Spadochroniarze Hitlera : niemieccy spadochroniarze w akcji 1939-1945

Hitler's sky warriors : German paratroopers in action 1939-1945
978-83-7512-590-0
historia
fck

Kompletne omówienie operacji z udziałem jednostek powietrznodesantowych III Rzeszy. Pełny opis uzbrojenia, umundurowania oraz sprzętu używanego przez niemieckich spadochroniarzy. Ponad 250 unikalnych fotografii.

Getos | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Książka "Spadochroniarze Hitlera" pokazuje całą historię niemieckich spadochroniarzy od pierwszych kroków jakie stawiał pułk "General Goring", przez historię dywizji Studenta 7. Fliegerdivision, a następnie kolejno tworzone dywizje strzelców spadochronowych. Książka ukazuje nam tych młodych żołnierzy w takich starciach jak: zdobycie potężnych umocnień fortu Eben Emael w Belgi w 1940 roku przez grupę Witziga, osławiony desant na Kretę okupiony ogromnymi stratami, walki w charakterze piechoty w Rosji, czy też w Afryce (w tym niesamowity wyczyn Brygady Ramcke, która przez kilkaset kilometrów wycofywała się przez pustynię po klęsce pod El-Alamein). Poznajemy również ciężkie walki we Włoszech, w tym bitwę pod Monte Cassino, która nie tylko dla nas Polaków jest ważna, ale także w historii niemieckich wojsk spadochronowych jest przykładem męstwa i waleczności tej formacji. Autor kończy opis działań bojowych walkami w Normandii (zacięte bitwy o żywopłoty, o Carentan, Brest czy Caen) i w...

Striełok66 | 2016-02-21
Piołun | 2013-03-11