Bracia Lwie Serce

Teresa Chłapowska
Bröderna Lejonhjärta
literatura dziecięca

Inne wydania

Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.

źródło opisu: opis autorski

Bohaterowie są zmęczeni
Maria Nurowska

8,33 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Gdy czytałam "Braci Lwie Serce" zastanawiałam się czy obecnie, w realnym życiu, zdarzają się historie tak głębokiej miłości, oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka... wydawało mi się, że chyba nie. Aż nagle przypomniałam sobie...
Niedawno, gdzieś w Stanach Zjednoczonych, mały chłopiec chciał uratować z pożaru sparaliżowanego dziadka. Chłopiec miał 8 lat, wyrwał się trzymającej go krewnej i pobiegł do płonącego domu. Obaj z dziadkiem zginęli a matka chłopca powiedziała, że jedyną pociechą jest to, że odeszli razem. Prawdziwy Lwie Serce!

Hanna | 2015-06-08
Przeczytana: maj 2015

Bardzo poruszająca historia dwóch braci Jonatana i Sucharka:), którzy dzięki swojej ogromnej determinacji postanawiają uratować Nangijalię, swoją krainę i ukochany dom, przed okrutnym Tengilem.
Ogromne wrażenie na mnie zrobiła ich postawa, pełna odwagi, optymizmu, wiary wobec świata i wszelkich przeciwności. Bochaterowie ukazują nam prawdziwą braterską miłość, zaufanie i lojalność. Jeden oddaje życie dla drugiego...
Ja wierzę, że Raj istnieje:)
Książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem.

Polecam bardzo!
Hania.

PABLOPAN | 2012-06-24

Pierwsza książka przy której płakałem jak fontanna i chyba jedyna. Piękna opowieść o miłości, o poświęceniu. Potwierdza, że osoby, które nas kochają nigdy nas nie opuszczają...

Emisunflower | 2013-12-10
Przeczytana: 16 marca 2009

Przepiękna i łapiąca za miękkie serducho książka , o prawdziwej przyjaźni i miłości rodzeństwa . Każdy kto przeczytał tą książkę już nigdy jej nie zapomni . Gwarantuje że książka jest wciągająca i zawiera dużo opisów przyrody . Opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne. W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.

Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i...

Tajemnica | 2010-09-12

Książka mojego dzieciństwa .... wspomnienia, czar, zapach dziadka, beztroska i pierwsze uronione łzy przy książce. Nigdy jej nie zapomnę i nigdy nie chcę zapomnieć .... marzę aby mój syn zechciał ja przeczytać i aby podobnie jak mnie zaczarowały Go kolejne literki.

Ervisha | 2010-10-21

To wspaniała książka nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Książka, która jest tak piękna, mądra i pouczająca, że nie można się od niej oderwać. Uczy nas dorosłych jak rozmawiać o bolesnych tematach z dziećmi. Dzieci mają prawo wiedzieć, że śmierć istnieje, i tak samo jak dorośli zasługują i potrzebują przede wszystkim szczerości.

Anna | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

W kategorii książek dla dzieci (na okładce zaznaczone jako 8+) jest to książka absolutnie rewelacyjna.
Przeczytałam, bo Dziecko przerabia w szkole, i zazdroszczę. Ja nie miałam tego szczęścia.

To jest bardzo piękna, mądra opowieść o tym, co w życiu ważne. O miłości braterskiej, o wolności, o szacunku do samego siebie, o wierności swoim zasadom, o śmierci, i o tym, że "(..) są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem, tylko nędznym smieciem"

Więcej takich lektur, a nasze dzieciaki pokochałyby czytanie.

My_books | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, ***7

"Bracia Lwie Serce" to powieść nie tylko o niezwykłych przygodach- to wspaniała, głęboko wzruszająca książka o bohaterstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.
Jest to książka w sam raz dla miłośników i przygody, i fantastyki.
Koniecznie ją przeczytajcie!!!
Aha, jeszcze coś! Przygotujcie chusteczki, bo mogą polać się łzy!

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2007 rok

Zdecydowanie moja ulubiona książka Astrid Lindgren! Mimo, że tylko raz ją przeczytałam, nadal pamiętam ją doskonale.

Była to pierwsza powieść, w której spotkałam się z wątkiem dotyczącym walki dobra ze złem, więc wydawała mi się doprawdy wspaniała. Nie przeczę, że i teraz tak jest.

W przyszłości zamierzam do niej powrócić i ponownie "wkraść się" do Nangijali i Nangilimy. :)

Polecam baaardzo gorąco!

Piękna baśniowa opowieść o odwadze, sile braterskiej miłości, honorze i wierze w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem. Nasi mali przyjaciele Bracia Lwie Serce przeżywają niesamowite przygody, po odważnym i wzruszającym poświęceniu się Jonatana dla Karola, trafiają do raju, ale tam mimo że pięknie, też żyją źli ludzie a nawet potwory między innymi Katla. Straszny Cesarz Tengil chce opanować swym złem obydwie krainy "szczęscia" ale czy mu się uda zależy od odwagi dobrych ludzi.