Robert Toru Kiyosaki Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
Instytut Praktycznej Edukacji
biznes, finanse
2013-10-11

Przesłanie książki Roberta Kiyosakiego jest szczytne: warto edukować swoje dzieci w zakresie finansów, pokazywać im inne, alternatywne ścieżki kariery i bogacenia się, a pierwszymi i najlepszymi nauczycielami winni być w tym zakresie rodzice.

Podręcznik to za duże słowo w stosunku do tej książki, ale pozwala dostrzec problem braku edukacji finansowej w szkołach oraz...

Zdecydowanie polecam osobom, które chcą poznać podstawy edukacji finansowej. Główną zaletą owej pozycji jest fakt, iż napisana została w sposób przystępny dla każdego. Wszystkie pojęcia są uproszczone, wytłumaczone w sposób "kawa na ławę". Polecam :)

Autor chwali się, że dwukrotnie oblał angielski, ponieważ jego nauczyciel nie akceptował tego, co pisał. Moim zdaniem były to noty całkowicie zasłużone. Już dawno nie czytałam tak źle napisanej książki. Znaczną jej część stanowią powtórzenia i odwołania do tych samych faktów i liczb. Po pewnym czasie jest to nużące, chyba że czytelnik cierpi na potężną sklerozę. Należy...

Mimo wszystko książkę uważam za średnią. Mimo, że jestem fanem największej książki autora (Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec), mimo, że po lekturze książki "Dlaczego piątkowi.." zamierzam zamówić "Kwadrant przepływu pieniędzy", omawianą przeze mnie ksiązkę muszę uznać za średnią.

Może problem polega na tym, że to książka adresowana do rodziców, a ja jestem "dużym...

Bardzo fajna, aczkolwiek w porównaniu do poprzednich książek autora, lekko się zawiodłam. Mógłby podać trochę więcej konkretów, zamiast w kółko powtarzać: "W tej książce dowiesz się...", "... ale o tym w następnych rozdziałach". Jest trochę lania wody, ale mimo to dowiedziałam się z tej książki dość sporo, mimo że nie były to rzeczy, których się spodziewałam i...

Wspaniała książka Roberta! To lektura obowiązkowa na dzisiejsze czasy!

• Biznes
  • Chcę w prezencie
  • Ekonomia
  • Rozwój
  • Poradniki
więcej mniej

Robert Toru Kiyosaki Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami Zobacz więcej