Level 26: Mroczne początki

Level 26: Dark Origins
978-83-7414-840-5
CSI, thriller multimedialny
Pistacia

W USA od kilkunastu lat działa seryjny morderca. Zabija z niespotykanym okrucieństwem, często ćwiartując swoje ofiary. Wymyka się z miejsc zbrodni, z których wydawałoby się, że nie można uciec, i nie zostawia żadnych śladów. Co więcej, w swoim zbrodniczym postępowaniu jest nieprzewidywalny. Dlatego nie mieści się w 25-stopniowej skali używanej przez policję do klasyfikowania przestępców. Za...

Za wytropienie i zlikwidowanie mordercy władze wyznaczają dwadzieścia pięć milionów dolarów nagrody. Jednak chętnych jest niewielu - również wśród policjantów. Detektyw Steve Dark odszedł nawet ze służby, kiedy z rąk nieuchwytnego kata zginęli jego najbliżsi. Teraz jednak zostaje zmuszony do powrotu. Bo morderca może znów zaatakować, w każdym momencie i miejscu.

Level 26 to thriller multimedialny. Interaktywna gra dobra ze złem. Wplecione w treść linki i hasła pozwalają na śledzenie rozwoju akcji również w krótkich filmach na stronie www.level26.com.

UWAGA! Książka wyłącznie dla czytelników o mocnych nerwach! Zawiera sugestywne obrazy \zbrodni; drobiazgowo opisuje pracę detektywów i ekspertów kryminalistycznych.

Ta eksperymentalna powieść z pewnością przyciągnie czytelników o rozmaitych gustach literackich, a swoją interaktywną zawartością może zmienić przyszłość branży wydawniczej.
barnesandnoble.com

Dynamiczny thriller, który sprawi, że zostaniesz na krawędzi krzesła, gdzie przysiadłeś na chwilę, i będziesz przewracał kartki w ekspresowym tempie.
bookloons.com

Level 26 to nie tylko książka. To doświadczenie. Czytaj, oglądaj, loguj się. I baw się dobrze!
Anthony E. Zuiker

Twórca CSI, Anthony Zuiker, łączy w swojej debiutanckiej powieści porywającą, dynamiczną narrację z nową jakością opowiadania.
csifiles.com

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2011

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1089

Anabell | 2016-02-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

książka godna polecenia. Warto poświęcić jej swój czas.

Shadow | 2015-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2015

Najpierw serdecznie zapraszam do mojej recenzji na blogu:

***

Bardzo dobry, rewelacyjny i wybitny thriller z przerażającymi elementami horroru. Całość wywiera niesamowite wrażenie i czyta się jednym tchem. Moje niechętne podejście do lektury zmieniło się już od przeczytania pierwszych stron.
Na koniec, w humorystycznym akcencie, mogę dodać, że Sqweegel, przez ten biały, lateksowy kombinezon, nieuchronnie zapisał się mojej pamięci jako Mrożon z Iniemamocnych :P

Justyna | 2014-03-07
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Level 26 jest to thriller z cyklu „potencjalne ofiary przypadkowe, sposób zabijania nie do przewidzenia.” Książka na początku mi się nie podobała. Już wyjaśniam dlaczego. Po pierwsze pomysł jest mało oryginalny – psychopata nie do wytropienia, nie do złapania, morduje, torturuje, kroi, pali, gwałci, swoje ofiary. Po drugie czytając Levela ma się nieodparte wrażenie, że już kiedyś i to wielokrotnie coś takiego się oglądało. Schemat zawsze jest ten sam – tylko jedna jedyna osoba może powstrzymać potwora, przed popełnieniem ostatniej zbrodni. Czy to zrobi? Po trzecie pomysł z połączeniem powieści z filmikami na pierwszy rzut oka wydaje się rewelacyjny. Pierwsza nowatorska multimedialna powieść i jako taka jest reklamowana. I byłoby świetnie gdyby nie to, że niektóre filmiki z podanej strony przez autorów, zostały usunięte. Logowanie i wprowadzanie odpowiednich haseł nic nie daje. Filmiki można znaleźć na You Tube i ułożyć sobie w odpowiedniej kolejności. Po czwarte książkę należy...

Pami | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Najlepszy kryminał jaki można przeczytać!
Wciągająca akcja którą szybko się czyta.
Dodatkowy plus za odnośniki do filmów.
Książki nie da się wprost opisać. Trzeba ją przeczytać by przenieść się do tego wirtualnego świata.

hongi | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Muszę przyznać się do czegoś. Jestem uzależniony. Nie potrafię przejść obojętnie, obok ustawionego kosza z przeróżnymi historiami, w niskich cenach. Tak, kiermasz książek w niektórych większych sieciach handlowych, działa na mnie pobudzająco. Grzebię i grzebię, dopóki czegoś dobrego nie wygrzebie. Czasami natrafię na coś, co uzupełni moją skromną kolekcję, a raz na dziesięć podejść, trafi się prawdziwa perełka. Do takich muszę zaliczyć Level 26: Mroczne Początki, który zachęcił mnie swoją okładką, a także niską ceną. Już dawno nie czytałem thrillera, który w iście serialowi sposób trzymała mnie przy sobie późną nocą, powstrzymując przed zaśnięciem. Zapraszam na "Inny Regał", w którym wejdziemy w psychikę mordercy jakiego jeszcze świat nie widział.

ryba2007 | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Myślę ze warto przeczytać i spróbować lekko innego klimatu książki połączonej z krótkimi filmikami wplecionymi w akcję. Książka wciąga akcją a czytelnik bardzo chce się dowiedzieć co będzie dalej. Dla mnie osobiście odrywanie się od książki żeby zobaczyć kolejne filmiki było nieco irytujące. Poza tym film odbiera nam własne postrzeganie bohaterów, w pewien sposób ogranicza naszą wyobraźnie. W książce obraz przestępcy opisany doskonale, filmik niestety wprowadzał w mojej opinii wizję lekko ironiczną, momentami śmieszną co znacznie burzyło cały obraz. Dlatego na zawsze pozostanę fanką magii książek :) Ale i tak uważam, że warto przeczytać tą pozycję i gdyby ukazały się kolejne pozycje na pewno z chęcią podążyłabym za dalszymi losami bohaterów.

Majorka | 2012-03-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012, Posiadam
Przeczytana: 10 marca 2012

Autor: Anthony E. Zuiker
Przekład: Jan Oleander
Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2011, stron 415

Opis: Funkcjonariusze organów ścigania doskonale znają opartą na 25-stopniowej skali zła, począwszy od naiwnych oportunistów oznaczonych jako level 1 po zwyrodnialców popełniających zbrodnie przemyślane i szczególnie okrutne, zaliczonych do kategorii 25.
Jednak niewiele osób wie, że trwa właśnie proces definiowania kolejnego levela. Do wtajemniczonych należą członkowie elitarnej tajnej grupy dochodzeniowej powołanej do ścigania najgroźniejszych morderców z całego świata – agenci, którzy nie figurują na żadnych oficjalnych listach płac. Jednym z nich jest agent specjalny Steve Dark. A nowa kategoria odnosi się na razie tylko do jednego przestępcy.

Doktor Michael Stone przez przeszło trzydzieści lat zagłębiał się w chore umysły morderców z całego świata. Badał ich biografie i motywy działań w celu stworzenia skali zła – początkowo dwudziestodwustopniowej skali klasyfikowania...

dask | 2014-04-10
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kryminał z elementami horroru.
Na dzień dzisiejszy straciła na swojej multimedialności, bo niektórych filmów nawet na youtube się już nie obejrzy, a linki moim zdaniem już są nieaktualne...

Bez filmów, może nie stracimy wiele z fabuły, ale strata może być czasem odczuwalna, jednak nie wpływa na odbiór opowieści.

Książka moim zdaniem jest "serialowa", podobnie jak CSI szybko się kończy. Szybkość moim zdaniem objawia się tym, że bardzo szybko od zawiązania akcji w książce, już się rozwiązuje, bo seryjny morderca zabijający od kilku(nastu?) lat zostaje rozpracowany w ciągu kilkunastu dni...

Nagłość jest tu aż zbyt rażąca.

Natomiast co do opowieści jako takiej, nie można się przyczepić, akcja jest wartka, czasem przewidywalna, co jednak nie wpływa ujemnie na odbiór, szybko się czyta i nie jest nudno.

3welinka | 2013-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 maja 2013

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką, brałam w ciemno, skuszona okładką i nie żałuję! Przede wszystkim to świetny pomysł na książkę: treść uzupełniona jest o krótkie filmiki, które oglądamy co kilkanaście stron w internecie. Fabuła trzymająca w napięciu, przerażający morderca - szczególnie gdy przestajemy bazować jedynie na swoich wyobrażeniach i zobaczymy go w akcji. Jestem odważna osobą, ale tutaj wymiękłam.. Regularne dreszcze przebiegające po plecach - gwarantowane! ;) Momentami robi się dość brutalnie i obleśnie, ale mimo to nie żałuję. Jestem odrobinę rozczarowana zakończeniem, aczkolwiek czekam na tłumaczenie kolejnych części.

Lineczka | 2015-01-18
Przeczytana: 15 listopada 2014

Jest to trzymający w napięciu thriller multimedialny wzbudzający spore emocje. Szybko się czyta, główny wątek bardzo dobrze poprowadzony, postać psychopaty świetnie wykreowana w książce jak i w filmikach. Kilka razy miałam ciary, ogarniał mnie strach. Główny bohater intrygujący (poza tym niezłe ciacho), zaskakujące zwroty akcji. Klimat rodem z dobrego horroru. Zakończenie in plus, nie jest jakieś przesłodzone. Polecam! Ode mnie 8,5/10.