Until the Sun Falls from the Sky

Cykl: The Three (tom 1)
Wydawnictwo: Smashwords
angielski
Paulina

Leah Buchanan’s family has been in service to vampires for five centuries. Even so, Leah wants nothing to do with her family’s legacy. But when she’s summoned to her Selection by the Vampire Dominion, under familial pressure, she has no choice but to go. Lucien has been living under the strict edicts of the Vampire Dominion for centuries but he’s tired of these ancient laws stripping away...

Lucien has been living under the strict edicts of the Vampire Dominion for centuries but he’s tired of these ancient laws stripping away everything that is the essence of the vampire.

So he’s taking it back.

And this is because Lucien has been watching and waiting for decades for Leah to become available for a Selection and he will not be limited with what he can do with her. He will have her, all of her.

Therefore, Lucien is going to tame Leah, even if he gets hunted and killed for doing it.

What neither Leah nor Lucien expects is the strong bond that will form between them, connecting them on unprecedented levels for mortals or immortals. And what will grow between them means they will challenge their ways of life and their union will begin The Prophesies which makes them one of three couples who will save humanity… or die in the effort.

źródło opisu: http://www.smashwords.com

źródło okładki: http://www.smashwords.com

Beata | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Romans paranormal, ale świat nieśmiertelnych wykreowany wielce oryginalnie. Dzięki tej świeżości pomysłów, książkę czyta się przyjemnie. Akcja ogólnie ciekawie poprowadzona, a główni bohaterowie obdarzeni barwnymi, silnymi charakterami. Wszystko w zgodzie z regułami gatunku:)

Minnalloushe | 2013-12-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, ♥♥♥, 2013
Przeczytana: 29 listopada 2013

"Dopóki słońce nie spadnie z nieba"

To zdanie sprawiło, że zakochałam się w tej książce do szaleństwa.

Książka o wampirach, kolejna w gigantycznym wyborze tego typu literatury, ale pierwszy raz trafiłam na propozycje, której główną bohaterką jest 40-latka. Mimo, że ślubowała, że do dziewięćdziesiątki będzie zachowywać się jak nastolatka fajnie "spotkać się" z dojrzałą kobietą zamiast 16-latką.

W tej książce wampiry nie polują, mają swoje konkubiny, lecz muszą przestrzegać praw a przede wszystkim:
NIE TWORZYĆ ZWIĄZKÓW Z KONKUBINAMI!
Jak można było się spodziewać Leah i Lucien (główni bohaterowie) łamią tą zasadę, choć Leah przypadkiem.

Bardzo zraziła mnie sprawa z oswajaniem. Dla "niewtajemniczonych" - jest to proces, podczas którego wampir uzależnia od siebie konkubinę tak, by bezgranicznie mu ufała. Może w tym przypadku doprowadziło to do tak ukochanego przeze mnie zdania - a raczej przysięgi - ale mimo to nie spodobał mi się ten wątek. Ale z drugiej strony dodał dramaturgii...

Kasik | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Cudowna!! nie mogłam długo się na nią zdecydować a jak już się przemogłam to zaparła mi dech!! Kapitalny pomysł, bardzo dobrze napisany!! Od pierwszych stron wiedziałam że wpadłam po uszy, a im dalej tym bardziej mnie zachwycała. Książka jest niepowtarzalna, świeża, nietuzinkowa i bardzo emocjonująca. Pokochałam głównych bohaterów a autorka tak mnie zaciekawiła dalszą historią że nie mogę doczekać się kolejnego tomu - bez wątpienia historia Trzech należy do moich ulubionych - gorąco polecam!

maggnolia | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

"...Dopóki słońce nie spadnie z nieba..."
Można by więcej nic nie pisać o tej książce. Jest magiczna i porywająca, historia Potężnego Wampira Luciena i Leah kobiety upartej,zawziętej i otwierającej serce na wszystko co dostaje od Niego, a On prawie to traci przez wieczyste zapisy i mroczne przeszłości. Polecam wszystkim miłośnikom wampirów :)

rinos | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 19 marca 2014

Historia Leah i Luciena. Ona jest człowiekiem, on wampirem.

ONA pochodzi z rodziny o wiekowej tradycji, w której kobiety były konkubinami dla wampirów, tj. służyły swą krwią. Seks z konkubiną był zakazany. Dlaczego? - dowiecie się z książki. Poza tym Leah jest trochę szalona, posiada silną osobowość i jest uparta.

ON to przystojny, władczy, bardzo silny, o niezwykłych zdolnościach wampir. Jego umiejętności są wyjątkowe, nie posiada ich żaden osobnik z jego gatunku.

I wreszcie spotykają się. On ją wybiera jako swoją konkubinę (zresztą oznaczył ją 20 lat temu). Udają się do pokoju w celu podpisania kontraktu. Ona go czyta i mówi: "nigdy w życiu".
Co dalej... Przeczytajcie, bo warto. Szczerze polecam.

Masumi11 | 2013-08-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Moje
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Co tu dużo mówić kocham Wampiry i Zmiennych. I to jest własnie kolejna pozycja która trafi na półkę z tymi ulubionymi.
Rewelacyjnie opisany świat wampirów - tego jednego wybitnego Luciana i zgoła inny odmienny - nas śmiertelnych kobiet - konkubin - w tym jej Leah.
On jest potężnym wampirem Lucianem ona kobietą z przesądzonym losem i przyszłością, ma zostać jego konkubina. Kobietą, o którą będzie dbał i od której będzie się pożywiał. On czekał na nią dwadzieścia lat , ona ma to gdzieś i nie chce być tym kim być powinna. Trudna droga... Dwa ciężkie charaktery... Związek wykraczający poza prawo wampirów, związek za który obydwoje mogą zapłacić życiem.
I słowa przysięgi której ja nigdy nie zapomnę a która Wam wiele powie:
"...Dopóki słońce nie spadnie z nieba..."

asia20100 | 2013-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Książka zawiera zupełnie inny obraz świata wampirów i innego rodzaju nieśmiertelnych niż te z którymi dotychczas się spotkałam. Opisany świat jest bardzo oryginalny i niesamowity! :) Historia Luciena i Leah jest zaskakująca i wciągająca chociaż momentami długie opisy trochę mnie męczyły...

Levi95 | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Jest to pierwsza od dawna książka z kategorii fantasy, którą przeczytałam i choć liczyłam na porywającą lekturę, spotkałam się z jedynie z dość ciekawą i przyjemną powieścią, aczkolwiek nie zachwycającą. Autorka wpadła na dość oryginalny pomysł, przynajmniej na tyle na ile jest to możliwe, szczególnie biorąc pod uwagę obecną modę, w której powstaje aż nadto powieści dotyczących wampirów.
Lektura opowiada historię czterdziestolatki Leah – zwykłej śmiertelniczki, która zostaje zmuszona do nawiązania pewnej relacji z Lucienem – potężnym wampirem. Ma stać się dla niego konkubiną, kobietą na której ma się on pożywiać. Jednak ich związek z czasem staje się dużo bardziej skomplikowany, wychodzą na jaw różne tajemnice, a inne dopiero powstają.
Książkę czytało się dość szybko, choć uważam, że wiele różnych, dość długich opisów było zbędnych. Bardzo denerwująca była dla mnie także świadomość wieku bohaterki, która rzekomo miała 40 lat, a w rzeczywistości zachowywała się jak zwykła...

Kinga | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Po książkę sięgałam dosyć niechętnie - nie mój klimat (wampiry i te inne stwory:-) ). Jednak już po przeczytaniu kilku stron wiedziałam, że wpadłam całkowicie. Historia Luciena - wampira, który znajduje swoją wybrankę - Leah i wtedy tak naprawdę robi się wesoło. Leah ma poczucie humoru i jest bardzo " wyszczekana ", Lucien przyzwyczajony jest do tego, że jego konkubiny ( tym właśnie staje się Leah)są mu zawsze posłuszne( przy wymianie zdań między tą dwójką uśmiałam się do łez).
Dziś skończyłam czytać i od razu zabieram się do czytania drugiej części o przygodach wilkołaka Calluma i jego wybranki Sonji.

Polecam każdemu nawet jeśli normalnie nie czytacie tego typu książek. Warto zaryzykować :-)

ignis | 2014-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2014

Będzie krytycznie:
Główna bohaterka Leah w ogóle nie wzbudziła mojej sympatii wręcz z każdą kolejną stroną czułam do niej coraz większą niechęć. Z początku nie był podany jej wiek, wywnioskowałam że ma maksymalnie 17-19 lat na pewno nie więcej, skąd ten wniosek? Zmienność nastrojów, wybuchowość, histeryczne odzywki, jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że to !! czterdziestoletnia kobieta.
Leah przez połowę książki podkreślała jak bardzo nienawidzi Luciena wampira który sprawił jej ból, naginał jej wole i zniewolił, lecz jej zachowanie zupełnie o tym przeczyło, wystarczyło jedno jego dotknięcie czy uśmiech a zaczynała zachowywać się jak kotka w rui, delikatnie mówiąc dziwkarskie i całkowicie żeniące.
To wszystko sprawiło że doszłam do wniosku iż główna bohaterka nie jest do końca zdrowa na umyśle lub jej wiek rozwoju zatrzymał się na etapie wyjątkowo głupiutkiej nastolatki.

Śmiesznym faktem jest to, że cała jej rodzina służy wampirom a ona nie ma podstawowej wiedzy o...