Samozwańczy Neron

Wydawnictwo: Czytelnik
Der Falsche Nero
historyczna
allison

Historia sobowtóra Nerona i ludzi, którzy wynieśli go do rangi rzekomo wciąż żyjącego cesarza.

źródło opisu: opis własny

Ciekawa powieść o półlegendarnej postaci mistrza garncarskiego będącego sobowtórem Nerona.
Po śmierci cesarza staje się on narzędziem w rękach sprytnego senatora Warro, który postanawia wmówić Rzymianom, że ich władca wcale nie zginął. Umiejętnie manipulując opinią publiczną i "swoim" Neronem, Warro cierpliwie i skutecznie dąży do celu na wschodnich terenach należących do Rzymu. Jego polityka jest pozbawiona skrupułów - intrygant poświęca nawet swoją córkę, by sięgnąć po władzę. Szybko okazuje się jednak, że podstawiony cesarz tak bardzo wczuwa się w rolę, iż staje się niebezpieczny dla ludzi, którzy go wynieśli na szczyt...

Książka ta to nie tylko historia wykorzystanego człowieka, który staje się ofiarą własnych i cudzych ambicji . To także powieść o żądzy władzy, o sile manipulacji i odwiecznej walce dobra ze złem. Tematy te, często podejmowane przez Feuchtwangera w jego książkach, czynią z "Samozwańczego Nerona" powieść uniwersalną i ponadczasową.

Minusem jest archaiczna...

Ren D | 2014-08-11