Młody bogaty rentier

Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
poradniki

„Młody bogaty rentier’‘ to historia o tym, jak Robert Kiyosaki i jego żona Kim zaczęli od zera i w niespełna dziesięć lat stali się rentierami, osiągając finansową niezależność...

Tomasz Krajewski | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Do tej książki trzeba mieć odpowiednie podejście. Jeśli szukasz poradnika w co i jak inwestować, wskazówek, czy porad prawnych - nie jest ona dla Ciebie. Przenoszenie 1:1 mechanizmów, które sprawdzały się w innej epoce (lata 90te XX wieku) na zupełnie innym rynku (USA) byłoby dużym błędem. Jeszcze większym błędem byłoby odczytanie książki jako zachęty do lewarowania kredytami na rynku nieruchomości. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie kredyty to marża banku + mocno zaniżony WIBOR.
Za to od strony psychologicznej - bardzo dobra. Mocno motywująca. Zmuszająca do wielu refleksji. Do rewizji swojego podejścia do wielu kwestii. Taka książka, która zmienia. Wpływa na ciąg dalszy życia. Mocno rekomenduję, ale trzeba czytać z dużą dozą krytycyzmu.

Proszek | 2014-08-03
Przeczytana: 2014 rok

Jest to książka bardziej motywująca do działania, ułatwia nastawienie się na cel, niż praktyczny poradnik o tym, jak osiągnąć wolność finansową. Autor dużo filozofuje, często w mojej opinii robi to po prostu słabo. Po pierwsze realia naszej bankowości i naszego rynku nieruchomości są zupełnie inne niż te opisane w książce. Polecam, ale nie namawiam. Na początku przygody z tematyka nieruchomości nadaje się, ze względu na motywującą treść :) bardziej do gustu przypadł mi jednak Sławek Muturi.

Drażni mnie, ze autor próbuje przez całą książkę sprzedać nam grę za 400 zł.

Pozycja głównie zmieniająca kontekst, ale też zawierająca sporo informacji technicznych. Niestety trochę kłująca w oczy jest reklama pozostałych produktów Roberta, zawarta w treści. Mimo wszystko polecam.

Gharas | 2011-07-07
Przeczytana: 05 stycznia 2011

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce być bogaty

Drwal | 2014-12-22
Na półkach: Pieniądze, Przeczytane

Książka przeczytana, wnioski wyciągnięte. Pytanie brzmi, czy zrobiłeś Czytelniku coś poza odłożeniem tej książki na półkę? :)

Mateusz W | 2016-10-31
Przeczytana: 2009 rok