Honor i Ojczyzna - Bohaterskie czyny Polaków w czasie II wojny światowej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia XX Wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kluszczyński
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Marzenka2012

II wojna światowa to konflikt apokaliptyczny. Dziesiątki milionów żołnierzy, miliony ofiar, bezmiar zbrodni i heroizmu. Przerzucając kartki podręczników, czytamy o armiach, frontach, okupowanych terytoriach, martyrologii i nadziei będącej udziałem milionów. Jednak łatwo popaść w ton „statystyczny”, zapominając, że historię tworzą ludzie. I właśnie o tych ludziach, trybikach II wojny światowej, jest ta książka. Poświęcono ją bohaterom, których w globalnej skali światowego konfliktu czasem trudno dostrzec, m.in. obrońcom Westerplatte, Poczty Polskiej w Gdańsku, żołnierzom walczącym w bitwie o Anglię, pod Monte Cassino, pod Tobrukiem, pod Arnhem.

źródło opisu: http://www.kluszczynski.com.pl/u_more.php3?b=121&id=1359411577250383

źródło okładki: http://www.kluszczynski.com.pl/u_more.php3?b=121&id=1359411577250383

Matias Szostak | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015