Szklany tron

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany Tron (tom 1)
Wydawnictwo: Uroboros
1 565
1 589
2 023
1 522
Throne of Glass
Sherry

Celaena Sardothien odbywała ciężką karę za swoje przewinienia wystarczająco długo, by przyjąć propozycję, z której nie skorzystałby nawet szaleniec: jej dożywotnia niewolnicza praca w kopalni soli nie musi kończyć się dopiero z dniem jej śmierci, jeśli tylko dziewczyna zdecyduje się wziąć udział w turnieju o miano królewskiego zabójcy. To będzie walka na śmierć i życie, ale Celaenie nieobce są tajniki fachu zawodowego mordercy. Jeśli się jej powiedzie, po kilkuletniej służbie na królewskim dworze odzyska wolność. Jeśli nie – zginie z rąk któregoś z przeciwników: złodziei, zabójców i wojowników, najlepszych w całym królestwie. Szanse na pomyślne przejście wszystkich etapów turnieju są niewielkie, ale Celaena nie ma nic do stracenia.

Pod okiem wymagającego dowódcy straży rozpoczyna przygotowania do starcia z najgroźniejszymi osobnikami królestwa. Wkrótce jednak pojawiają się komplikacje: ginie jeden z uczestników turnieju, a niedługo potem podobny los spotyka innego rywala młodej zabójczyni.

Czy Celaena zdoła dowiedzieć się, kto stoi za tajemniczymi zabójstwami? Czasu jest coraz mniej, a dziewczyna musi mieć się na baczności – zabójca może obrać za kolejny cel właśnie ją. Śledztwo doprowadzi do odkryć, których nigdy by się ni niespodziewała.

źródło opisu: Wydawnictwo Uroboros, 2013

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

moni | 2019-10-18

Cóż można powiedzieć o tej powieści? Jak dla mnie rewelacja. Polecam.

Sandrelkay | 2019-10-16

🇬🇧 Well, I just finished reading "A throne of glass" Sarah J. Maas and I absolutely love that. Characters are great. I adore Dorian and Chaol. I also like Nehemia. At first I thought Celaena is annoying, but as long as I been reading she became better. Quotes from TOG are amazing. Maas (as always) give us lots off plot twists and emotions.

🇵🇱 Właśnie skończyłam czytać "Szklany Tron" Sarah J Maas. Jak wiecie kocham twórczość tej autorki i obawiałam się, że historia zabójczyni nie przypadnie mi do gustu. Nie mogłam się bardziej pomylić. Podejrzewam, że czeka mnie niesamowicie długi kac książkowy. Kocham opowieść o Celaenie.
Postaci są świetnie wykreowane. Dorian i Chaol to przyjaciele o całkiem odmiennych charakterach, inaczej też traktują naszą zabójczynię. Mimo to uwielbiam ich obu. Główna bohaterka na początku irytowała mnie swoim zachowaniem, (chociaż było ono zrozumiałe), jednak z czasem bardzo ją polubiłam. Nehemia natomiast przekonała mnie do siebie od samego początku,...

Joanna | 2019-10-07
Przeczytana: 07 października 2019

Książkę tę trudno polubić od pierwszych stron. Przez jedną trzecią książki zastanawiałam się nad tym, dlaczego ma tak dobre oceny na tej stronie. Po przeczytaniu tej lektury już wiem - autorka odkrywa przed nami kolejne karty, jak główna bohaterka Cealena przed nowo poznanymi "wybawcami" z piekła obozu pracy w kopalni soli.. Z chęcią przeczytam kolejne tomy opisujące dalsze losy przepięknej zabójczyni.

Shinsen8 | 2019-10-03
Przeczytana: 03 października 2019

Niesamowita i powikłana fabuła oraz mega wciągające dialogi. Polecam z całego serduszka.

mry | 2019-10-03

Fantastyczna, mroczna i totalnie wciągająca. Każda kolejna część wydaje się lepsza od poprzedniej, intryga coraz bardziej się zagęszcza, a poziom akcji zamiast spadać, to wciąż rośnie i rośnie. MEGA!

Anna | 2019-09-29
Przeczytana: 29 września 2019

Była dokładnie tym czego oczekiwałam - mało ambitną fantasy, która umiliła mi kilka wieczorów. Czego więcej chcieć?

Anna | 2019-09-25
Przeczytana: 25 września 2019

Kolejna książka, która wciągnęła mnie bez opamiętania (wyłączyłam nawet dzwonek w telefonie żeby nikt mnie nie odciągał od niej).
Cealenę z każdą stroną lubię coraz bardziej. Jej historia, przeszłość i przyszłość są wielce zajmujące.
Skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli staje w obliczu oferty dającej jej wolność; ofertę składa jej książę Dorian, syn króla Adarlanu (króla, który pozbawił ją i rodziny i wolności). Jaka to oferta i za jaką cenę..? Kim okaże się Dorian..? kim jest Chaol, Nehemia, Perrington..? Co kryje zamek w Riftholdzie..? Z czym, i z kim przyjdzie się naszej bohaterce zmierzyć..? Ja już wiem ;p i gorąco polecam...

NataliaS | 2019-09-22

Po książkę sięgnęłam przez zupełny przypadek. Czy żałuję? Za nic w świecie. Książka, a w zasadzie cała seria to opowieść na bazie bajki o Kopciuszku w nowej odsłonie. Świat stworzony przez autorkę jest niezwykły. Magia zostaje zniszczona, a każdy kto zostaje oskarżony o jej uprawianie, ginie. Szalenie podoba mi się postać głównej bohaterki, dziewczyny silnej, odważnej, walecznej, wesołej, gadatliwej, cwanej, przebiegłej... Połączenie tych cech składa się na fantastyczną osobowość głównej bohaterki, z którą nie można się nudzić. Cudowna akcja, zaskakująca w najmniej spodziewanych momentach. Serdecznie polecam, już nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po kolejną część.

Morgana | 2019-09-21
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Bardzo podoba mi się pomysł serii "Szklany tron". Opowiada o zabójczyni Celaenie, którą poznajemy w więzieniu. Trafia ona na dwór w Adarlanie, gdzie ma zostać królewską zabójczynią. Musi najpierw wygrać turniej, a zadanie nie jest wcale takie proste. Niebezpieczna, twarda i silna Celaena jest jednak kobietą, w sercu której zaczynają kiełkować uczucia.

Agnieszka | 2019-09-09
Przeczytana: 09 września 2019

Jakoś mnie to nie przekonuje... Dwory mi siedzą w głowie i nie mogę się wczytać. Zabiorę się za drugi tom, bo sobie obiecałam, że przeczytam tę serię, ale nie wiem co z tego wyjdzie bo za dwa dni wychodzi nowy King i rzucam wszystko :P:P