docieramy do momentu, w którym bohaterowie rozpoczynają wspólne życie. W przeciągu kilku lat przechodzą trudne wręcz tragiczne chwile, dzięki którym uświadamiają sobie co tak naprawdę w życiu jest istotne.
Niewątpliwym atutem książki jest historia dziadka Ethana. Opowiada on o swoich przeżyciach podczas II wojny światowej, które mną wstrząsnęły. Pomimo tragizmu występującego w książce jest ona niesamowicie ciepła przepełniona wiarą i nadzieją. Jest to historia o miłości i śmierci, nienawiści i przebaczeniu.POLECAM!

Madame Red | 2015-02-17

Sięgając po tą książkę spodziewałam się kolejnego szablonowego i nieco nudnego romansu. bardzo się myliłam. Ta lektura długo pozostanie w mojej pamięci. Muszę przyznać że nigdy nie czytałam książki tak wypełnionej emocjami. Uświadomiła mi, a raczej przypomniała co jest najważniejsze w życiu: miłość,rodzina,nadzieja,przebaczenie. Wszyscy wiemy że w obecnych czasach ludziom łatwo jest się zatracić w nawale codziennych obowiązków, dlatego Bogu dzięki że istnieją książki które o tym przypominają.
Co do samej książki, czytało mi się ją bardzo szybko. Nie lada zaskoczeniem było dla mnie zakończenie, które czytałam po wielokroć.

Dotta | 2016-05-16
Przeczytana: maj 2016

Na początku myślałam, że ta książka to jakieś zwyczajnre "romansidło". Ale już pierwsze przeczytane strony mile mnie rozczarowały. Owszem, jest to powieść o miłości, ale napisana w jakże piękny sposób. Narratorem jest główny bohater, dzięki temu razem z nim możemy odczuwać jego emocje. Historia niebanalna, ale jakże prawdziwa. Uświadamia nam, co tak naprawdę w naszym życiu jest ważne, pomaga zatrzymać się i pomóc zrozumieć, że czasami może być już za późno, by coś naprawić lub do czegoś powrócić...

alinkawie | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

W biegu życia zapominamy ,co naprawdę w nim się liczy.Bliskość drugiej osoby,rodzina,zdrowie.Tak to oklepany banał,może dlatego
rzadko przystajemy ,aby się nad nim zastanowić.Ta książka to właśnie taki przystanek.