Bracia Lwie Serce

Teresa Chłapowska
Bröderna Lejonhjärta
literatura dziecięca

Inne wydania

Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

• Felix Austria
  • Mity i zgrzyty
  • Aż po grób
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Dziewczyna z Bostonu

0 (0 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,63 (115 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,02 (389 ocen i opinii)
Opowieści i przypowieści
Franz Kafka

8,1 (10 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Kobiety w kąpieli
Tie Ning

7,09 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
PABLOPAN | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

19/05/2016
Powróciłem do książki jako dorosły. Opowieść o kochających się braciach znowu mnie ujęła i chwyciła za serce, chociaż tym razem łzy się nie pojawiły. Astrid Lindgren okazuje się być pisarką uniwersalną, której przekaz trafia zarówno do dziecka, jak i do dorosłego. Serdecznie polecam.
Pierwsza książka przy której płakałem jak fontanna i chyba jedyna. Piękna opowieść o miłości, o poświęceniu. Potwierdza, że osoby, które nas kochają nigdy nas nie opuszczają...

Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Gdy czytałam "Braci Lwie Serce" zastanawiałam się czy obecnie, w realnym życiu, zdarzają się historie tak głębokiej miłości, oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka... wydawało mi się, że chyba nie. Aż nagle przypomniałam sobie...
Niedawno, gdzieś w Stanach Zjednoczonych, mały chłopiec chciał uratować z pożaru sparaliżowanego dziadka. Chłopiec miał 8 lat, wyrwał się trzymającej go krewnej i pobiegł do płonącego domu. Obaj z dziadkiem zginęli a matka chłopca powiedziała, że jedyną pociechą jest to, że odeszli razem. Prawdziwy Lwie Serce!

Hanna | 2015-06-08
Przeczytana: maj 2015

Bardzo poruszająca historia dwóch braci Jonatana i Sucharka:), którzy dzięki swojej ogromnej determinacji postanawiają uratować Nangijalię, swoją krainę i ukochany dom, przed okrutnym Tengilem.
Ogromne wrażenie na mnie zrobiła ich postawa, pełna odwagi, optymizmu, wiary wobec świata i wszelkich przeciwności. Bochaterowie ukazują nam prawdziwą braterską miłość, zaufanie i lojalność. Jeden oddaje życie dla drugiego...
Ja wierzę, że Raj istnieje:)
Książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem.

Polecam bardzo!
Hania.

Marzena | 2016-06-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Lektura mojej siostrzenicy.
"Ciociu, ciociu, też przerabiałaś?"
I naprawdę, wcale nie cisnęło mi się na usta "Dziecko, za moich młodych lat..."
Czyli coś, czym miliony ludzi przede mną zaczynało swoje wiekopomne, wzniosłe mowy, mające na celu zmylić małoletniego człowieka, odstraszyć, albo najlepiej zanudzić tak, aby prawda nie wyszła na jaw. A prawda jest taka, że nie. Nie przerabiałam, nie czytałam w ogóle. Pożyczyłam więc, przeczytałam i gotowa byłam dyskutować.
Co nam obu najbardziej się podobało w tej historii? Przede wszystkim oddanie i miłość obu braci, a także szacunek do zwierząt. Ogromny. Zgadzamy się również co do tego, jak otwarcie można mówić o swoich uczuciach, nie wstydząc się ich. Tak jak to robił Karol. On całą paletę uczuć i emocji, które mu towarzyszyły, potrafił nazwać.
Ale najważniejsze to pamiętać, że:
"są rzeczy, które trzeba zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem, tylko nędznym śmieciem."
Nasi bohaterowie, po śmierci trafili do miejsca, które ich tego...

Emisunflower | 2013-12-10
Przeczytana: 16 marca 2009

Przepiękna i łapiąca za miękkie serducho książka , o prawdziwej przyjaźni i miłości rodzeństwa . Każdy kto przeczytał tą książkę już nigdy jej nie zapomni . Gwarantuje że książka jest wciągająca i zawiera dużo opisów przyrody . Opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne. W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.

Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i...

Tajemnica | 2010-09-12

Książka mojego dzieciństwa .... wspomnienia, czar, zapach dziadka, beztroska i pierwsze uronione łzy przy książce. Nigdy jej nie zapomnę i nigdy nie chcę zapomnieć .... marzę aby mój syn zechciał ja przeczytać i aby podobnie jak mnie zaczarowały Go kolejne literki.

Ervisha | 2010-10-21

To wspaniała książka nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Książka, która jest tak piękna, mądra i pouczająca, że nie można się od niej oderwać. Uczy nas dorosłych jak rozmawiać o bolesnych tematach z dziećmi. Dzieci mają prawo wiedzieć, że śmierć istnieje, i tak samo jak dorośli zasługują i potrzebują przede wszystkim szczerości.

Anna | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

W kategorii książek dla dzieci (na okładce zaznaczone jako 8+) jest to książka absolutnie rewelacyjna.
Przeczytałam, bo Dziecko przerabia w szkole, i zazdroszczę. Ja nie miałam tego szczęścia.

To jest bardzo piękna, mądra opowieść o tym, co w życiu ważne. O miłości braterskiej, o wolności, o szacunku do samego siebie, o wierności swoim zasadom, o śmierci, i o tym, że "(..) są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem, tylko nędznym smieciem"

Więcej takich lektur, a nasze dzieciaki pokochałyby czytanie.

| 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, ***7

"Bracia Lwie Serce" to powieść nie tylko o niezwykłych przygodach- to wspaniała, głęboko wzruszająca książka o bohaterstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.
Jest to książka w sam raz dla miłośników i przygody, i fantastyki.
Koniecznie ją przeczytajcie!!!
Aha, jeszcze coś! Przygotujcie chusteczki, bo mogą polać się łzy!

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2007 rok

Zdecydowanie moja ulubiona książka Astrid Lindgren! Mimo, że tylko raz ją przeczytałam, nadal pamiętam ją doskonale.

Była to pierwsza powieść, w której spotkałam się z wątkiem dotyczącym walki dobra ze złem, więc wydawała mi się doprawdy wspaniała. Nie przeczę, że i teraz tak jest.

W przyszłości zamierzam do niej powrócić i ponownie "wkraść się" do Nangijali i Nangilimy. :)

Polecam baaardzo gorąco!