Bracia Lwie Serce

Teresa Chłapowska
Bröderna Lejonhjärta
megii24

Inne wydania

Szłam przez cmentarz w Vimmerby i przeczytałam napis na jednym z nagrobków. „Tu leżą młodzi bracia Fahlen, zmarli w 1860”. I już wiedziałam, że to będzie opowieść o śmierci i dwóch braciach — mówi Astrid Lindgren. - Kiedy wybieraliśmy Emila do wersji filmowej, panował straszny zamęt, flesze błyskały wokół małego Janne Ohlssona. Kiedy wreszcie było po wszystkim, chłopiec wymknął się i usiadł na kolanach starszego brata. Przytulił się do niego, a brat go objął, pochylił się i pocałował go w policzek.
Wtedy ujrzałam przed sobą „Braci Lwie Serce” — opowiada Astrid Lindgren.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2004

• Lady M.
  • Zazdrośnice
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie

8 (1 ocen i opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

8 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,14 (22 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,58 (24 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Gdy czytałam "Braci Lwie Serce" zastanawiałam się czy obecnie, w realnym życiu, zdarzają się historie tak głębokiej miłości, oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka... wydawało mi się, że chyba nie. Aż nagle przypomniałam sobie...
Niedawno, gdzieś w Stanach Zjednoczonych, mały chłopiec chciał uratować z pożaru sparaliżowanego dziadka. Chłopiec miał 8 lat, wyrwał się trzymającej go krewnej i pobiegł do płonącego domu. Obaj z dziadkiem zginęli a matka chłopca powiedziała, że jedyną pociechą jest to, że odeszli razem. Prawdziwy Lwie Serce!

Hanna | 2015-06-08
Przeczytana: maj 2015

Bardzo poruszająca historia dwóch braci Jonatana i Sucharka:), którzy dzięki swojej ogromnej determinacji postanawiają uratować Nangijalię, swoją krainę i ukochany dom, przed okrutnym Tengilem.
Ogromne wrażenie na mnie zrobiła ich postawa, pełna odwagi, optymizmu, wiary wobec świata i wszelkich przeciwności. Bochaterowie ukazują nam prawdziwą braterską miłość, zaufanie i lojalność. Jeden oddaje życie dla drugiego...
Ja wierzę, że Raj istnieje:)
Książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem.

Polecam bardzo!
Hania.

PABLOPAN | 2012-06-24

Pierwsza książka przy której płakałem jak fontanna i chyba jedyna. Piękna opowieść o miłości, o poświęceniu. Potwierdza, że osoby, które nas kochają nigdy nas nie opuszczają...

Emisunflower | 2013-12-10
Przeczytana: 16 marca 2009

Przepiękna i łapiąca za miękkie serducho książka , o prawdziwej przyjaźni i miłości rodzeństwa . Każdy kto przeczytał tą książkę już nigdy jej nie zapomni . Gwarantuje że książka jest wciągająca i zawiera dużo opisów przyrody . Opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne. W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.

Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i...

Tajemnica | 2010-09-12

Książka mojego dzieciństwa .... wspomnienia, czar, zapach dziadka, beztroska i pierwsze uronione łzy przy książce. Nigdy jej nie zapomnę i nigdy nie chcę zapomnieć .... marzę aby mój syn zechciał ja przeczytać i aby podobnie jak mnie zaczarowały Go kolejne literki.

Ervisha | 2010-10-21

To wspaniała książka nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Książka, która jest tak piękna, mądra i pouczająca, że nie można się od niej oderwać. Uczy nas dorosłych jak rozmawiać o bolesnych tematach z dziećmi. Dzieci mają prawo wiedzieć, że śmierć istnieje, i tak samo jak dorośli zasługują i potrzebują przede wszystkim szczerości.

Anna | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

W kategorii książek dla dzieci (na okładce zaznaczone jako 8+) jest to książka absolutnie rewelacyjna.
Przeczytałam, bo Dziecko przerabia w szkole, i zazdroszczę. Ja nie miałam tego szczęścia.

To jest bardzo piękna, mądra opowieść o tym, co w życiu ważne. O miłości braterskiej, o wolności, o szacunku do samego siebie, o wierności swoim zasadom, o śmierci, i o tym, że "(..) są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem, tylko nędznym smieciem"

Więcej takich lektur, a nasze dzieciaki pokochałyby czytanie.

My_books | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, ***7

"Bracia Lwie Serce" to powieść nie tylko o niezwykłych przygodach- to wspaniała, głęboko wzruszająca książka o bohaterstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.
Jest to książka w sam raz dla miłośników i przygody, i fantastyki.
Koniecznie ją przeczytajcie!!!
Aha, jeszcze coś! Przygotujcie chusteczki, bo mogą polać się łzy!

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2007 rok

Zdecydowanie moja ulubiona książka Astrid Lindgren! Mimo, że tylko raz ją przeczytałam, nadal pamiętam ją doskonale.

Była to pierwsza powieść, w której spotkałam się z wątkiem dotyczącym walki dobra ze złem, więc wydawała mi się doprawdy wspaniała. Nie przeczę, że i teraz tak jest.

W przyszłości zamierzam do niej powrócić i ponownie "wkraść się" do Nangijali i Nangilimy. :)

Polecam baaardzo gorąco!

| 2013-11-07

Piękno i czystość tej książki do tej pory mnie poraża. Gdybym mogła, ryczałabym jak bóbr. Ale nie mogę, bo gram twardzielkę ;)