Staropolska miłość z dawnych listów i pamiętników

Alojzy Sajkowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie historia
Wydawnictwo Poznańskie
radziwiłł polska XVI XVII XVIII sajkowski miłość
historia
radziwiłł polska XVI XVII XVIII sajkowski miłość

Ciekawa książka ukazująca nam pewne aspekty życia w dawnej Polsce poprzez pryzmat listów i pamiętników. Dla zainteresowanych historią oraz obyczajami staropolskimi pozycja godna polecenia.

Książka opisuje życie za kulisami historii, to czego nie pokazuje nam się w szkole - opisuje uczucia, procedury małżeńskie i ich wpływ na wielkie wydarzenia historii, pośredni lub bezpośredni. Język ciężki, jest to książka naukowa, więc każdy wie czego się spodziewać.
Mnie zachwyciła.

• Historia