Okładka książki Bracia Lwie Serce

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
typ
papier
7.65 (2173 ocen i 165 opinii)

Opis książki

Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.

źródło opisu: opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Gdy czytałam "Braci Lwie Serce" zastanawiałam się czy obecnie, w realnym życiu, zdarzają się historie tak głębokiej miłości, oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka... wydawało mi się, że chyba nie. Aż nagle przypomniałam sobie...
Niedawno, gdzieś w Stanach Zjednoczonych, mały chłopiec chciał uratować z pożaru sparaliżowanego dziadka. Chłopiec miał 8 lat, wyrwał się trzymającej go krewnej i pobiegł do płonącego domu. Obaj z dziadkiem zginęli a matka chłopca powiedziała, że jedyną pociechą jest to, że odeszli razem. Prawdziwy Lwie Serce!

Tajemnica | 2010-09-12

Książka mojego dzieciństwa .... wspomnienia, czar, zapach dziadka, beztroska i pierwsze uronione łzy przy książce. Nigdy jej nie zapomnę i nigdy nie chcę zapomnieć .... marzę aby mój syn zechciał ja przeczytać i aby podobnie jak mnie zaczarowały Go kolejne literki.

Emisunflower | 2013-12-10
Przeczytana: 16 marca 2009

Przepiękna i łapiąca za miękkie serducho książka , o prawdziwej przyjaźni i miłości rodzeństwa . Każdy kto przeczytał tą książkę już nigdy jej nie zapomni . Gwarantuje że książka jest wciągająca i zawiera dużo opisów przyrody . Opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne. W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.

Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i odważny J...

Ervisha | 2010-10-21

Dawno czytałam tę książkę, miałam wtedy jakieś 12 lat, i nigdy do niej nie wróciłam. Utkwiła mi bowiem w pamięci tak mocno, że dziś jeszcze mogę odtworzyć uczucia, jakie we mnie wzbudziła lektura - to uczucie beznadziei i pustki... Według mnie nie jest to książka dla dzieci.

Bohaterowie książki umierają, opuszczają ten świat i odnajdują się po drugiej stronie, gdzie miało być tak pięknie, ale wcale nie jest. Tamten świat, o którym tak często się mówi, że jest dobry i radosny, wcale nie okazuje się lepszy od naszego. Chłopcy żyją może jak w baśni, ale jest to baśń nieszczęśliwa. Ich wysiłki spełzają na niczym, umierają po raz wtóry. I znów budzą się w pięknym świecie, tyle że, jako czytelnik, nie umiałam mieć nadziei, że tym razem będzie inaczej...

Myślę, że to wspaniałe, iż autorka nie nazwała tej krainy na przykład Rajem czy też Czyśćcem, choć takie skojarzenia wielu ludziom już się nasuwały. I chyba wcale nie o to chodziło, by pokazać, co jest po śmierci. Bo jest to książka przede...

PABLOPAN | 2012-06-24

Pierwsza książka przy której płakałem jak fontanna i chyba jedyna. Piękna opowieść o miłości, o poświęceniu. Potwierdza, że osoby, które nas kochają nigdy nas nie opuszczają...

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2007 rok

Zdecydowanie moja ulubiona książka Astrid Lindgren! Mimo, że tylko raz ją przeczytałam, nadal pamiętam ją doskonale.

Była to pierwsza powieść, w której spotkałam się z wątkiem dotyczącym walki dobra ze złem, więc wydawała mi się doprawdy wspaniała. Nie przeczę, że i teraz tak jest.

W przyszłości zamierzam do niej powrócić i ponownie "wkraść się" do Nangijali i Nangilimy. :)

Polecam baaardzo gorąco!

Ineluki | 2013-11-07

Piękno i czystość tej książki do tej pory mnie poraża. Gdybym mogła, ryczałabym jak bóbr. Ale nie mogę, bo gram twardzielkę ;)

Isadora | 2010-10-15
Przeczytana: 2010 rok

Niezapomniana książka z dzieciństwa,którą odkrywam teraz na nową z moją córką ; wartościowa,niesamowicie wzruszająca,mądra,o dużym ładunku emocjonalnym opowieść o przyjaźni,braterskiej miłości,odwadze,lojalności,honorze,poświęceniu,podejmująca jednak także trudniejszą i bardziej bolesną tematykę - przemijania,śmierci,poczucia straty.Pozwala dziecku zrozumieć i pogodzić się z nieuchronnością pewnych zdarzeń,odnaleźc się w niezrozumiałym i zrozumieć nieuświadomione.A wszystko to okraszone sporą dozą fantastyki na tyle realnej,że wydaje się być na wyciągnięcie ręki,co pozwala dziecku jeszcze bardziej zagłębić się w lekturę,wciągnąć w akcję i perypetie bohaterów i dzięki nim przejąć ich pozytywne cechy i nauczyć się empatii.

Kasia | 2013-08-19

„- Chcesz ze mną pójść? - zapytał. - A co myślisz? Mówiłem ci przecież, że gdziekolwiek pójdziesz, pójdę z tobą.”

„- Masz odwagę to zrobić? - spytał. - Nie, ale chcę. - Mały, odważny Sucharek! Wrócę po ciebie (...) - Przyrzekasz? - spytałem. - Oczywiście. A co myślałeś?”

Piękna książka, przy której można płakać non stop, cały czas natrafiając na piękne i niepowtarzalne momenty. Opowieść o prawdziwej miłości i oddaniu dwóch braci, którzy kochają się bezgranicznie.Serdecznie polecam. Uwielbiam tą książkę.

Gwyn | 2010-08-09

Nie ma takiej drugiej książki, przy lekturze której wylałam tyle łez.

Definitywnie kupię ją swojemu dziecku.

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku