Śpiąc w płomieniu

Wydawnictwo: Rebis
Sleeping in Flame
literatura piękna
megii24

Powieść ta jest uważana za najbardziej błyskotliwą w dotychczasowej twórczości Carrolla. Walker Easterling, były aktor i scenarzysta, zakochuje się w Maris York, artystce i pięknej modelce. Rozkwitające uczucie powoduje, że jego życie nabiera nowego znaczenia, ale też coraz częściej przytrafiają mu się przedziwne historie. Easterling odkrywa w sobie zdolności do odczytywania przyszłości, ale...

Easterling odkrywa w sobie zdolności do odczytywania przyszłości, ale równocześnie odczuwa potrzebę poznania własnej przeszłości. Przypadkowo poznaje Venasque´a, tajemniczego człowieka o reputacji szamana, który pomaga mu wydobyć z mroku wiele jego poprzednich wcieleń.
Walker szybko uzmysławia sobie, że w jego życiu odżył nie rozwiązany konflikt z przeszłości, który zagraża jego miłości do Maris.

źródło opisu: z okładki

Giotta | 2019-05-28
Przeczytana: 28 stycznia 2001

„Śpiąc w płomieniu” – łączy się kilkoma elementami z „Kośćmi księżyca” można więc uznać ją za część trylogii (trzecią częścią jest „dziecko na niebie”). Książka jest jednak niezależną historią.
A fabuła jak na Carrolla przystało jest niesamowita, rozgrywa się w Wiedniu (w którym Carroll mieszka i opisuje jako „ojczyznę Mozarta, bitej śmietany i nazizmu”). Maris- ukochana głównego bohatera Walkera Easterlinga znajduje nagrobek człowieka, który przypomina jego samego. Walker z kolei zaczyna dostrzegać przyszłość. Muszą rozwikłać zagadkowe zdarzenia póki nie będzie za późno.
Zajrzyjcie do tego świata koniecznie…

megi2307 | 2018-10-24
Przeczytana: 2000 rok

Generalnie lubię książki w takim klimacie. Tę konkretną zarekomendowała mi osoba, z której opinią bardzo się liczę i zazwyczaj zgadzam ale tutaj... ojej, nawet nie wiem co napisać :/
Zaczynałam kilka razy i za cholerę nie mogę strawić.
Chciałabym jednak przebrnąć kiedyś do końca bo być może dopiero całościowa lektura daje to bum ? Może to nie był ten czas? Może nie zaczęłam znajomości z Carollem od właściwej książki?
Mam kilka pozycji tego autora, kupionych na fali tamtej rekomendacji ale teraz to już boję się cokolwiek ruszyć
Może kiedyś?
Moja ocena nie jest więc pełnowartościowa ale to co przeczytałam było po prostu słabe.

Martyna | 2017-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Mam duży problem z twórczością Jonathana Carrolla.
Pierwsze 200 stron czytałam z przerwami przez niemal trzy tygodnie, myśląc, że może już nigdy nie uda mi się tego skończyć. Literaturę tego typu nazywam „książkami dla zblazowanych kobiet” (idylliczna miłość pięknej artystki i zdolnego aktora, obiady w drogich restauracjach, „tej nocy kochali się wolno i z zapamiętaniem...”) i trzymam się od niej z daleka.

Jakie było moje zdziwienie, gdy dwie godziny temu, zniechęcona nauką do sesji, sięgnęłam po pechową książkę i trafiłam na odwołanie do baśni braci Grimm, które poruszyło moje najmocniej zakurzone zakamarki pamięci małej dziewczynki i odtworzyło, niemal graniczące z fascynacją, uwielbienie opisywanej w książce baśni.

Nie umiem tego ocenić. Nie polecam, nie zniechęcam.

wiech | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Magiczny realizm w doskonałym wydaniu!
Chciałam spróbować tego autora.
I wpadłam. W magiczny świat Carrolla. W świat bajki.
Wszystko się tu miesza - sen z jawą, fantazja z rzeczywistością.
Tak szalonej książki jeszcze nie czytałam.
Metafizyka. Reinkarnacja. Magiczne moce.
Roi się od absurdów.
Magik? Bajkopisarz? Sama nie wiem jak nazwać tego pisarza. Jego wyobraźnia jest niesamowita. Odjazdowa.
To bardzo oryginalna literatura. Magiczna.
Ale czy to moja bajka?… nie wiem.
Komu mogę polecić?… też nie wiem.
Zawrót głowy gwarantowany... to wiem. :)
I wiem, że Jonathan Carroll jest intrygującym pisarzem!!!

PS
Jak dobrze, że nie jestem świadoma moich poprzednich wcieleń. Strach pomyśleć. ;)

LARILU | 2017-01-02

Kiedy czytam Jonathana Carrolla czuję jakbym oglądała horror, który miał być straszny, ale w efekcie, podczas niektórych scen, śmieszy... wiecie co mam na myśli? Jest taki cytat Barańczaka 'Jeżeli książki to te, które można unieść w pamięci'... Śpiąc w płomieniu' nie będzie jedną z nich.

Simi74 | 2015-10-23

Dla mnie nr 1 Carrolla, czytałem trzy razy... REWELACJA

Besia | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 października 2015

Dynamiczna,interesująca, naprawdę ciekawa, ale dla mnie już za bardzo bajowa. Tyle, że czasem fajnie jest poprzebywać w dobrej bajce.

Matylda Saresta | 2015-10-02

Magia, jak w krainie Alicji...:-) Kocham Carolla i jego ścieżki wyobraźni:-)

Artur | 2015-07-26

Solidny Carroll. Powieść zaczyna się dosyć niewinne, ale jak to u Carrolla, powoli pojawia się coraz więcej dziwnych zdarzeń. Czyta się dobrze. Sporo informacji o Wiedniu widzialnego okiem mieszkańca. Trochę o braciach Grimm. Ogólnie ciekawie.

Lady Marion | 2015-07-23

Wg mnie najlepsza książka Carrolla. Czytałam ją już dawno temu, ale w dalszym ciągu pamiętam to wrażenie jakie po sobie pozostawiła...