Złe towarzystwo

John Verdon Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Dave Gurney (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Shut Your Eyes Tight
kryminał, sensacja, thriller
9788375152005
Marcin Wróbel

1915

Zakupiona właściwie przypadkowo w antykwariacie powieść Johna Verdona przyniosła mi ogromną porcję czytelniczej satysfakcji.
To jest ten typ literatury kryminalnej, który cenię najbardziej.

Motyw przewodni powieści jest okrutny, brutalny, wynaturzony.
Fabuła jednakże nie koncentruje się na okrucieństwach, ale na tym, co zawsze mnie wciąga najbardziej.
Umysł...

Jak dla mnie to przeciętne czytadło. Dobra końcówka, ale dużo stron obiegłam wzrokiem. Trochę dziwi mnie tak wysoka ocena
Ja po prostu nie trafiłam z tą książką

Świetne czytadło na L4

szkoda, że wydawnictwo nie ma zamiaru tłumaczyć dalszych części, trochę bez sensu zaczynać coś, inwestować środki i w połowie przestać. Ale za niektórymi nie nadążysz! szkoda, tym bardziej że to serio dobre książki.

Bardzo dobry, amerykański kryminał w konwencji thrillera penetrującaego mroczne zakątki duszy ludzkiej. Mrocznej, jeśli chodzi o seksualność. Mimo ponad 600 stron czyta się bardzo szybko bo jest to lekko napisane, a ujawnianie, krok po kroku, kolejnych tajemnic umiejetnie podsyca ciekawość.

Wszystko zaczyna się od makabrycznej odsłony w postaci bezgłowej panny młodej:...

Może i sama intryga mało skomplikowana, od połowy książki idzie już ją rozwikłać, ale Verdon ma umiejętność kreowania ciekawych postaci. Główny bohater da się lubić, nie jest pozbawiony wad. Szkoda że nie wykorzystano potencjału drugoplanowych postaci, właściwie tylko Hardwick przebija się od czasu do czasu, reszta jest tłem. Sama tematyka książki bardzo istotna i dająca do...

Po lekturze Wyliczanki miałam pewne wątpliwości co do możliwości autora. Złe towarzystwo jednak je rozwiało. Zdecydowanie mroczny temat, w dodatku poruszający jedno z największych tabu. Czy takie rzeczy mogą się dziać naprawdę? Czy tacy ludzie faktycznie mogą istnieć? Chciałabym wierzyć, że nie, że to tylko fikcja, bo obawiam się takiej rzeczywistości, w której coś takiego...

„-To jacyś kretyni, czy tylko się nawalili?”

Madeleine ma rację wypowiadając te słowa, powiem więcej, przez większość książki, tyczą się one również "Sherlocka" Gurneya. Jak można nie sprawdzić podstawowych informacji, kompletnie nie do przyjęcia, żeby to była tylko jedna rzecz, to bym autorowi darowała.
Sama Madeleine, której rola podobała mi się w „Wyliczance” tu...

Znacznie bardziej podobała mi się ta powieść od "Wyliczanki" tego samego autora.
Książka jest utrzymana w podobnym klimacie, ale w odróżnieniu od poprzedniczki powoli się rozkręca, a przynajmniej od połowy już naprawdę trzyma w napięciu.
Tym razem emerytowany detektyw Gurney zostaje zaangażowany do schwytania sprawcy pozornie już wyjaśnionego morderstwa. Okazuje się, że...

Nie czytajcie - powiem Wam dlaczego: https://notkioksiazkach.blogspot.com/2015/07/ze-towarzystwo.html

• 2013
  • 2014