Until the Sun Falls from the Sky

Cykl: The Three (tom 1)
Wydawnictwo: Smashwords
angielski
Paulina

Leah Buchanan’s family has been in service to vampires for five centuries. Even so, Leah wants nothing to do with her family’s legacy. But when she’s summoned to her Selection by the Vampire Dominion, under familial pressure, she has no choice but to go. Lucien has been living under the strict edicts of the Vampire Dominion for centuries but he’s tired of these ancient laws stripping away...

Lucien has been living under the strict edicts of the Vampire Dominion for centuries but he’s tired of these ancient laws stripping away everything that is the essence of the vampire.

So he’s taking it back.

And this is because Lucien has been watching and waiting for decades for Leah to become available for a Selection and he will not be limited with what he can do with her. He will have her, all of her.

Therefore, Lucien is going to tame Leah, even if he gets hunted and killed for doing it.

What neither Leah nor Lucien expects is the strong bond that will form between them, connecting them on unprecedented levels for mortals or immortals. And what will grow between them means they will challenge their ways of life and their union will begin The Prophesies which makes them one of three couples who will save humanity… or die in the effort.

źródło opisu: http://www.smashwords.com

źródło okładki: http://www.smashwords.com

Lewitująca | 2018-11-26

Seria zostaje w pamięci na długo po przeczytaniu. Mamy tutaj przestawiony świat paranormalny w przededniu zmian. Te zmiany zwiastują trzy kolejne pary. Każda z nich ma rolę do spełnienia. Pary są dość nietypowe, bo każdy z osób należy do innego gatunku i wszyscy muszą siebie zaakceptować. Jednak jak to zrobić w świecie gdzie istnieją uprzedzenia? Gdzie silni stoją na uprzywilejowanych pozycjach? Gdzie świat paranormalny jest ukryty? Polecam

katala | 2018-08-08
Przeczytana: 26 maja 2015

Tak tytułem wstępu czy ja wyglądam na kogoś kto może spokojnie czytać o wampirze (choć ogólnie nie mam nic przeciwko nim), który swoją Spożywczą Panienkę nazywa zwierzaczkiem? Czy mogę czytać o tak porąbanym świecie, w którym niespełna 40-letnią kobietę ubiera się w selekcję i na dodatek stara się jej wmówić, że to dla jej dobra, poważania jej rodziny, kultywacji rodzinnej tradycji. O, matko. A potem ten męski obiekt seksualnych westchnień i pożądliwych spojrzeń wszelakiej płci i maści, dostaje napadu głodu, a ona ma się godzić na bycie posiłkiem i obiektem rozładowania napięcia seksualnego.
Ale od początku.
Zniewolenie.
To jest rzecz, której nie jestem w stanie przeżyć, ani w życiu codziennym, ani w literaturze, ani w filmie czy innej rzeczywistości. Odmówienie komuś prawa do własnego zdania, narzucanie mu innego, a jeszcze dodatkowo przekonywanie go, że to dla jego dobra, nie mieści się w kategorii akceptowalnych przeze mnie rzeczy. Oburza mnie to, zniesmacza, sprawia, że...

Anulka870 | 2018-04-21

Bardzo dobra książka z ciekawym podejsciem do wampiryzmu i jego koegzystencji ze swiatem ludzkim , troche mnie wkurzalo , że wszyscy wszystko wiedzieli oprocz Leah ale i tak byl to mile spedzony czas. Polecam!

Kasia_o2 | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka o wampirach które uwielbiam ale całkiem inna niż te dotychczas czytałam. Lucien wspaniały wampir, bo jakże inaczej ale za Leah, dojrzała kobieta bo z 40stką na karku, nie licealistka jak to zazwyczaj, chociaż chwilami tak się wręcz zachowywała. Pyskata, nie dała sobie w kaszę dmuchać, ale też delikatna i krucha i jak widać nieodwzajemniona miłość mogła ją zabić. Naszczęście Avery widział co się między nimi działo ( kurcze musiał być baaardzo stary skoro spisał proroctwa) i zareagował w odpowiednim czasie. Lucien pozwalając Leah odejść popełniłby straszny błąd, choć jak powiedział miłość jest bezgraniczna i dla szczęścia ukochanej puścisz ją wolno a nie zamkniesz w klatce. A ich przysięga wieczności- wspaniała. Cosmo i Stephani są rozbrajający w pozytywnym znaczeniu. Za to denerwowały mnie Buchanianki, widziały zmieniony kontrakt i na siłe wysłały ją a później ignorowały , wiem że im kazał Lucien ale też mam dzieci i kontaktu z nimi nikt nie może mi zabronić, przecież Leah...

Joaśka | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 lutego 2017

Świat Wampirów zdecydowanie nie jest światem, w którym z chęcią do tej pory przebywałam...
Napisać nawet mogłabym, że go jak dotąd skutecznie omijałam...jak dotąd 😊

Sposób w jaki ten świat został opisany w tej książce, sprawił, iż z dziką wręcz rozkoszą, zapragnęłam być tą, którą by się mógł karmić...dopóki słońce nie spadnie z nieba.

Niesamowicie, smaczna książka :)
To była prawdziwa uczta.

Do zaczytania 😙

Kate | 2017-01-27

Przez pierwsze 50% książki nienawidziłam Luciena, to całe "oswajanie" wkurzało mnie, jego zachowanie, po prostu arogancki dupek + zupełnie inne przedstawienie wampirów niż to co powszechnie jest znane zdecydowanie nie przypadło mi do gustu i nagle od drugiej połowy wszystko się zmieniło, czułam jakby to co było wydarzało się w innej książce i zaczęłam czytać coś nowego. Zdecydowanie ta druga połowa mi się bardziej podobała, nawet troszkę polubiłam Luciena. Wcześniej miałam moment, że chciałam przerwać czytanie ale się zmusiłam i dobrze zrobiłam bo to była naprawdę spora zmiana.
Leah jak dla mnie to ciężki przypadek, chwilami się ją lubi a chwilami aż kręci głową z politowaniem, strasznie zmienna w humorze ale z drugiej strony mając takiego wampira ja bym wylądowała w wariatkowie od natłoku myśli.

Lubię Kristen Ashley, piszę na prawdę ciekawie i zdecydowanie nie żałuje sobie stron. Biorę się za kolejną część, tym razem o wilkołaku :)

Beata | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Romans paranormal, ale świat nieśmiertelnych wykreowany wielce oryginalnie. Dzięki tej świeżości pomysłów, książkę czyta się przyjemnie. Akcja ogólnie ciekawie poprowadzona, a główni bohaterowie obdarzeni barwnymi, silnymi charakterami. Wszystko w zgodzie z regułami gatunku:)

Frizzka | 2015-09-15
Przeczytana: 14 września 2015

Choć już minęły czasy gdy czytałam z ogromną chęcią książki o wampirach to ta rozbudziła mój apetyt na nowo :)
Lucian odegrał tu kluczową rolę. Jego postać nadawała tej książce pewną dozę tajemniczości. To właśnie jego postać zachęcała mnie do czytania dalszych stron.

Leah niekiedy denerwowała mnie swoją butnością i samowolką ale właśnie to przecież kręciło Luciana :)

Jedna z lepszych książek o wampirach jaką czytałam. Nadnaturalni są tu dobrze wykreowani. Nie przerysowani.
Powiem tak, czytając ją nie ma się wrażenia jak ze "Zmierzchu" :D

Levi95 | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Jest to pierwsza od dawna książka z kategorii fantasy, którą przeczytałam i choć liczyłam na porywającą lekturę, spotkałam się z jedynie z dość ciekawą i przyjemną powieścią, aczkolwiek nie zachwycającą. Autorka wpadła na dość oryginalny pomysł, przynajmniej na tyle na ile jest to możliwe, szczególnie biorąc pod uwagę obecną modę, w której powstaje aż nadto powieści dotyczących wampirów.
Lektura opowiada historię czterdziestolatki Leah – zwykłej śmiertelniczki, która zostaje zmuszona do nawiązania pewnej relacji z Lucienem – potężnym wampirem. Ma stać się dla niego konkubiną, kobietą na której ma się on pożywiać. Jednak ich związek z czasem staje się dużo bardziej skomplikowany, wychodzą na jaw różne tajemnice, a inne dopiero powstają.
Książkę czytało się dość szybko, choć uważam, że wiele różnych, dość długich opisów było zbędnych. Bardzo denerwująca była dla mnie także świadomość wieku bohaterki, która rzekomo miała 40 lat, a w rzeczywistości zachowywała się jak zwykła...

Meggie95 | 2014-12-11
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Troszkę monotematyczne, ale dobry happy end nigdy nie jest zły. :)