Zgłosuj na książki roku 2017

Dzieje erotyzmu tom 4. Rozwiane kwiaty wiśni

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje erotyzmu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prospekt-Atelier
83-906250-1-6
erotyzm, Japonia
Majka

1. Zarys historyczny 3600 wysp stworzonych przez bogów Walki feudalnych rodów i księstw Okrutny i czuły łupieżca Hideyoshi Dobre rządy shogunów Tokugawów Modernizacja gospodarki 2. Społeczeństwo zhierarchizowane Ograniczona władza cesarzy Mieszkańcy chmur Dziesięć rang uprzywilejowanych Wszechwładni shogunowie Kodeks honorowy samurajów Artyzm rzemieślników Chłopi, kupcy,...

1. Zarys historyczny

2. Społeczeństwo zhierarchizowane

Ograniczona władza cesarzy Mieszkańcy chmur Dziesięć rang uprzywilejowanych Wszechwładni shogunowie Kodeks honorowy samurajów Artyzm rzemieślników Chłopi, kupcy, niewolnicy i pariasi

3. Wierzenia i przesądy

Dawne i współczesne kulty falliczne Specyfika japońskiego buddyzmu Ludowe bóstwa miłości Gorszące życie mnichów Niepowodzenia misyjne jezuitów i franciszkanów Rola przesądów i wróżb w życiu codziennym

4. Życie rodzinne

Absolutna władza ojca Znaczenie wykształconych kobiet w życiu dworskim Domowe rządy żon samurajów Wiejskie małżeństwa na próbę Żony i konkubiny Nocne spotkania narzeczonych i wymiana listów Ślub i wesele Swoboda erotyczna na cesarskich dworach Nagość w kąpieli

5. Dzielnice miłości

Yoshiwara – miasto rozkoszy Boscy opiekunowie służebnic miłości Szczególna funkcja herbaciarni Wybór nocnej towarzyszki Orszak kurtyzany Podział pracy w burdelu Rekrutacja narybku Kategorie prostytutek Początki edukacji uczennic-paziów Nowicjat u boku kurtyzany Uroczyste wprowadzenie piętnastolatki do zawodu Hokani i gejsze Miłosny ceremoniał

6. Poezja, proza i teatr w służbie erotyki

Dziesięć tysięcy liści poetyckich Opowieść o uwodzicielu Genji Dzienniki intymne dworskich dam Umoralniające historie miłosne Nieszczęśliwe miłości samurajów Zwierciadło życia mieszkanek dzielnic rozkoszy Zdobycze lubieżnika Yonoske Upadek nienasyconej kurtyzany Pochwała miłości do chłopców Dyby za niemoralne powieści Erotyka w teatrach no i kabuki

7. Malarski obraz przemijającego świata

Drzeworyty i kompozycje rodzajowe na parawanach Grafiki erotyczne Moronobu Piękne kurtyzany Sugimury Lesbijskie igraszki pulchnych nagusek Orgie na Wyspie Kobiet Komiksowe ilustracje erotycznych powieści Obsceniczne fantasmagorie Shunsho, Utagawy i Utamaro

źródło opisu: http://czytam.pl/k,kul_4975,Dzieje-erotyzmu-tom-4....(?)

źródło okładki: http://czytam.pl/k,kul_4975,Dzieje-erotyzmu-tom-4....»