Biznes po prostu

978-83-62304-11-0
biznes
biznes, finanse
Sylwek

„Biznes po prostu” jest znakomitą lekturą zarówno dla tych, którzy chcą sprawdzić się w biznesie, jak i tych, którzy już prowadzą małe firmy i szukają pomysłu na ich rozwinięcie. Adresowana jest również do przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces i starają się utrzymać pozycję lidera. Książka jest wyjątkową pozycją na naszym rynku. Napisana przez autora, który równie przekonująco mówi o...

Książka jest wyjątkową pozycją na naszym rynku. Napisana przez autora, który równie przekonująco mówi o skromnych początkach swojej kariery biznesowej, jak i o doświadczeniach kierowania jedną z największych, prywatnych grup kapitałowych w Polsce. Czytając odnosi się wrażenie, że nie ma tam refleksji czy porad, które nie wynikałyby z jego własnych, nie zawsze pozytywnych doświadczeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio EMKA, 2011

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=422

Predict | 2013-02-02
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

Sporo praktycznych porad z polskiego rynku, sporo osobistych przemyśleń i przykładów. Cenne historie sukcesów polskich biznesmenów. Dużo podstawowych informacji i zarządzaniu firmą (ale większość dla początkujących). Doświadczeni biznesmeni znajdą tu pewnie kilka smaczków i cennych przemyśleń, ale ogólnie książka dla początkujących.

Damian | 2013-05-31
Przeczytana: 04 lipca 2012

Wybitny praktyk krok po kroku przedstawia jak prosty może być biznes. Leszek Czarnecki opisuje historię, która doprowadziła go do niebywałego sukcesu. W książce znajdziemy wiele ciekawych wskazówek, które mogą nas uchronić przed niepowodzeniem w biznesie.

Sebastian | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Leszek Czarnecki to ciekawa postać. W swojej książce zawarł wiele mądrości dla ludzi, którzy są ambitni i chcieli by coś w życiu osiągnąć.
Autor opisuje swoje życie, pisze, że człowiek popełnia w życiu wiele błędów, jednak ważne jest by wyciągać z nich lekcje i nie popełniać ich ponownie.
Każdy przedsiębiorca powinien bacznie obserwować rzeczywistość jaka jest na rynku, analizować wszystkie przypadki i przeprowadzać kalkulacje, czy to
co chce zrobić jest korzystne dla ludzi i dla niego samego.
W ostatnim 18 rozdziale podoba mi się to, że autor opisał pokrótce życiorys biznesmenów działających na polskim rynku. To jest taki obraz jak
ludzie dochodzili od podstaw do swoich postawionych celów. To jest przykład, że jeśli ktoś ma pasję to zajdzie naprawdę daleko. Ważne jest by nie poddawać się i próbować, ponieważ ten kto próbuje to najprawdopodobniej mu się uda a ten kto nie próbuje to na pewno mu się nie uda.

sinnerinc | 2015-05-11
Przeczytana: 04 maja 2015

Przyznam, że szukałem tej książki przez dłuższy czas po promocjach, później jeszcze chwilę poleżała na półce... ale ta książka jest warta zdecydowanie pełnej ceny. Może dla "rekinów biznesu" nic ciekawego tam nie będzie, jednak dla kogoś kto miał z tym co najwyżej drobną styczność to książka jest świetna. Leszek Czarnecki opisuje wszystkie etapy, od pomysłu przez finansowanie po rozwój biznesu i sprzedaż firmy. Zdecydowanie widać ogromne doświadczenie, nawet jeśli z wszystkim się nie zgadzam (lub niekoniecznie chcę), to nie sposób nie przyznać, że wszystko jest spójne i ma ręce i nogi, a całość jest napisana jasno i prosto.

W tej chwili już czeka półce "Bizes po prostu. Kolejny krok"...

Kamil | 2014-09-04
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Poprawnie napisany poradnik dla osób planujących rozpocząć działalność godpodarczą. Autor porusza kilka kwestii technicznych (biznesplan, kilka terminów itp.) ale głównie stara się przygotować mentalnie przyszłego przedsiębiorcę. Motywuje przedstawiając swoje historie i potknięcia ale również poświęca cały rozdział na streszczenie dwudziestu najciekawszych, wg Pana Czarneckiego, biznesowych sukcesów.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Dobra książka. Pomogła mi podjąć decyzję o nie zostaniu biznesmenem.

Tomasz | 2014-07-28
Przeczytana: 2014 rok

Książka mająca być zarówno biografią - jednego z największych biznesmenów w Polsce, jak również poradnikiem dla początkujących przedsiębiorców, choć napisana rzeczowo i poprawnie nie sprawdza się w żadnej z tych ról. Jest garstką zabawnych anegdot związanych z tworzeniem biznesu przez wybranych znanych polskich przedsiębiorców; pochwałą przedsiębiorczości jako pewnej wartości, stanu ducha. Jednak zawiera bardzo podstawowe zagadnienia z całą pewnością nie wystarczające by wystartować choćby z małym biznesem. Sam autor nie ukrywa że rozpoczynał w całkiem innych warunkach, a teraz jest o wiele trudniej....

lillithu | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Biorąc się za czytanie tej książki, spodziewałam się biznesowego poradnika jakich wiele na rynku- co i jak robić żeby działalność śmigała, co z formą organizacyjną i płaceniem podatków, skąd co się bierze w firmie i tak dalej, generalnie nic odkrywczego. A tutaj- miła niespodzianka, nie dość że autor wprost mówi że nie będzie nikomu niczego doradzał, to jednocześnie przedstawia biznesową historię na przykładzie swoim i kolegów czy to z branży czy spoza niej. Pokazuje przy tym najlepsze praktyki i biznesowe zachowania, kładąc nacisk na kreatywność, pewność siebie, umiejętność szukania luk i szans tam gdzie inni ich nie dostrzegają a przede wszystkim- optymistyczne podejście oraz najlepszy sposób na zdobywanie doświadczeń jakim jest "własnoręczne" popełniane błędy. Super książka, nauczyła mnie dużo więcej niż 5 lat studiów :) POLECAM!

Monte-Cristo | 2019-01-15
Przeczytana: 14 listopada 2018

Biznes po prostu to praktyczny przewodnik po świecie biznesu osadzony w polskich realiach.
Książka zawiera wiele przykładów i rad z doświadczenia autora. Moim zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy. Być może rekiny biznesu nie znajdą tutaj nic odkrywczego, ale przypomną sobie może dlaczego to robią i jak to robią. Ci zaś, którzy zaczynają przygodę ze swoją działalnością gospodarczą znajdą tutaj niezbędne narzędzia od pomysłu przez pasję do realizacji i finansowania biznesu.
Biznes po prostu jest też zbiorem praktyk, które mają uchronić nas przed popełnianiem rażących błędów. Książka opisuje jak kalkulować ryzyko, jak radzić sobie ze stresem.
Dzieło to motywuje i inspiruje. Polecam je każdemu, kto chce założyć własny biznes oraz już działającym przedsiębiorcom. Znakomita pozycja!

Kornel | 2014-02-17
Przeczytana: 20 maja 2013

Bardzo przydatna lektura zarówno dla ludzi pragnących prowadzić własny biznes jak i dla przedsiębiorców. Autor przekazuje wiele ciekawych treści (Cechy przyszłego przedsiębiorcy, jak założyć własny biznes, czy wiedza ze studiów jest potrzebna w biznesie, budowanie biznesplanu, zawiera sporo informacji dla małych i średnich przedsiębiorców odnośnie zarządzania personelem, zarządzanie kryzysem, stresem) włącznie z "success story" czyli 20 sukcesów gospodarczych w Polsce w latach 1990-2010.