Morderstwo wron

Cykl: INNI (tom 2)
Wydawnictwo: Initium
Murder of Crows
młoda_pisarka

Zdobywszy zaufanie Terra Indigena zamieszkujących Dziedziniec w Lakeside, Meg Corbyn stara się żyć według ich zasad. Jest człowiekiem, więc powinni ją traktować jak zwierzynę, ale jako cassandra sangue posiada dar wieszczenia przyszłości, który czyni ją kimś wyjątkowym. Gdy na ulicach pojawiają się dwa nowe narkotyki, dochodzi do coraz częstszych konfliktów ludzi z Innymi. Ich rezultatem są...

Gdy na ulicach pojawiają się dwa nowe narkotyki, dochodzi do coraz częstszych konfliktów ludzi z Innymi. Ich rezultatem są ofiary po obu stronach, dlatego gdy Meg śni o krwi i czarnych piórach na śniegu, Simon Wilcza Straż – zmiennokształtny przywódca Dziedzińca w Lakeside – zastanawia się, czy jej sen dotyczył przeszłych ataków, czy tych, które dopiero nastąpią.
Meg zaczyna coraz częściej odczuwać potrzebę wieszczenia, a tymczasem Inni i nieliczni ludzie, którzy żyją wśród nich, muszą wspólnie pokonać człowieka usiłującego odebrać im wieszczkę krwi – a także powstrzymać niebezpieczeństwo, które grozi zagładą.

źródło opisu: http://www.initium.pl/zapowiedzi/szczegoly/morderstwo-wron

źródło okładki: http://www.initium.pl/zapowiedzi/szczegoly/morderstwo-wron

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1438

Cassandra sangue znaczy wieszczka

Porywająca historia, świetnie wykreowani - mało tego - zróżnicowani bohaterowie, szybkie tempo wydarzeń i nieprzewidywalne zwroty akcji. Czegóż więcej chcieć od powieści? Pewnie każdy mógłby dodać przynajmniej jeszcze jedną cechę charakteryzującą znakomitą powieść - czy to niepodlegający wątpliwościom talent autora, czy też doskonała kreacja nie tylko bohaterów, ale także świata, odgrywającego w powieści niemałą przecież rolę.

„Morderstwo wron” to godna kontynuacja powieści „Pisane szkarłatem”, która pochłonęła mnie bez reszty. Oj tak, zatopiłam się w świecie Innych, w którym Meg znalazła dla siebie miejsce. Powieść wywarła na mnie oszałamiające wrażenie. Anne Bishop to zdecydowanie jedna z najlepszych pisarek, których powieści miałam okazję czytać. Autorka trzyma świetny poziom i ma niewątpliwie wspaniałe pomysły na fabułę. Dodajmy do tego bez zarzutu wykreowane sylwetki postaci i zaskakujące zwroty akcji, a całość fantastycznie się dopełni.

Bohaterowie Innych doświadczają pewnych zmian. Podoba mi się fakt, że się rozwijają, a wydarzenia poprzedniego dnia sprawiają, że ci gnają do przodu i bez niemalże żadnych zahamowań decydują się na kroki, które mogą wywołać znaczne przemiany w ich charakterze. Simon, Meg, Henry i Tess to postacie, na których głównie skupiłam swoją uwagę. Niektóre z postaci „Morderstwa wron” pozostają bezimienne. To dość istotny, ciekawy element układanki Anne Bishop.

Wszechwiedzący narrator to strzał w dziesiątkę. Dzięki niemu czytelnik wie, co dzieje się wokół najbardziej istotnych wydarzeń z życia bohatera. Śledzenie jego przeżyć jest niezwykle istotne, a poznawanie świata wykreowanego przez Anne Bishop to czysta przyjemność.  Nie dość, że odkrywamy samą Meg i jej obawy i bóle, to poznajemy również zwyczaje panujące na dziedzińcu. To szalenie ciekawa kontynuacja, w której nie brak najlepszych cech pisarstwa tej autorki.

Fani „Innych” z pewnością się nie zawiodą. W „Morderstwie wron” znajdą to, czego szukają – interesującą fabułę, ciekawych bohaterów i zaskakujące zwroty akcji. Dodajmy do tego idealnie dopasowany do klimatu powieści język, a uzyskamy jedną perfekcyjną całość - drugą część serii „Inni”. Gorąco polecam.

Agnieszka Stolarczyk

Beata | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Drugi tom równie dobry jak pierwszy. Zauroczył mnie ten cykl tak inny od dotychczas przeczytanych, zafascynował ten świat, w którym bestie często mają więcej ludzkich uczuć, a w niektórych ludziach bestialstwo nie ma granic... Uczy nas jak ważna jest tolerancja wobec odmienności, zrozumienie i akceptacja innego oraz, że najważniejsza jest chęć współpracy i pomocy. Genialna i magiczna, intrygująca powieść fantasy.

Alex Ritter | 2016-07-24
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wydaje mi się ciut gorsza od poprzedniczki. Głównie chodzi mi o samo zakończenie. Pod tym względem "Pisane szkarłatem" było lepsze. Choć było kilka dobrych scen. Np. gdy Meg wykopała Simona z łóżka. Jednak ich problemy w przyjaźni wcale mnie nie interesowały.
Ciekawy okazał się motyw z narkotykami. Potwierdził moje przeczucia z poprzedniej książki.
"Morderstwo wron" czytało mi się przyjemnie i szybko. Obecnie jestem już prawie w połowie kolejnej części ;)

boziaczek | 2016-08-18
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część cyklu „Inni” autorstwa Anne Bishop trzyma zdecydowanie poziom pierwszej części. „Morderstwo wron” ma bardzo dynamiczną fabułę. Wydarzenia na Dziedzińcu nabierają tempa...poszukiwania Meg – wieszczki krwi zawężają się, a sami mieszkańcy zostają narażeni na niebezpieczeństwo z powodu narkotyku, który ktoś rozprzestrzenia wśród Terra Indigena...
Anne Bishop wykreowała naprawdę fantastyczny świat, w którym wszystko jest na swoim miejscu, każdy detal i element dopracowany. Książkę czyta się świetnie, co na pewno jest również zasługą bohaterów, którzy zapadają głęboko w pamięć. Bardzo podoba mi się ujęcie samej relacja pomiędzy głównymi postaciami: Meg a Simonem Wilcza Straż. Kibicuje im, i to bardzo:)
Zdecydowanie jest to jedna z lepszych książek fantasy, którą dane było mi przeczytać.
Polecam całą serię!

Książkowe_Wyliczanki | 2014-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Świetna okładka, nie sądzicie? Uśmiechała się do mnie od paru już dni i choć w międzyczasie czytałam inną książkę to cały czas miałam wielką chęć po nią sięgnąć. W piątek nie wytrzymałam i zagłębiłam się w dalsze przygody bohaterów. Pewnie gdyby nie plany weekendowe, skończyłabym ją w ciągu jednego dnia. A tak ostatnią stronę przeczytałam w niedzielę. I czuję się źle, bo trzeci tom autorka planuje dopiero na przyszły rok.
Ciężko jest mi pisać o książkach, które bardzo lubię. Nie mam się do czego przyczepić. Bohaterowie są świetni, akcja porywająca a ja tak bardzo wciągam się w historię, ze myślę co będzie dalej.

Lakeside chwilę po wielkiej śnieżycy. Ludzie mają za złe Innym, że ci ich zaatakowali. Tylko nieliczni, jak policjanci z posterunku na Orzechowej, wiedzą, że mogło być o wiele, wiele gorzej. Meg coraz częściej zaczyna mieć przeczucia, mrowienie skóry i chęć, aby sięgnąć po brzytwę. Simon Wilcza Straż jest coraz bardziej zaborczy, choć nie do końca rozumie swoje uczucia....

Miriam Fraser | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Proroctwo, które ocali wiele istnień...
Proroctwo, które rozpocznie wielką tragedie...
I wieszczka dzięki której może zapanować pokój, jak i wojna...

Krew...
Śnieg...
Połamane czarne pióra...
Nadchodzi morderstwo wron.

Drugi tom fenomenalnej serii INNI. Jak dla mnie jest jeszcze lepsza niż część pierwsza.
Rzadko zdarza się, że czytam jakąś książkę do późnej nocy, a właśnie przy tej tak było. Była tak ciekawa, że nie mogłam się od niej oderwać. Jest to po prostu mistrzostwo w fantastyce.
Ponownie autorka tak wykreowała bohaterów, że nie idzie ich ze sobą pomylić. Każdy jest indywidualny i ma specyficzne usposobienie. A muszę tu podkreślić, że postaci jest dużo. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem.

Książkę po prostu czyta sie genialnie. Przez kolejne strony płynie się, nie wiedząc nawet kiedy przeczytało się kolejne stron. Z uśmiechem na twarzy obserwuje się kolejne zmagania Meg z Innymi, ale także z niepokojem śledzi sprawę morderstwa wron i próby odnalezienia pozostałych wieszczek krwi. Zgadzam się z opinią innych czytelników, że ten tom był mroczniejszy, bardziej niepokojący i dający do myślenia. Muszę od razu podkreślić, że bardzo mi się podobało, w jaki sposób autorka podkreśliła możliwe przyczyny zaostrzającego się konfliktu Innych z ludźmi, który wcale nie wynika z wielkich spraw, ale z małych rzeczy, które nie chcę zdradzać.
Książka nadal cieszy oczy, seria zmierza w intrygującym kierunku, ale są ale. Nie do końca podobał mi się taki bardzo dziwny, może nawet Zmierzchowy romans między Meg i Simonem. Lubie tę dwójkę, mają ku sobie, ale autorka mogła w tym tomie dać sygnały, ale jeszcze nie teraz wprowadzać zamęt do życia "miłosnego" tej dwójki. Zawiodłam się...

magda397 | 2014-03-05
Przeczytana: 04 marca 2014

Książka uzależnia jak krew Meg Corbyn. A każde jej cięcie odczułam na własnej skórze.
Czytałam bez wytchnienia, no może z przerwami na herbatę:)

Kasia | 2017-06-07
Na półkach: Przeczytane, Anne Bishop

Świetna! Tym jednym słowem mogę określić tę książkę. Autorka miała bardzo dobry pomysł i jak na razie realizacja jest niemal idealna. Powieść wciąga od pierwszej strony i nawet nie spostrzega się, a już się jest w połowie. Podoba mi się to, że książka jest pisana z punktu widzenia różnych bohaterów, także możemy zobaczyć sposób myślenia ludzi oraz Innych. Uważam, że jest to wielki plus.

Fade | 2015-01-20
Przeczytana: 08 stycznia 2015

„Morderstwo wron” Anne Bishop jest kontynuacją historii Meg Corbyn oraz osób z nią powiązanych.
W tej części cyklu następuje rozwój ruchu Ludzie Przede Wszystkim, narastający konflikt pomiędzy Innymi a ludźmi – czytelnik obserwuje wpływ skutków tego konfliktu na życie Dziedzińca zarządzanego przez Simona Wilczą Straż. Pojawiają się nowe narkotyki – euforka i wilczenie, które w niezwykły sposób działają na Zmiennokształtnych. Jednocześnie Kontroler ścigający swoją własność – Meg Corbyn - podejmuje nowe działania w celu jej odzyskania.
Co jest źródłem nowych narkotyków? Dlaczego nasiliły się ataki ludzi na Wrony? Czy Meg Corbyn coś zagraża w nowym domu, którym jest Dziedziniec?

W tym tomie, Anne Bishop w mniejszym stopniu rozwija opis świata, w którym osadzona jest akcja, a skupia się na wątkach związanych z konkretnymi postaciami, ich historią oraz relacjami. Cała książka jest kontynuacją wątków znanych z pierwszej części, ale wprowadza też nowe – np. Intuitów czy...

Jabuilo | 2016-11-05

Drugi tom niczym się od pierwszego nie różni. Ciąg dalszy światowego, a właściwie kontynentalnego masowego holokaustu ludzi z powodu jednej kobietki, która jest tak dziecinna i niedojrzała, że czasami aż trudno czytać. Ale jak napisałem w opisie pierwszego tomu, w niezrozumiały dla mnie sposób, ta naiwna i częściowo niespójna logicznie książka - wciągnęła mnie. Chyba mój żeński pierwiastek doszedł do głosu, a właściwie to się wydziera...