Jak zostałem milionerem, czyli dlaczego jedni mają, a drudzy nie mogą związać końca z końcem

biznes, finanse

(...) Bez względu na to, czy mieszkałem w Polsce, w Argentynie, w Stanach Zjednoczonych czy w Meksyku, miałem zawsze to, na co zasłużyłem. Dobrze wiem, że sytuacja materialna większości ludzi jest li tylko rezultatem włożonej przez nich pracy, wysiłku i rozsądku.

Przemysław Zyra | 2015-04-21
Na półkach: Polecam, 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Czy dzięki tej książce stanę się milionerem? Na pewno nie (a przynajmniej nie od razu). Ale czy warto ją przeczytać? Na pewno tak!

Pan Jan Fijor opisuje w książce swoją drogę do sukcesu. I nie jest to droga usłana różami. Na drodze było wiele potknięć, wiele pomyłem. Ale nie było poddawania się.

W ciekawy i często humorystyczny sposób opowiada autor swoja historię, którą chce się czytać. Wnioskami, do których dochodził długo dzieli się autor z czytelnikiem. I choć nie wszystko przyjmuje się na wiarę, to w część sugestii czy myśli nie sposób nie uwierzyć. Z pewnością nie jest to poradnik jak dojść do miliona. Jest jednak wiele rad dotyczących postrzegania świata i swojego życia. I z pewnością są to cenne rady. Warto czytać!

Patrycja | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Połowa książki to opis życia p. Fijora. Podejrzewając, że dalsza część będzie dokładnie taka sama, zaczęło się to, czego zawsze obawiam się najbardziej: przewracanie kartek ze znudzeniem, bez czytania. Natomiast od połowy... cóż za miłe zaskoczenie! Zaczęły się mądre porady, multum przykładów z własnego życia, mała lekcja ekonomii oraz przede wszystkim garść motywacji, pozytywnego myślenia i nauki wiary w siebie. Rewelacja. To na pewno nie była ostatnia książka Jana Fijora, którą przeczytałam. :)

Krystian P | 2013-07-21

Bardzo fajna książka, chyba styl pisania podobny do Cejrowskiego. Czyli humor, opis wydarzeń i refleksje...
To nie jest durny poradnik ;)

Felzmann | 2013-05-24
Przeczytana: 24 maja 2013

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, a to z tego względu, że jestem słuchaczem audycji Pana Janka i wiem, że mógłby napisać obszerniejszą i ciekawszą książkę. Tutaj skupił się tylko na swoich perypetiach biznesowych, i to też nie wszystkich. Czuję niedosyt. Ale w sumie książka dobra, zawierająca wiele rozsądnych treści.

Łukasz Lelonek | 2015-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Ludzie widząc człowieka bogatego najczęściej widzą tylko efekt.

Nie widzą drogi jaką doszedł do stanu obecnego, jego ciężkiej pracy, uporu, poświęcenia, wielu porażek (wręcz bankructw).
Wynika to z ludzkiej zazdrości (co samo w sobie jest pozytywnym motorem ludzkiego rozwoju samodoskonalenia) podsycanym przez media i etatystyczne państwo nadając temu wymiar wręcz szczucia i podburzania.

Ludzie, którym się wiedzie gorzej, padają ofiarą manipulacji, która ma na celu zdobyć ich poparcie, w zamian za co dostają rozgrzeszenie ze swojego pecha, lenistwa czy niegospodarności i absurdalnie, przy tym, zwalając winę swojej niedoli na ludzi mających się lepiej.

Ta książka w sposób niezwykle wciągający opisuje drogę pana Fijora do wolności i własności.
Polecam.

sinnerinc | 2016-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Fajna pozycja o podejściu do pieniedzy, pracy, "opieki państwa", itp. Przeplatana wieloma historiami z życia autora, często bardzo ciekawymi. Inna niż książki o amerykańskich milionerach. Inna niż wszelkie pozycje "wystarczy myśleć że jesteś bogaty, to będziesz bogaty". Mimo, że większość historii tak naprawdę dotyczy USA.

Jak dla mnie to naprawdę fajna pozycja, którą zdecydowanie warto przeczytać.

zetens | 2014-11-04
Przeczytana: 30 października 2014

Naprawde fajna historia kolesia który wydobył się z polskiej biedy, umiał kombinować, nie poddawał się po porażkach i był gotowy podjąć wysokie ryzyko. Szybko się czyta. Polecam

sharifa | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Pomijając szemraną przeszłość autora (twierdzi, że nie współpracował z SB, a jednak wg teczek zgodził się na współpracę) i jego sprytny, choć na moje oko mający niewiele wspólnego z etyką dziennikarską, sposób promocji swojego pisma w Stanach (na łamach książki pochwalił się, jak zdobył zaufanie Violetty Villas, upił ją, a potem wyciągnął od niej informacje na temat jej dopiero co zakończonego związku, które opublikował później w formie wywiadu, oczywiście podbijając tą sensacją serca czytelników), dałam książce sześć gwiazdek. Warto przeczytać końcową część, która zawiera całkiem przydatne rady dotyczące biznesu. Życiorys też jest całkiem ciekawy, ale epizod z Villas, nawet mimo tego że niespecjalnie ją lubiłam, jakoś mnie zniechęcił do autora.
PS: Gdyby ktoś chciał, to mogę pożyczyć:)

kurekq | 2013-01-15

Świetna książka w której Jan Fijor, oprócz przytaczania zabawnych i arcyciekawych anegdotek ze swojego życia, podaje praktyczną wiedzę na temat związany ze spekulacją na rynku nieruchomości (przede wszystkim domów, mieszkań i ziemi). Dobrze napisana. Lektura obowiązkowa dla wszystkich suchaczy audycji "Jan Fijor zaprasza" w radio Kontestacja, ale także dla ludzi, którzy szukają dobrych okazji inwestycyjnych, bowiem JF zdradza co według niego jest aktualnie najlepszą opcją inwestycyjną, szczególnie dla Polaków. <br />
<br />
Polecam.

cuban | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Pierwsza część trochę chaotyczna, może niepotrzebnie tak długa. Druga część w temacie (czyli "porady" jak zostać milionerem), ale też dużo refleksji, z którymi nie koniecznie można się zgadzać. Generalnie książka pożyteczna i warta przeczytania.