Throne of Glass

Cykl: Szklany Tron (tom 1)
Wydawnictwo: Bloomsbury USA Children's Books
Throne of Glass
angielski
Zaksiążkowana

The first book in New York Times bestselling author Sarah J. Maas's sweeping fantasy saga - now available in hardcover with a new look to match the series! When magic has gone from the world, and a vicious king rules from his throne of glass, an assassin comes to the castle. She does not come to kill, but to win her freedom. If she can defeat twenty-three killers, thieves, and warriors in a...

When magic has gone from the world, and a vicious king rules from his throne of glass, an assassin comes to the castle. She does not come to kill, but to win her freedom. If she can defeat twenty-three killers, thieves, and warriors in a competition to find the greatest assassin in the land, she will become the king's champion and be released from prison.

Her name is Celaena Sardothien.

The Crown Prince will provoke her. The Captain of the Guard will protect her. And a princess from a foreign land will become the one thing she never thought she'd have again: a friend. But something evil dwells in the castle-and it's there to kill. When her competitors start dying, horribly, one by one, Celaena's fight for freedom becomes a fight for survival, and a desperate quest to root out the source of the evil before it destroys her world.

źródło opisu: http://www.bloomsbury.com/us/throne-of-glass-9781599906959/

źródło okładki: http://www.bloomsbury.com/us/throne-of-glass-9781599906959/

Shimik | 2015-06-07

Książka jest przyjemna w odbiorze:) Czyta się ją szybko i łatwo co niejednokrotnie jest zaletą:) Historia Celaeny zaciekawia czytelnika już od pierwszych stron i jest ją ciężko odłożyć aż do momentu w którym się kończy:) Polecam!

Juanhijuan | 2016-10-27
Przeczytana: 24 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Szklany tron” Sarah J. Maas już od dawna znajdował się na mojej „to read list“, jednak jak wiecie z poprzednich recenzji kobieta oraz główny bohater nie jest moim ulubionym połączeniem. Właśnie ta książka jest idealnym odzwierciedleniem tego co często autorzy robią z damskimi postaciami w powieściach. Zanim zacznę rozpływać się nad pozytywami, gdyż wystawiona przeze mnie ocena sureuję, że powinno być ich wiele, rozwinę swoją myśl dotyczącą kobiecych postaci w literaturze. Autorka przesadnie skupia się na wątku miłosnym i nad rozterkami bohaterki dotyczącymi wyboru swojego partnera. Oczywiście wybór jest ciężki gdyż z jednej strony mamy przystojnego, inteligentnego księcia, a z drugiej walecznego, odważnego kapitana gwardii królewskiej. Niektóre dialogi, opisy konfliktów wewnętrznych bohaterów oraz tragizm niektórych sytuacji przywodzi mi na myśl scenariusz bardzo słabej komedii romantycznej, w której scenarzysta starał się umieścić wszystkie odczucia związane z miłością pomiędzy...

mclena | 2016-05-29
Przeczytana: 27 maja 2016

"Mam mózg po to,aby osądzać i budować opinie."

Liczyłam na szał, wow, cuda... miód maliny, ale wyszło po prostu ok. Tym bardziej po wielkim BOOM na "Szklany Tron" zarówno w Polsce jak i zagranicą i w zasadzie mając w zasięgu wszystkie dostępne egzemplarze czekałam z ich przeczytaniem na chwilę, kiedy będzie się zbliżać polska premiera czwartej części, gdyż bardzo nie lubię czytać fantasy w wersji anglojęzycznej, a sądziłam iż tak dobrze i wysoko rekomendowana seria wręcz nie pozwoli mi spać po nocach.
Nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Na początku kiedy zapoznałam się z Celaeną byłam zaintrygowana. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, lubię dziewczyny w wersji "badass", pewne siebie i zdecydowane, które rządzą fabułą. Tymczasem z biegiem czasu przecierałam oczy ze zdumienia i bardzo szybko zeszłam na ziemię. Ogromnie przeszkadzała mi kobieca strona Celaeny, jej słabość do pięknych strojów, kiedy w pierwszej chwili miałam ją za bohaterkę, która wie po co żyje, której profesja...

kryminalnakuchnia | 2017-01-26
Na półkach: Przeczytane, Serie, Dla dzieci

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mimo, iż nie jestem zbyt wielką fanką książek z gatunku fantasy, to postanowiłam zaryzykować i rozpocząć swą przygodę z Celaeną Sardothien, główną bohaterką powieści Sarah J.Mass.

Niestety po przeczytaniu dziesięciu rozdziałów stwierdziłam definitywnie, że ta książka nie jest stworzona dla mnie.

Historia niby ciekawa, ale jakoś miałam wrażenie, że nie nabierała tempa tak jakbym tego oczekiwała i najnormalniej w świecie mnie znużyła.

Główna bohaterka, choć jest ciągle nazywana zabójczynią, to przez tę parę chwil które z nią spędziłam była raczej naiwną i irytującą nastolatką z problemami rodem z "Ani z Zielonego Wzgórza".

I choć styl pisania autorki mi się podobał to mimo wszystko miałam wrażenie, że "Szklany tron" to powieść raczej dla nastolatek i to zdecydowanie tych przed piętnastym rokiem życia.

Nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie bardziej lubię kryminały :-)

annaroza | 2017-07-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 lipca 2017

I znów książka, którą czyta się od deski do deski. Wartka akcja, sympatyczni bohaterowie, zawiła intryga, przeróżne tajemnice, odrobina magii... Po prostu nie mogłam się oderwać. Choć to taka typowa młodzieżówka. A przy tym oparta na utartych schematach. Motyw bohatera, który w zamian za wolność (życie) otrzymuje niezwykle trudne, wręcz niemożliwe do spełnienia zadanie, przecież był już tyle razy wykorzystany. A turniej, w którym odpadają kolejni uczestnicy, chyba spotyka się jeszcze częściej. I do tego bohaterka rozdarta w uczuciach do dwóch różnych bohaterów... A z tego wszystkiego powstała naprawdę świetna powieść.

Wreszcie skusiłam się na serię, która wywołuje wiele zachwytów. Czy dołączę do grona jej fanów? Po pierwszej części jeszcze nie wiem, ale jestem szczerze zainteresowana, co będzie dalej i co autorka ma jeszcze do zaoferowania.

Historia najsłynniejszej zabójczyni Adarlanu, Celaeny Sardothien, która zostaje oswobodzona przez księcia z więzienia, aby stanąć do walki o tytuł Królewskiej Obrończyni i docelowo odzyskać wolność wciąga, od pierwszych stron czyta się szybko i z zaciekawieniem. Przeszłość głównej bohaterki i może budzić współczucie, sama Celaena też nie jest jakoś specjalnie irytująca, jak to często bywa w książkach tego typu, tylko przyznam, że kiedy patrzyłam na okładkę i wyobrażałam sobie zabójczynię, to panna Sardothien absolutnie nie spełniła moich oczekiwań. Spodziewałam się kogoś bardziej ostrego, przebiegłego, aroganckiego, nie tak ckliwego. Ale zważywszy na roczny pobyt w kopalni, jestem w stanie uwierzyć, że bohaterka mogła zostać w pewien sposób złamana. Dla...

Karol | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Zaczynając moją przygodę z tym cyklem zastanawiałem się głośno czy aby na pewno rozpoczynam czytanie od właściwej pozycji. Teraz już wiem że wybrana przeze mnie kolejność była prawidłowa.

"Szklanego Tronu" można bardzo nie docenić jeśli wcześniej nie sięgnęło się po opowiadania z serii "Zabójczyni". Autorka bez żadnego ostrzeżenia serwuje nam od pierwszych stron historię bardzo bezpośrednio nawiązuje do wcześniejszych historii Celaeny. Nowy czytelnik może poczuć się naprawdę zagubiony, bo momentami naprawdę ciężko zrozumieć główną bohaterkę nie wiedząc niczego o jej przeszłości. Dla mnie każde jej zachowanie miało sens i pasowało do opinii którą można sobie wyrobić czytając wcześniejsze opowiadania.

Historia jest całkiem interesująca, chociaż potrzeba chwili by naprawdę się rozkręciła. Te pierwsze strony były dosyć surowe i można by powiedzieć że również chaotyczne, jakby Pani Mass nie do końca wiedziała jak wprowadzić nas w nową rzeczywistość. Podoba mi się sposób w jaki...

Ireth | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Oh, siedzę przed komputerem i nie mogę się wręcz otrząsnąć po lekturze, przez którą właśnie przebrnęłam. Mowa tu oczywiście o "Szklanym Tronie". Określenie "przeczytałam" nie oddaje w pełni tego co zrobiłam z tą książką, ja ją po prostu połknęłam, pożarłam i pochłonęłam! Dawno nie zatapiałam się w tak interesującej fabule. Aż nie wiem od czego zacząć...
Dobrze, może w takim razie przybliżę Wam powody dla których po nią sięgnęłam :)
Otóż natknęłam się na nią po raz pierwszy w Internecie, kiedy to szukałam czegoś co zajęłoby mi nadchodzące chłodne wieczorki. Zupełnie przypadkiem więc na forum znalazłam ów tytuł i zpragnęłam się z nią zapoznać. Zapoznanie się to spowodowało, że już tego samego popołudnia spędziłam nieprzespaną noc wraz z książką... oczywiście swój wkład miała w tym również intrygująca szata graficzna... okładka potrafi naprawdę przyciągnąć czytelnika, a skutki tego, nienasycone wojują mi właśnie w myślach. Chyba popadłam nawet w tak zwanego "kaca...

lacerta | 2015-06-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Sięgając po "Szklany tron" sądziłam, że dostanę coś nowego, świeżego i zaskakującego. Niestety książka niczym mnie nie zaskoczyła, a podczas całej lektury towarzyszyło mi silne uczucie, że gdzieś już to czytałam.

Cały świat stworzony przez autorkę wydaje się być misz-maszem starożytności i czasów bardziej współczesnych. W pewnych momentach ciężko było to ogarnąć.
Sądziłam, że Celaena, będzie ciekawa i zupełnie inna niż najczęściej przedstawiane bohaterki. Niestety, pomimo tego, że jest zabójczynią autorka zrobiła z niej kolejną zbyt rozlazłą bohaterkę, która zdecydowanie za często się rumieni. Co spotyka równie często pozostałych bohaterów. Książę Dorian także jest postacią płaską i nijaką. Jedynie Chaol, nie wiedzieć czemu, skradł moje serce.
Książka jako całość była nijaka, wiele w niej sprzeczności i nielogiczności.

Ostatecznie "Szklany tron" bardziej mnie wkurzył niż zaczarował. Wynudziłam się niesamowicie przy tej opowieści i nie mogłam doczekać się chwili gdy ją...

boziaczek | 2014-06-13

Cóż za wspaniała bohaterka:) Celaena to wyszkolona zabójczyni, która walczy w turnieju o zdobycie funkcji Obrończyni Króla, co pozwoli jej na odzyskanie upragnionej wolności. Skazana została bowiem na niewolniczą pracę w kopalni za swoje uczynki.
Sarah J. Mass napisała świetną przygodową książkę z elementami fantasy, które trzyma w napięciu czytelnika już od pierwszej strony. Nie ma tutaj miejsca na dłużyzny, zbędne opisy, a sami bohaterowie są bardzo plastyczni, ze swoimi wadami i zaletami. Główna bohaterka, to niezwykle twarda, silna i inteligentna dziewczyna, która wzbudza sympatię. Muszę przyznać, że od początku kibicowałam jej w zmaganiach o tytuł. Sama fabuła też bardzo mnie wciągnęła, ale nie będę się tu nad nią rozwodzić - musicie sami przeczytać.
Zdecydowanie polecam! A ja zabieram się do drugiej części:)