Przy Ogariowa 6

Tłumaczenie: Alicja Żukowska
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Ogareva, 6
ZSRR, milicja w ZSRR

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy Ogariowa 6 z różnych miast Związku Radzieckiego - Mińska, Leningradu, Swierdłowska - nadeszły wiadomości o tajemniczej śmierci mężczyzn, którzy przyjechali z prowincji, aby kupić samochód. W tym samym czasie wpłynął meldunek, że niejaki Keszaława, który usiłował zgwałcić znaną aktorkę, zostawił w jej pokoju w moskiewskim hotelu granaty. Obie te sprawy, powierzone do rozwikłania energicznemu pułkownikowi Kostience, są dla autora pretekstem do ukazania trudnej i niebezpiecznej pracy milicji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie