Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa

Wydawnictwo: Akasha
poradniki

Książka przekonuje, że można poprawić wzrok i - co ważniejsze - uczy, jak to osiągnąć.Opisana tu metoda jest alternatywą dla wszystkich osób, które nie chcą lub z różnych powodów nie mogą nosić okularów czy szkieł kontaktowych. Autor daje różne propozycje wykorzystania zasad prawidłowego patrzenia. Rozwija tezę, że większość wad wzroku można zlikwidować poprzez stworzenie odpowiednich warunków funkcjonowania oczu.

tomjan | 2016-04-24
Przeczytana: kwiecień 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dość dokładnie opisująca przyczyny powstawania wad wzroku. Zaprezentowane są ćwiczenia, które wpływają na mięśnie skośne wokół oka, odpowiedzialne za jego kształt, a co za tym idzie prawidłową ostrość widzenia. Oprócz wiedzy naukowej, przedstawiane są wyniki badań na pacjentach. Napięte lub rozluźnione mięśnie skośne wokół oka w dużej mierze są objawem stanu psychicznego pacjenta. Szczególnie jest to widoczne u dzieci, które zaczynając szkołę mają w większości prawidłowy wzrok. Jednak w nowym środowisku pojawiają się problemy, stres, itp., które powodują, że ilość dzieci z wadami wzroku (kończących szkołę średnią) wzrasta do prawie 50%, a nawet więcej (lata 20-te).

Książka była napisana w 1919 r., przez co autor nie mógł uwzględnić wpływu komputerów i telefonów na oczy. 8/10 za inne podejście do leczenia wad wzroku niż przypisanie okularów.

Zak | 2016-08-30
BlackMoon | 2016-07-09