The Dark Highlander

Okładka książki The Dark Highlander Karen Marie Moning
Okładka książki The Dark Highlander
Karen Marie Moning Wydawnictwo: Dell Cykl: Highlander (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Highlander (tom 5)
Dell
2002-01-01
2002-01-01
Karen Marie Moning romans szkoci

Musiałam odpocząć od tej serii, aby przetrwać "rzyganie tęczą" i seksem. Wyszło mi to na dobre, bo książka spodobała mi się. Nie jest to literatura górnych lotów i wiele od niej nie oczekiwałam, ale jako zapełniacz czasu spełniła doskonale swoją rolę.

Niestety trochę słabsza od czwartej części, za mało dialogów ale jak już były to na prawdę świetne! Tak czy siak podobało mi się, zwłaszcza końcówka!
Dageus boski <wachluje się>, Chloe świetna, kolejna babka która nie potrafi się powstrzymać i zagląda tam gdzie nie trzeba :D

Polecam :)

Polecam :)

No i poczułam się rozczarowana, od wcześniejszych książek nie mogłam się oderwać, a tą męczyłam. Lubię książki z gatunku "kto się czubi, ten się kocha", a tutaj tego nie było. Bohaterka była nie wyraźna, bohater za bardzo mroczny, za męski, ogólnie za bardzo. . Chemia między bohaterami była wyczuwalna na początku, a potem były tylko polecania i rozkazy. Brakowało mi humoru i dialogów, ciągle były monologi wewnętrzne nad sensem świata. Żeby nie przynudzać, nie tego oczekiwałam.

W mojej opinii najsłabsza cześć tej serii wiec ocena obniżona. autorka dostała znowu napadu i przeprowadziła trepanacje czaszki głównych bohaterów niszcząc jakikolwiek nastrój opowieści. Dajcie spokój - skoro piesze się serie paranormal romance to chyba nie trzeba wplatać doktoratu z psychologii? Gdybym chciała czytać coś głębokiego i mądrego sięgnęłabym po prawdziwą powieść... Ale nie trace nadziei, kolejna cześć ma być o moim Rudym.

tłumaczenie

tłumaczenie

1997

Dageus złamał zasadę nr 1 jego druidzkiego dziedzictwa; NIE użyjesz kamieni dla swojej osobistej korzyści. Gdy Drustan umiera w pożarze, Dageus używa kamieni by cofnąć się w czasie i uratować swojego brata, a robiąc to, ściąga na siebie karę, goszczenia w swoim ciele trzynastu złych druidów. Teraz trzynastu złych druidów nakłania go do czynienia zła i tylko czysta siła jego woli nie pozwala im przejąć jego ciała. Dageus poszukuje sposobu na pozbycie się druidów. Nie wie, że istnieje tajemne stowarzyszenie, czekające na wypełnienie się przepowiedni. Czekają teraz na przemianę Dageusa w czyste zło tak, żeby mogli rządzić światem.

Chloe kocha wszystko, co stare, a jej prawdziwą pasją są szkockie artefakty, więc, gdy dostaje polecenie, zabrania starego tekstu do, jak sądzi, nadętego, bogatego gościa, który pewnie zniszczy ten tekst, jest wkurwiona. Gdy dociera do apartamentu Dageusa, w którym nikogo nie ma,
I znajduje WSZĘDZIE celtyckie artefakty, myśli, że umarła i poszła do nieba. Szperając, znajduje kilka tekstów, które niedawno zostały skradzione, chce wezwać policję. Wracający niespodziewanie Drustan wie, że widziała teksty i wie, że są skradzione, nie ma wyboru, poza zatrzymaniem jej do czasu skończenia badań. Chloe wbrew sobie angażuje się w tłumaczenie antycznych tekstów, po prostu nie może się oprzeć. Więc, gdy Dageus prosi ją, żeby pojechała z nim do Szkocji, zgadza się. Zanim zdążą wyjechać, Chloe zostaje zaatakowana…

• 2015
  • Romans Historyczny