Bogać się, kiedy śpisz

Okładka książki Bogać się, kiedy śpisz Ben Sweetland
Okładka książki Bogać się, kiedy śpisz
Ben Sweetland Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Złote Myśli
1970-01-01

Nie wiem czy traktować jako przeczytane, bo udało mi się dotrwać do 70 strony by stwierdzić ponad wątpliwość że autor pociska kit na miarę tego od "Potęgi podświadomości". Jest to ten typ literatury, który z nieudaczników bez predyspozycji ma w zamiarze zrobić ludzi sukcesu, ba - milionerów, a to za sprawą frazesów szafowanych na lewo i prawo. Pisana językiem klas wczesnoszkolnych powoli zagłebia nas w tajniki działania podświadomości, która ta, właściwie przez nas stymulowana uczyni maszyny bezwzględnie nakierowane na sukces. Wtedy życie zacznie układać się jak z płatka. Metaforyczne przykłady jakimi posługuje się autor pozwalają mi sądzić, że targetem są ludzie średnio inteligentni, bo sam fakt ich użycia świadczy o wątpliwej jakości merytorycznej tej pozycji. Poszedłem za ciosem po książce Nosiadka (notabene tego samego wydawnictwa) wybierając podobną tematykę, ale po prostu tego się nie spodziewałem. Książka dla naiwnych, aczkolwiek może komuś pomoże. Wierzę w techniki neurolingwistyczne, ale tę książkę akurat odradzam.

Motywująca książka. Dużo wartościowych informacji, które można wprowadzić w życie. Warto przeczytać bądź przesłuchać więcej niż raz

Bogać się kiedy śpisz to książka, którą przez kilka lat zajmowała pierwsze miejsce na liście najlepszych przeczytanych książek. W moje ręce trafiła przypadkowo. Początkowo myślałem, że to książka o biznesie, który ma przynosić dochody w trakcie naszego snu. Po pierwszych przeczytanych kartkach okazało się, że ta książka odmieni moje życie. Byłem nią tak zachwycony, że przez cały okres czytania tej książki czułem przyjemne łaskotanie w brzuchu. Nigdy wcześniej i nigdy później żadna książka nie wywołała u mnie takich emocji 🙂
Książka porusza temat podświadomości. Udowadnia, że nasz stan emocjonalny, duchowy i zdrowotny uzależniony jest od naszych myśli. W szybkim skrócie: książka zachęca do pozytywnego myślenia i odrzucania negatywnych myśli. Porusza temat walki m.in. z martwieniem się, przeżywaniem pracy, zawiścią, lenistwem i daje rozwiązania pokonania tych słabości.
Ta książka jest tak obfita w wiedzę, że zabrakło by czasu, aby o niej opowiedzieć. Przeczytaj te książkę, a przekonasz się, że będzie ona Twoim przewodnikiem na wiele lat i zajmie szczególne miejsce wśród Twoich książek.
Moja ocena 10/10
www.ksiazkimotywacyjne.pl

Podstawy, podstawy i jeszcze raz podstawy. Tym niemniej wartościowa pozycja.

Podstawy, podstawy i jeszcze raz podstawy. Tym niemniej wartościowa pozycja.

Gdy natknąłem się na wydawnictwo Złote Myśli, jednymi z pierwszych ebooków jakie tam zauważyłem były dwie publikacje motywacyjne Nikodema Marszałka, czyli „Motywacja bez granic” oraz „Odrodzenie Feniksa” (swoją drogą świetne książki, dają do myślenia i dają motywacyjnego kopa),a także publikacja Bena Sweetland, właśnie „Bogać się kiedy śpisz”. Nie ma co ukrywać, tytuł dość prowokujący i niestandardowy, bo przecież 95% ludzi uważa to za niemożliwe… a pozostałe 5% z tej możliwości korzysta. Sam autor omawia tytuł dopiero w połowie drugiej części książki, a jednocześnie zachęca do kontynuowania lektury. Kilka lat temu uczestnicząc w konferencji Show Me Don’t Tell Me, której partnerem było m.in. Wydawnictwo Złote Myśli, natknąłem się na drukowaną wersję książki i niedługo później była w moich rękach.

O książce

Jak sam autor wspomina w dalszej części książki, motywem przewodnim jest prezentacja, a jednocześnie zachęcenie do pozytywnego myślenia. Generalnie 95% społeczeństwa to ludzie myślący negatywnie, negatywnie nastawieni do świata, to rząd jest zły, podatki za wysokie, ja wszystko robię dobrze, to nie moja wina – brzmi znajomo? 😉 W pierwszych częściach książki autor omawia dość szczegółowo książkę i motyw przewodni, jest też nieco o korzyściach spokojnego snu, a także porady jak o taki sen zadbać. W dalszych rozdziałach jest bardziej psychologicznie – poznawanie samego siebie, swojej psychiki i przekonań, przy czym autor proponuje na końcu rozdziałów aby je powtórzyć. Jest to świetnym rozwiązaniem, ponieważ często gęsto czytając część książki na sekundę coś nas rozproszy i ciach – nic nie pamiętamy i nie rozumiemy z przeczytanego przed momentem akapitu. Przez książkę przewija się też sporo ćwiczeń, o których wykonanie warto zadbać, ponieważ pomogą nam uświadomić kwestie omawiane dalej w książce, jak np. to czy myślimy częściej pozytywnie czy negatywnie.

W dalszych rozdziałach możemy natknąć się także na ciekawe techniki i triki psychologiczne, których głównym celem jest przekonanie, że myślenie pozytywne jest lepsze niż negatywne zarówno na tytułowe bogacenie się jak i na inne aspekty, tj. np. zdrowie. Jeśli myślimy pozytywnie, potwierdzone jest naukowo, że nie chorujemy tak często, z kolei jeśli jesteśmy na kogoś źli to szkodzimy tylko sobie. 😉

Moim zdaniem

Książka jest napisana bardzo prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, dobrze widoczny tekst, duże litery i odpowiednie interlinie sprawiają, że czyta się ją bardzo przyjemnie. W tłumaczeniu można natknąć się na kilka drobnych literówek co prawda, ale nie są to literówki zmieniające cały kontekst zdania czy rozdziału, więc śmiało mogę to wybaczyć. 🙂

Podsumowanie

Co do samej książki to myślę, że okaże się wartościowa dla każdego czytelnika – zarówno dla osób, które są negatywnie nastawione do świata jak i tych pozytywnych – też znajdą dla siebie coś interesującego. 🙂
Na mnie osobiście książka po pierwszym przeczytaniu wywarła tak duże, pozytywne wrażenie, że mimo przeczytania jej 3 krotnie, chętnie wracam do niektórych akapitów aby odświeżyć sobie wiedzę. 🙂

Pełna wersja recenzji: http://bit.ly/BD-bogac-sie-recenzja

Kolejna książka o mocy podświadomości ale tym razem nie tylko. Autor zapoznaje nas także z umysłem nieświadomym i umysłem twórczym.
Sam tytuł wydawać się może trochę wątpliwy, jednak w trakcie czytania wszystko układa się w sensowną całość. Chodzi przede wszystkim o nasze nastawienie jakie mamy zasypiając i jakie mamy budząc się.
Autor daje dobre rady jak przezwyciężać złe nastawienia i jak za pomocą dobrych, pozytywnych myśli nastawić się na spokojny, przynoszący efekty sen i jak najlepiej rozpoczynać dzień. Aspekt związany ze snem to jednak tylko niewielki fragment całości. Autor rozprawia się także z błędnymi przekonaniami wpajanymi nam przez bliskich od czasów dzieciństwa, brakiem pewności siebie a także z problemem różnych dolegliwości i chorób. Polecam miłośnikom takich tematów.

Autor daje dobre rady jak przezwyciężać...

Pierwsza książka, która kiedykolwiek przeczytałem o rozwoju osobistym, pierwszy zakupiony ebrok i jedyna, która po latach kupiłem w reedycji z audiobookiem, aby do niej wracać.

Książka ta jest cudowna dla każdego - czytałem ja jako można powiedzieć małolat, ale z wielu rad korzystam do dziś - daje niesamowitego kopa do działania i szybko się ją czyta.

Polecam do jej czytania przygotować trzykolorowe zakreslacze (dla rzeczy waznych, inspirujacych i do wprowadzenja) i zaznaczyć sobie ważniejsze fragmenty :)

Polecam do jej...

Ksiażka na długo zostanie mi w pamięci. Zapewne też przez sam tytuł. Czyta się ją szybko.

W sumie lanie wody. Szkoda czasu.

W sumie lanie wody. Szkoda czasu.

O potedze podswiadomosci czytalam juz w wielu ksiazkach i szczerze powiem ze bardzo mnie ten temat fascynuje. Wierze w moc podswiadomosci, ona jest jak dysk twardy kompytera, nic nigdy w niej nie ginie. Musimy tylko nauczyc sie z niej korzystac, a przy tym pozytywne myslenie to podstawa. Warto ksiazke czytac po woli i analizowac doglebnie to, co autor nam chce przekazac. Moim zdaniem to bardzo dobra ksiazka- ulubiony cytat '' Jestres Tym Kim myslisz ze Jestes ,,

Polecam wszystkim chcacym sie zminic na lepsze, ktorzy wierza ze moga osiagnac wszystko z pomoca tworczego umyslu ktorego tak rzadko uzywamy na co dzien. Jedyny warunek nauczyc sie ja obslugiwac, tak aby nam sluzyla. Swiadomosc jest panem a podswiadomosc sluga....

Przeczytaj a sam/a sie przekonasz co chcesz dalej z ta wiedza zrobic :)

• Rozwój osobisty
  • Biznes