Okładka książki Bracia Lwie Serce

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
typ
papier
7,65 (2193 ocen i 166 opinii)

Opis książki

Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.

źródło opisu: opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
Magdalena | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Gdy czytałam "Braci Lwie Serce" zastanawiałam się czy obecnie, w realnym życiu, zdarzają się historie tak głębokiej miłości, oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka... wydawało mi się, że chyba nie. Aż nagle przypomniałam sobie...
Niedawno, gdzieś w Stanach Zjednoczonych, mały chłopiec chciał uratować z pożaru sparaliżowanego dziadka. Chłopiec miał 8 lat, wyrwał się trzymającej go krewnej i pobiegł do płonącego domu. Obaj z dziadkiem zginęli a matka chłopca powiedziała, że jedyną pociechą jest to, że odeszli razem. Prawdziwy Lwie Serce!

Emisunflower | 2013-12-10
Przeczytana: 16 marca 2009

Przepiękna i łapiąca za miękkie serducho książka , o prawdziwej przyjaźni i miłości rodzeństwa . Każdy kto przeczytał tą książkę już nigdy jej nie zapomni . Gwarantuje że książka jest wciągająca i zawiera dużo opisów przyrody . Opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne. W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.

Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i odważny J...

Tajemnica | 2010-09-12

Książka mojego dzieciństwa .... wspomnienia, czar, zapach dziadka, beztroska i pierwsze uronione łzy przy książce. Nigdy jej nie zapomnę i nigdy nie chcę zapomnieć .... marzę aby mój syn zechciał ja przeczytać i aby podobnie jak mnie zaczarowały Go kolejne literki.

Ervisha | 2010-10-21

Dawno czytałam tę książkę, miałam wtedy jakieś 12 lat, i nigdy do niej nie wróciłam. Utkwiła mi bowiem w pamięci tak mocno, że dziś jeszcze mogę odtworzyć uczucia, jakie we mnie wzbudziła lektura - to uczucie beznadziei i pustki... Według mnie nie jest to książka dla dzieci.

Bohaterowie książki umierają, opuszczają ten świat i odnajdują się po drugiej stronie, gdzie miało być tak pięknie, ale wcale nie jest. Tamten świat, o którym tak często się mówi, że jest dobry i radosny, wcale nie okazuje się lepszy od naszego. Chłopcy żyją może jak w baśni, ale jest to baśń nieszczęśliwa. Ich wysiłki spełzają na niczym, umierają po raz wtóry. I znów budzą się w pięknym świecie, tyle że, jako czytelnik, nie umiałam mieć nadziei, że tym razem będzie inaczej...

Myślę, że to wspaniałe, iż autorka nie nazwała tej krainy na przykład Rajem czy też Czyśćcem, choć takie skojarzenia wielu ludziom już się nasuwały. I chyba wcale nie o to chodziło, by pokazać, co jest po śmierci. Bo jest to książka przede...

PABLOPAN | 2012-06-24

Pierwsza książka przy której płakałem jak fontanna i chyba jedyna. Piękna opowieść o miłości, o poświęceniu. Potwierdza, że osoby, które nas kochają nigdy nas nie opuszczają...

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2007 rok

Zdecydowanie moja ulubiona książka Astrid Lindgren! Mimo, że tylko raz ją przeczytałam, nadal pamiętam ją doskonale.

Była to pierwsza powieść, w której spotkałam się z wątkiem dotyczącym walki dobra ze złem, więc wydawała mi się doprawdy wspaniała. Nie przeczę, że i teraz tak jest.

W przyszłości zamierzam do niej powrócić i ponownie "wkraść się" do Nangijali i Nangilimy. :)

Polecam baaardzo gorąco!

Loki | 2013-11-07

Piękno i czystość tej książki do tej pory mnie poraża. Gdybym mogła, ryczałabym jak bóbr. Ale nie mogę, bo gram twardzielkę ;)

My_books | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, ***7

"Bracia Lwie Serce" to powieść nie tylko o niezwykłych przygodach- to wspaniała, głęboko wzruszająca książka o bohaterstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.
Jest to książka w sam raz dla miłośników i przygody, i fantastyki.
Koniecznie ją przeczytajcie!!!
Aha, jeszcze coś! Przygotujcie chusteczki, bo mogą polać się łzy!

Kasia | 2013-08-19

„- Chcesz ze mną pójść? - zapytał. - A co myślisz? Mówiłem ci przecież, że gdziekolwiek pójdziesz, pójdę z tobą.”

„- Masz odwagę to zrobić? - spytał. - Nie, ale chcę. - Mały, odważny Sucharek! Wrócę po ciebie (...) - Przyrzekasz? - spytałem. - Oczywiście. A co myślałeś?”

Piękna książka, przy której można płakać non stop, cały czas natrafiając na piękne i niepowtarzalne momenty. Opowieść o prawdziwej miłości i oddaniu dwóch braci, którzy kochają się bezgranicznie.Serdecznie polecam. Uwielbiam tą książkę.

Isadora | 2010-10-15
Przeczytana: 2010 rok

Niezapomniana książka z dzieciństwa,którą odkrywam teraz na nową z moją córką ; wartościowa,niesamowicie wzruszająca,mądra,o dużym ładunku emocjonalnym opowieść o przyjaźni,braterskiej miłości,odwadze,lojalności,honorze,poświęceniu,podejmująca jednak także trudniejszą i bardziej bolesną tematykę - przemijania,śmierci,poczucia straty.Pozwala dziecku zrozumieć i pogodzić się z nieuchronnością pewnych zdarzeń,odnaleźc się w niezrozumiałym i zrozumieć nieuświadomione.A wszystko to okraszone sporą dozą fantastyki na tyle realnej,że wydaje się być na wyciągnięcie ręki,co pozwala dziecku jeszcze bardziej zagłębić się w lekturę,wciągnąć w akcję i perypetie bohaterów i dzięki nim przejąć ich pozytywne cechy i nauczyć się empatii.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,