Włoskie przygody Polaków wiek XVI-XVIII

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Olsko_Ulrich

W moim pierwotnym zamiarze książka ta miała stać się antologią diariuszy i pamiętników, których autorami byli Polacy wyjeżdżający do Włoch w ciągu czterech wieków zakończonych datą 1863 r. Jednakże zarówno trudności badawcze, jak i wydawnicze zmusiły mnie do zmiany tych planów. W ostatecznym wyniku powstał niniejszy tom szkiców opartych na listach i pamiętnikach, pisanych (na gorąco, dzień po...

W ostatecznym wyniku powstał niniejszy tom szkiców opartych na listach i pamiętnikach, pisanych (na gorąco, dzień po dniu lub też już po powrocie do kraju) w okresie od końca XVI wieku do początku XIX w. Szkice te jednak starałem się w możliwie największym stopniu nasycić oryginalnymi relacjami, tak by czytelnik mógł patrzeć na Italię oczyma polskich peregrynantów sprzed 300-400 lat.

źródło opisu: książka

źródło okładki: google