Mała rzecz, a grzeszy

Wydawnictwo: Literatura
fraszki, limeryki, aforyzmy, satyra, humor
zaczytAnia

"Mała rzecz, a grzeszy" - ten frywolny tytuł książki niesie ze sobą równie frywolne treści, ale przecież nie tylko. Książka mogłaby zostać także opatrzona tytułem: "Małość ludzka jest wielka". To drugi aforyzm autora. No bo trzeci byłby na tytuł nazbyt długi: "Ciasne poglądy niezależne są od szerokości geograficznej". Albo: "Zwierzała mi się pewna idealistka: niegdyś mymi ideałami były wiara, nadzieja i miłość. Dziś została mi miłość na wiarę bez nadziei na małżeństwo...". Albo... Nie, nie możemy przecież na tylnej stronie okładki wydrukować całej książki, bo wtedy Czytelnik nie zajrzałby już do środka. A środek jest smakowity. To plon ponad czterdziestoletniej twórczości fraszkopisarskiej i aforystycznej Tadeusza Gicgiera, dopełniony bardzo dowcipnymi limerykami. Niechaj Czytelniczki i Czytelnicy przekonają się o tym sami.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie