Bracia Lwie Serce

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7,66 (2289 ocen i 174 opinie)
tłumaczenie
Teresa Chłapowska
Bröderna Lejonhjärta
literatura dziecięca

Inne wydania

Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Odlotowa Czternastka
  • W krainie kolibrów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Powrót do Daringham Hall

7,58 (48 ocen i opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

6,75 (24 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Podziemny labirynt
James Rollins

6,31 (65 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Gdy czytałam "Braci Lwie Serce" zastanawiałam się czy obecnie, w realnym życiu, zdarzają się historie tak głębokiej miłości, oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka... wydawało mi się, że chyba nie. Aż nagle przypomniałam sobie...
Niedawno, gdzieś w Stanach Zjednoczonych, mały chłopiec chciał uratować z pożaru sparaliżowanego dziadka. Chłopiec miał 8 lat, wyrwał się trzymającej go krewnej i pobiegł do płonącego domu. Obaj z dziadkiem zginęli a matka chłopca powiedziała, że jedyną pociechą jest to, że odeszli razem. Prawdziwy Lwie Serce!

Emisunflower | 2013-12-10
Przeczytana: 16 marca 2009

Przepiękna i łapiąca za miękkie serducho książka , o prawdziwej przyjaźni i miłości rodzeństwa . Każdy kto przeczytał tą książkę już nigdy jej nie zapomni . Gwarantuje że książka jest wciągająca i zawiera dużo opisów przyrody . Opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne. W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.

Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i...

PABLOPAN | 2012-06-24

Pierwsza książka przy której płakałem jak fontanna i chyba jedyna. Piękna opowieść o miłości, o poświęceniu. Potwierdza, że osoby, które nas kochają nigdy nas nie opuszczają...

Tajemnica | 2010-09-12

Książka mojego dzieciństwa .... wspomnienia, czar, zapach dziadka, beztroska i pierwsze uronione łzy przy książce. Nigdy jej nie zapomnę i nigdy nie chcę zapomnieć .... marzę aby mój syn zechciał ja przeczytać i aby podobnie jak mnie zaczarowały Go kolejne literki.

Ervisha | 2010-10-21

Dawno czytałam tę książkę, miałam wtedy jakieś 12 lat, i nigdy do niej nie wróciłam. Utkwiła mi bowiem w pamięci tak mocno, że dziś jeszcze mogę odtworzyć uczucia, jakie we mnie wzbudziła lektura - to uczucie beznadziei i pustki... Według mnie nie jest to książka dla dzieci.

Bohaterowie książki umierają, opuszczają ten świat i odnajdują się po drugiej stronie, gdzie miało być tak pięknie, ale wcale nie jest. Tamten świat, o którym tak często się mówi, że jest dobry i radosny, wcale nie okazuje się lepszy od naszego. Chłopcy żyją może jak w baśni, ale jest to baśń nieszczęśliwa. Ich wysiłki spełzają na niczym, umierają po raz wtóry. I znów budzą się w pięknym świecie, tyle że, jako czytelnik, nie umiałam mieć nadziei, że tym razem będzie inaczej...

Myślę, że to wspaniałe, iż autorka nie nazwała tej krainy na przykład Rajem czy też Czyśćcem, choć takie skojarzenia wielu ludziom już się nasuwały. I chyba wcale nie o to chodziło, by pokazać, co jest po śmierci. Bo jest to książka...

My_books | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, ***7

"Bracia Lwie Serce" to powieść nie tylko o niezwykłych przygodach- to wspaniała, głęboko wzruszająca książka o bohaterstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.
Jest to książka w sam raz dla miłośników i przygody, i fantastyki.
Koniecznie ją przeczytajcie!!!
Aha, jeszcze coś! Przygotujcie chusteczki, bo mogą polać się łzy!

Hanna | 2015-06-08
Przeczytana: maj 2015

Bardzo poruszająca historia dwóch braci Jonatana i Sucharka:), którzy dzięki swojej ogromnej determinacji postanawiają uratować Nangijalię, swoją krainę i ukochany dom, przed okrutnym Tengilem.
Ogromne wrażenie na mnie zrobiła ich postawa, pełna odwagi, optymizmu, wiary wobec świata i wszelkich przeciwności. Bochaterowie ukazują nam prawdziwą braterską miłość, zaufanie i lojalność. Jeden oddaje życie dla drugiego...
Ja wierzę, że Raj istnieje:)
Książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem.

Polecam bardzo!
Hania.

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2007 rok

Zdecydowanie moja ulubiona książka Astrid Lindgren! Mimo, że tylko raz ją przeczytałam, nadal pamiętam ją doskonale.

Była to pierwsza powieść, w której spotkałam się z wątkiem dotyczącym walki dobra ze złem, więc wydawała mi się doprawdy wspaniała. Nie przeczę, że i teraz tak jest.

W przyszłości zamierzam do niej powrócić i ponownie "wkraść się" do Nangijali i Nangilimy. :)

Polecam baaardzo gorąco!

| 2013-11-07

Piękno i czystość tej książki do tej pory mnie poraża. Gdybym mogła, ryczałabym jak bóbr. Ale nie mogę, bo gram twardzielkę ;)

Kasia | 2013-08-19

„- Chcesz ze mną pójść? - zapytał. - A co myślisz? Mówiłem ci przecież, że gdziekolwiek pójdziesz, pójdę z tobą.”

„- Masz odwagę to zrobić? - spytał. - Nie, ale chcę. - Mały, odważny Sucharek! Wrócę po ciebie (...) - Przyrzekasz? - spytałem. - Oczywiście. A co myślałeś?”

Piękna książka, przy której można płakać non stop, cały czas natrafiając na piękne i niepowtarzalne momenty. Opowieść o prawdziwej miłości i oddaniu dwóch braci, którzy kochają się bezgranicznie.Serdecznie polecam. Uwielbiam tą książkę.