Dzieje erotyzmu tom 5. Eros niebiański i wszeteczny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje erotyzmu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prospekt-Atelier
83-916538-0-3
erotyzm, Grecja
Majka

1. Rozwój cywilizacji greckiej. Dążenia i ideały wolnych obywateli Kreta – praźródło cywilizacji egejskiej Kultura mykeńska Epoka homerycka Rządy tyranów Okres klasyczny Kultura helleńska Niezależna gmina obywateli, metojkowie i niewolnicy Definicje szczęścia Postawa hedonistyczna 2. Życie małżeńskie W niewoli domowego ogniska Swoboda dziewcząt spartańskich Dwunastoletnie żony ...

1. Rozwój cywilizacji greckiej. Dążenia i ideały wolnych obywateli

2. Życie małżeńskie

W niewoli domowego ogniska Swoboda dziewcząt spartańskich Dwunastoletnie żony Ceremonie ślubne Uczty i pieśni weselne Noc tajemnicy Znaczenie męskiego potomka Kary za cudzołóstwo Zaspokajanie potrzeb erotycznych mężczyzn Stosunek do sztucznych poronień Dyskryminacja kobiet

3. Miłość do chłopców i przyjaźń mężczyzn

Platoński ideał miłości Argumenty za i przeciw stosunkom homoseksualnym Przywary niewiast Miłośnicy i oblubieńcy Przykład Sokratesa Święty zastęp kochanków Chłopięca prostytucja Pederastia królów, wodzów i filozofów

4. Konkubiny i hetery

Królewskie konkubiny Domy publiczne Solona Rodzaje prostytutek Najsławniejsze hetery Aspazja i Perykles Wymagająca i kapryśna Lais Boska Fryne Kochanki nienasyconego Harpalosa

5. Miłosne opętanie i wyrafinowane rozkosze spółkowania

Rozprawy o sztuce kochania Miłosna choroba Erogenne piersi i biodra Gra miłosna kochanków Preferowane pozycje Usuwanie owłosienia łonowego Przebieg aktu płciowego według Hipokratesa Korzyści i szkody spółkowania

6. Samozaspokajanie i miłość lesbijska

Publiczna masturbacja Diogenesa Zastępcza przyjemność chłopców i mężczyzn Sztuczne penisy Safona, jej lesbijskie uczennice i następczynie Jak kochały się trybady

7. Zboczenia seksualne

Transwestytyzm religijny Przypadki ekshibicjonizmu Miłość do posągów Samookaleczenia i chłosty Stosunek ze świętym bykiem Nekrofilie ze zwłokami pięknych kobiet

8. Interpretacje snów erotycznych, przesądy i środki miłosne

Dobre znaki stosunków zgodnych z prawem Złe wróżby stosunków kazirodczych Pozycja naturalna Ohyda erotyzmu oralnego Sposoby zapewnienia płodności Falliczne amulety Czarodziejskie napoje i zaklęcia Środki na wzmożenie erekcji i impotencję

9. Mity i kulty erotyczne

Okrucieństwo pierwszych bogów Miłostki Zeusa Uległa i opiekuńcza Hera Perypetie erotyczne Apolla Kochankowie Afrodyty Świątynie bogini miłości Ukarana ciekawość Psyche Miejsca kultu Erosa Anteros – mściciel miłości Zemsta Dionizosa Dionizyjskie misteria i procesje Bóstwa ityfalliczne Mit Demeter i Persefony Noce wtajemniczenia w Eleusis

10. Poezja sprzyjająca miłości

Orfeusz i Eurydyka Wątki erotyczne u Homera i Hezjoda Wyższość miłości do chłopców Uczucia lesbijek Namiętne epigramy i zmysłowe sielanki Dworscy poeci cesarza Justyniana

11. Konflikty moralne i miłosne namiętności w tragedii attyckiej

Motywy seksualne w trylogiach Ajschylosa Zbrodnie z miłości u Sofoklesa Występne namiętności w tragediach Eurypidesa

12. Komediowe sprośności

Dionizyjska rubaszność w komediach ateńskich Priapejska “Lizystrata” Kpiny z równouprawnienia w miłości Komiczna funkcja scenicznych sprośności Nieprzyzwoite pantomimy Perypetie zakochanych w komediach Menandra

13. Miłość w pismach filozofów i w prozie

Rozbieżności filozofów w poglądach na życie seksualne i miłość Idealizm Platona Apoteoza małżeństwa Ksenofonta Dociekania Arystotelesa Rozmowy i listy heter Romansowe przygody prześladowanych kochanków Naiwna miłość Dafnisa i Chloe

14. Sztuka tańca

Skąpo odziane tancerki Korowody dziewcząt i chłopców Nieprzyzwoite tańce religijne Erotyczne tańce na ucztach i weselach Kunszt tancerzy

15. Orgiastyczna erotyka ceramiczna. Posągowe piękno nagości

Frywolne sceny na wazach Satyry ze sztywnymi penisami Seks zbiorowy na misie Posągi Apollina Doskonałe proporcje Polikleta Uczłowieczone piękno nagich młodzieńców Afrodyta z Knidos i jej następczynie Ekstaza tańczących menad Spółkujące pary na lichtarzach

źródło opisu: http://czytam.pl/k,kul_4976,Dzieje-erotyzmu-tom-5....(?)

źródło okładki: http://czytam.pl/k,kul_4976,Dzieje-erotyzmu-tom-5....»